Dovanos idėja!!!

190px
 • „Sodros“ duomenimis, 2016 m. Lietuvoje teisines paslaugas iš viso teikė 3340 advokatų, jų padėjėjų, notarų ir antstolių. Lietuvai kaip valstybei, kuri savo gyventojų skaičiumi nesiekia 3 mln., toks skaičius atrodo gana nemažas.

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

Spalio 12 dienos „Suvalkietyje“ skaitykite:

Kauno g. 76-ojo namo (nuotrauka kairėje) gyventojai nepatenkinti pokyčiais kaimynų sklype (nuotrauka dešinėje) ir nori, kad tvarką padarytų valdžia.

 

 

Sklypai prie daugiabučių: karas tarp kaimynų užprogramuotas?..
Automobilių parkavimo aikštelės prie daugiabučių – jei ir ne problema Nr. 1, tai tikrai viena iš opesnių. Beje, pastaruoju metu neretai sukeliančių konfliktines situacija tarp kaimynų. Kauno gatvės 76-asis namas šiuo požiūriu – beveik klasikinis pavyzdys: gyventojų įsitikinimu, kaimynai apsitvėrė savo teritoriją pažeisdami jų teises, o valdžia su tuo taikstosi ir nepadaro tvarkos…

Andrius Eidukaitis, galima sakyti, šilauogių veteranas. Su uogų realizacija problemų jam kol kas nekyla. Sako, jei uoga – kokybiška, augintojas – patikimas, klientai tampa nuolatiniais pirkėjais.

 

 

Augant šilauogių plotams gresia rinkos perdegimas
Šilauogių derlius lietuviškuose uogynuose šiemet jau nuimtas, tačiau diskusijos apie šias uogas netyla…

 

 

Gyventojai nuogąstauja, kad paliose dirbančios įmonės pridarys žalos gamtai.

 

 

Amalvos pelkėje gamta naikinama ar gaivinama?
Apie tai, kodėl būtina atkurti pelkę, kokie darbai bus atliekami paliose, pasakoja Lietuvos gamtos fondo atstovas ir šio projekto vadovas Nerijus ZABLECKIS…

 

K. Mažeikos teigimu, dovanojimo sutartį močiutė pasirašė žinodama, kad jis nenuskriaus savo vaikų šeimoje nesusilaukusio dėdės.

 

 

Ministras K. Mažeika – giminaičių nesutarimų dėl turto auka?
Žemė visais laikais ir visame pasaulyje buvo ir yra didelė vertybė, taip pat ir didelis turtas. Ne vienas turbūt iš savo artimųjų ar draugų esame girdėję arba bent Lietuvos klasikų romanuose skaitę apie didžiulius artimų giminaičių nesutarimus, aistras ar net brolžudiškas kovas dėl mažesnio ar didesnio lopinėlio žemės anais laikais, smetoninėje Lietuvoje. Dėl žemės, kurios kaina Lietuvoje vis dar kyla ir tik bando vytis europines aukštumas, kivirčijamasi ir dabar…

 

KVIEČIAME

*

 

Šokio spektaklyje atgis Salomėjos Nėries dienoraščiai

Spalio 20 d. 17 val. Marijampolės dramos teatre vyks tarp Klaipėdos ir Madrido kurto choreografės Ugnės Dievaitytės ir Šeiko šokio teatro „Nakties mirgėjimas“ spektaklio premjera. Į naktį žiūrovus kviečiančiame šokio spektaklyje – dvi skirtingų kartų šokėjos, gyva muzika ir iki šiol labai prieštaringai vertinamos Salomėjos Nėries asmenybė, per kurią šokamas gyvenimo trapumas, žmogaus daugiabriauniškumas.

 

 

Komentarai baigti.

Pažinimo laboratorija 2020

 • Straipsnio autorės pastebėjimu, tiriamosios žurnalistikos srityje Lietuvoje pirmauja interneto portalas 15min.lt ir LRT (Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija).

