Pažinimo laboratorija 2020

Dovanos idėja!!!

190px

Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.

 

Per 2019 m. Lietuvos renovuotų daugiabučių skaičius išaugo

Praėjusiais metais įgyvendinant Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą, kurią administruoja Būsto energijos taupymo agentūra (BETA), buvo renovuota daugiau nei 300 daugiabučių arba 9 tūkst. butų. Kadangi energinis efektyvumas ir daugiabučių atnaujinimo programa tampa vis svarbesniais prioritetais Vyriausybei, tikimasi, kad skaičiai kiekvienais metais augs.

Šiuo metu Lietuvoje vyksta 430 daugiabučių namų atnaujinimo darbai, o beveik 1000 dar laukia savo eilės – šie daugiabučių modernizavimo projektai jau turi gyventojų pritarimą ir bus pradėti įgyvendinti artimiausiu metu. Nuo 2013 m., kai prie renovacijos proceso prisijungė ir šalies savivaldybės, iki 2019 m. buvo atnaujinta daugiau kaip 2400 daugiabučių arba 70 tūkst. butų.
„Augančios darbų apimtys rodo, kad daugėja gyventojų, norinčių atnaujinti savo daugiabutį. Tai patvirtina ir kasmet didėjantis BETA gaunamų paraiškų kiekis, ir visuomenės nuomonės tyrimų rezultatai – 2019 m. pabaigoje „Spinter tyrimai“ atliko apklausą, kuri atskleidė, kad net 77 proc. šalies gyventojų, gyvenančių iki 1993 m. pastatytuose daugiabučiuose, norėtų atnaujinti savo daugiabutį“, – teigia Valius Serbenta, BETA direktorius.

Mažesnės sąskaitos – prioritetas
Didžioji dalis daugiabučių gyventojų teikia paraiškas renovacijai siekdami mažesnių sąskaitų už šildymą. Priklausomai nuo to, kiek buvo investuota į namo atnaujinimą, renovuotas daugiabutis vidutiniškai gali sutaupyti 50–60 proc. pastato šildymui sunaudojamos energijos.

Rezultatai pagal savivaldybes
Žvelgiant į 2019 m. Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programos rezultatus atskirose savivaldybėse, akivaizdu, kad renovacijos procesai aktyviau vyko mažesnėse šalies savivaldybėse. Pernai Zarasų r. savivaldybėje buvo atnaujinta 17 daugiabučių, Biržuose – 12, Jonavos ir Tauragės rajonų savivaldybėse – po 11 daugiabučių. Tuo tarpu didieji šalies miestai atsilieka – Kaune buvo atnaujinta 19 daugiabučių, Vilniuje – 15, o Klaipėdoje – 8.
Marijampolėje praėjusiais metais renovuoti 2 daugiabučiai, Kalvarijose – 2, Šakių rajone – 1, o Vilkaviškio rajone – 3.

BETA laukia paraiškų
BETA primena apie šiuo metu galiojantį kvietimą teikti paraiškas daugiabučio renovacijai. Tiesa, norintiems gauti valstybės paramą kompleksiškai renovuoti daugiabutį liko dvi savaitės – iki sausio 31 d. – pateikti paraiškas Agentūros regioniniuose padaliniuose.
Šio kvietimo metu yra numatyta daugiabučių renovacijai skirti 150 mln. eurų, o energinį efektyvumą didinančioms priemonėms skiriama finansavimo dalis sudarys 50 mln. eurų, kompensuojant 30 proc. investicijų, tenkančių energinį efektyvumą didinančioms priemonėms.

 

 

 

 

Užs. 39.

Komentarai baigti.

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.