Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

 


Pažinimo laboratorija 2020

Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.

 

Pakavimo medžiagų rūšys ir pritaikymas

*Šiuolaikinės technologijos leidžia sukurti įvairiausias pakavimo medžiagas, kas leidžia jas pritaikyti įvairiausiose srityse. Tačiau yra klaidinga galvoti, kad pakavimo medžiagų paskirtis yra tik prekių apsauga. Galima išskirti kelias pritaikymo sritis, kuriose pakavimo medžiagos atlieka tam tikras funkcijas:

  • leidžia užtikrinti prekių saugumą, neleidžiant išoriniams faktoriams jų paveikti;
  • padeda ten, kur svarbu yra laikyti higienos. Tai ypač aktualu maisto gamybos srityje;
  • padeda supaprastinti fasavimą, sandėliavimą ir transportavimą;
  • jų pagalba, pakuotę galima naudoti reklamos tikslais
  • ant jų gali būti uždedama informacija apie prekes.

Pagal panaudojimo ypatumus, pakavimo medžiagas galima skirstyti į kelias rūšis: išorine ir vidine, kietą ir minkštą, vienkartinę ir daugkartinę, skirta pavienėms prekėms ir prekių grupėms. Išorinė pakuotė leidžia apsaugoti produkciją, esančią lauke. Dažniausiai tai pakuotė, kuri yra atspari bet kokiems išoriniams poveikiams, tokiems kaip drėgmė, šaltis ar karštis. Vidinei pakuotei tokie reikalavimai nėra keliami, tačiau jei ji yra naudojama transportuojant prekes, tai būtų gerai, kad galėtų bent trumpai atlaikyti išorinius poveikius. Kieta pakuotė dažniausiai būna skirta biriems ir skystiems produktams laikyti, tuo tarpu, minkšta yra universalesnė ir naudojama gerokai plačiau, nors ir nepasižymi tokiu atsparumu kaip kietoji. Kaip suprantama iš pavadinimo, pakuotė, kurią galime panaudoti kelis kartus yra vadinama daugkartine, tai dažniau būna kietos pakuotės rūšys, tačiau neretai pavyksta pakartotinai panaudoti ir tokias pakavimo medžiagas, kaip burbulinė plėvelė ar kartoninės dėžės. Tokios medžiagos, kaip termo plėvelė, skirta supakuoti kartu kelis gaminius ir beveik nenaudojama pavienei produkcijai. Ypač dažnai pakuotės gamyboje yra naudojamos polimerinės medžiagos. Jų savybės leidžia jas panaudoti įvairiose srityse, skirtingiems produktams pakuoti, o ir kaina jų būna gerokai pigesnė, nei natūralių medžiagų.

Kalbant apie pakavimo medžiagas, galima dar išskirti visą grupę pagalbinių medžiagų. Jos dažniausiai naudojamos kaip papildomas būdas užtikrinti gaminių saugumą. Tarp tokių prekių yra lipnios juostelės, metalinės bei polipropileninės juostos, įvairių rūšių pakavimo plėvelė, apsauginiai kampai ir profiliai ir kitos.

Lipnios juostos skirstomos pagal panaudojimą ir gali būti pakuojančios, žyminčios, hermetizuojančios ir dekoratyvinės. Ant jų taip pat galima uždėti įmonės logotipą, arba kitą informaciją ir jos tarnaus kaip papildoma reklaminė medžiaga. Lipnios juostos gali skirtis ir pagal klijų lipnumą. Transportuojant kelias dėžes, maišus ar kitokios taros rūšis, jas galima sutvirtinti pakavimo juostų pagalba. Priklausomai nuo to, kokie kroviniai yra transportuojami, galima naudoti juostas iš įvairių medžiagų. Stipriausios – metalinės, tinkančios pakuojant ypač sunkius krovinius. Šios juostos tvirtinamos specialių įrankių pagalba.

Polipropileninės ir poliesterinės juostos taip pat palčiai naudojamos, norint supakuoti krovinius. Tinka tiek prekių tvirtinimui prie palečių tiek ir sutvirtinimui tarpusavyje. Visos pakavimo juostos yra tvirtinamos specialių įrankių pagalba, kurie būna tiek rankinio, tiek ir automatinio naudojimo.

Plėvelės užima atskirą vietą tarp pakavimo medžiagų, nes jų rūšių ir panaudojimo būdų yra ypač daug. Tampri „stretch“ plėvelė, galinti išsitempti ir grįžti į pirminę padėti yra ganėtinai tvirta, lyginant su įprastomis plėvelėmis. Jos yra atsparesnės pradūrimams, smūgiams ir spaudimui. Ji gerokai palengvina darbą su produkcija sandėliuojant ir transportuojant. Tamprios plėvelės gerai išlaiko krovinį ant padėklo, sumažina jo kritimo ir sugadinimo galimybę. Tam, kad esančios vienoje dėžėje prekės, nesiliestų tarpusavyje, naudojamos medžiagos, apsaugančios jas nuo pažeidimo. Tarp tokių medžiagų galima išskirti burbulinę plėvelę, oro pagalves ir granules.

Komentarai baigti.

Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.