  Šiandien tiriamoji žurnalistika vis rečiau yra vienišo tyrėjo, renkančio ir analizuojančio dokumentus, darbas. Visuomenės gyvenimą mainanti žurnalistika – tiriamosios žurnalistikos komandų, turinčių pačių įvairiausių veiklos sričių žinių – programavimo, statistikos, grafinio dizaino, žurnalistikos, ekonomikos ar kitų, rankose. Žurnalistai dirba nebe redakcijose, o yra išsibarstę skirtingose pasaulio šalyse.

 • Lietuvos žurnalistikos centro vadovė Džina Donauskaitė teigia, kad yra daug temų, vertų rimtų tyrimų. Žinoma, korupcija, bet ne tik ji. Priversti keistis sustabarėjusias, subiurokratėjusias sistemas gali būti ne mažiau efektyvu ir svarbu. Nuotrauka iš Dž. Donauskaitės asmeninio albumo

  Tiriamoji žurnalistika – nelengvas, tačiau be galo įdomus, vertingas žanras. Šios srities žurnalistika ne tik informuoja, pasakoja, bet atskleidžia tai, kas slepiama nuo visuomenės akių. Jos dėka mes tampame labiau išsilavinę, daugiau žinantys, o tuo pačiu – mokantys apsiginti keblioje situacijoje, atskirti melą, propagandą nuo tiesos. Ar Lietuvoje pakanka tiriamosios žurnalistikos publikacijų, laidų? Ar mus tenkina jų kokybė? Iš kokių šalių šio žanro subtilybių galėtume pasimokyti? Apie tai kalbamės su šiandienos „Pažinimo laboratorijos“ eksperte, Lietuvos žurnalistikos centro vadove Džina Donauskaite.

 • Pasaulinis žiniasklaidos laisvės indeksas rodo, kad žiniasklaidos laisvės srityje pirmauja Šiaurės šalys. Norvegija atsidūrė pirmoje vietoje, pakeisdama Suomiją, kuri didžiausia žiniasklaidos laisve pasižyminčia šalimi buvo nuo 2010-ųjų iki 2016-ųjų. Antroje vietoje – Švedija, po jų – Suomija ir Danija.

Čia mūsų Sūduva 2020

 • Danutė Katkuvienė sako vis neatsistebinti audėjų – ir ne tik jų – išmone derinant spalvas, dėliojant raštus...

  Nijolė LINIONIENĖ Per penkiolika metų – jau šeštas solidus, išsamus leidinys, kiekvienas jų bėgant laikui įgauna vis didesnę vertę, nes juose – turtai iš mūsų liaudies meno lobyno…

 • Tarsi dar vienas momentas iš filmo – dainos, kurias traukė ir visi susirinkusieji.

  „Keturiasdešimt žydinčių pavasarių“ – taip vadinasi dokumentinis filmas, kurio premjerą krašto muziejuje kalvarijiečiai pamatė prieš savaitę. Jis skirtas dviem 2019 metų jubiliejams: visiems gerai žinomos ir mėgiamos kapelos „Gegužio žiedai“ 40–mečiui ir jo vadovo Vincento Svitojaus 90–osioms gimimo metinėms.

 • Saulius Tamulis ir jo įspūdingos kaukės.

  Petro Kriaučiūno viešosios bibliotekos didžiojoje salėje (II a.) jau veikia Šiaulių tautodailininko Sauliaus Tamulio kaukių paroda „Nuo Užgavėnių iki Užgavėnių“. S. Tamulis – Tautodailininkų sąjungos, tautodailininkų folkloro ansamblio „Margulis“, Šiaulių žemaičių sąjungos „Saulaukis“ narys, ne tik Lietuvoje pagarsėjusios papūgos Žako Albiniuko, traukiančio patriotines skanduotes, šeimininkas.

 • Tiek autorių dalyvavo parodos atidaryme (Aušrinė Dubauskienė dešinėje).

  Nijolė LINIONIENĖ Kybartų kultūros centre jau keletą metų atkakliai ir nuosekliai dirba menų studija „Smiltys“, vadovauja menotyrininkė Aušrinė Dubauskienė. Ir jau nebe pirmą kartą šios gražiai dirbančių ir, pasak pačių kūrėjų, „neprofesionalų“ grupės darbus galima išvysti Marijampolės kultūros centre.