Pažinimo laboratorija 2020

Dovanos idėja!!!

190px

Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.

 

Paraiškų daugiabučių renovacijai įgyvendinti bus laukiama iki sausio pabaigos

Iki sausio 31 d. gyventojai vis dar gali teikti paraiškas ir tapti Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programos dalyviais, kurios metu vykdoma kompleksinė būstų renovacija. Dėl pastato vidaus šildymo ir karšto vandens sistemų atnaujinimo gyventojai pagalvoti galės ilgiau – paraiškų mažajai renovacijai įgyvendinti bus laukiama iki liepos 1 d.

Renovacija Lietuvoje. uotrauka iš BETA archyvo.Pasiryžti daugiabučio renovacijai gyventojai renkasi dėl įvairių priežasčių – būsto atnaujinimas prisideda prie geresnės gyvenimo kokybės, modernizavus pastatą jis mažiau teršia aplinką, taip pat išauga nekilnojamojo turto vertė, nes renovuotas būstas yra patrauklesnis nuomai ar butą planuojantiems įsigyti žmonėms.
Taip pat viena pagrindinių paskatų modernizuoti pastatą išlieka ir daugiau nei perpus sumažėjančios sąskaitos už šildymą. Atnaujinus daugiabutį, būstas vidutiniškai sutaupo 50–60 proc. pastato šildymui naudojamos energijos ir pasiekia ne žemesnę nei C energinio efektyvumo klasę.
„Renovacija leidžia gyventojams iš karto susidoroti su visomis problemomis, kurios kamuoja jų daugiabutį – yra atnaujinami vamzdynai, šilumos mazgas, apšiltinamos sienos. Po modernizavimo daugiabučiai prisideda prie šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijų mažinimo, pastatai tampa estetiškai patrauklūs ir ekonomiški“, – pasakoja Valius Serbenta, paraiškas administruojančios Būsto energijos taupymo agentūros direktorius.

Modernizuoti būstus skatina valstybės parama
Šio kvietimo atnaujinti daugiabučius metu renovacijai yra numatyta skirti 150 mln. eurų. Trečdalis šios sumos bus skiriamas energinį efektyvumą didinančioms priemonėms.
Butų savininkams valstybė suteikia 30 proc. paramą įsidiegiant šias energinį efektyvumą didinančias priemones: atnaujinant pastato vėdinimo sistemą, apšiltinant pastato stogą ir išorines sienas, įstiklinant balkonus ar bendrojo naudojimo patalpas, keičiant langus ar įsirengiant inovatyvius energijos šaltinius – saulės kolektorius, geoterminį šildymą ar kt.
Papildomus 10 proc. valstybė kompensuoja, jei gyventojai nusprendžia modernizuoti seną ir neekonomišką šilumos punktą į automatizuotą, įsirengti balansinius ventilius ant stovų ar atnaujinti šildymo sistemą. Valstybė visiškai padengia išlaidas statybos techninei priežiūrai, projekto administravimui ir parengimui, o butų savininkams, turintiems teisę į šildymo kompensaciją, renovacija yra nemokama.

Mažoji renovacija
Dėl kompleksinės renovacijos neapsisprendžiantys gyventojai turi kitą galimybę – iki šių metų liepos 1 d. arba tol, kol nebus viršytos šiai priemonei numatytos lėšos, bus laukiama paraiškų mažajai renovacijai įgyvendinti. Jos metu yra atnaujinamos daugiabučių namų vidaus šildymo ir karšto vandens sistemos, mažajai renovacijai skirta 5 mln. eurų.
Parama teikiama keičiant elevatorinius šilumos punktus į naujus automatizuotus šilumos punktus ar atnaujinant senus susidėvėjusius automatinius šilumos punktus, kurie automatiškai nepalaiko užduotos karšto vandens temperatūros pastato vidaus karšto vandens tiekimo sistemoje. Taip pat finansuojamos ir kitos papildomos energinį efektyvumą didinančios priemonės, kaip radiatorių keitimas, termostatinių ventilių įrengimas ir pan.
Daugiau informacijos apie kvietimus rasite BETA tinklapyje www.betalt.lt. Paraiškos priimamos visuose BETA regioniniuose padaliniuose.

 

 

 

 

Užs. 21.

Komentarai baigti.

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.