Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

 


Pažinimo laboratorija 2020

Dovanos idėja!!!

190px

Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.

 

Apie skaitytojų įpročius ir pasirinkimą

Tiek daug margos ir įvairios žiniasklaidos, kokią turime dabar, vargu ar kada turėjome. Žinias skelbia laikraščiai, žurnalai, televizijos kanalai. Operatyvumu juos lenkia portalai, socialiniai tinklai. Žurnalistais esame visi, rašome apie viską. Akimirksniu galime internete rasti mus dominančią informaciją iš viso pasaulio, naujausias žinias. Dilema kyla, kaip atsirinkti, ką skaityti, kuo tikėti.


Šiandien žiniasklaidos principus, atsakomybes, pareigas ir patikimumą projekte „Pažinimo laboratorija“ nagrinėja žurnalistai, mokslų daktarai, istorikai. Taip pat kalbame apie skaitytojų įpročius, pasirinkimą, lyginame Lietuvos ir užsienio informacinį raštingumą, žiniasklaidą. Juk informavimo priemonėms ir žurnalistams naudojimasis žodžio laisve ir pagarba kitų žodžio laisvei, įtraukiant visuomenę į atviras diskusijas, yra kasdienio darbo pagrindas.

Popierinę spaudą baigia išstumti internetas. Prie jo pratinamasi nuo mažens. Ričardo PASILIAUSKO nuotraukaVyksta gyvenimas, ir negali jam priešintis. Dvidešimt penkeri metai esu Londone. Pabrėžiu – Londone, ne karalystėje, bet metropolyje… atsiranda tam tikra specifika. Anksčiau skaičiau daug, viską, kas papuola po ranka – reikėjo išmokti pajusti kalbą… Dabar… pakeli galvą, apžvelgi traukinio vagoną ir supranti, kad belikai vienas su knyga… Kitur telefonai, kompiuteriai ir etc. Vyksta gyvenimas. Nors Londonas dar šiek tiek skaito… Rytais yra laikraštis „Metro“, vakarais po darbo – „Evening standart“. Abu nemokami. Pasigriebi iš krūvos, pūpsančios kiekvienoje stotyje… Eilinė informacija apie tos dienos įvykius.
Vis dažniau tenka išgirsti, kad kai kuriems skaitytojams internetas nepakeis laikraščių. Ričardo PASILIAUSKO nuotraukaTik informacija be didelių komentarų ar išvadų. Be nuomonės. Bet žinai, kas ką kur papjovė ar filmas kur koks rodomas… kiekvienam savo.
Kaip jau sakiau, visi viską dabar sužino iš savo išmanių gudrių telefonų. Žinoma, dar yra TV. Atsikeli ryte ir automatiškai įsijungi žinias. Žinios geros, išsamios. Skirtingos nuomonės, skirtingos partijos ginčijasi, pykstasi, riejasi. Tada būtinai koks vietinės reikšmės „celebrity“ išlenda papasakoti savo dainų. Stip­riau nei tie nemokami laikraščiai yra geros patikimos informacinės politinės debatų laidos vakarais. Jei tuo domiesi – neliksi nuskriaustas. Jau nekalbu apie sportą! Tas reikalas yra aptariamas labai išsamiai, nes nieko gi nėra svarbiau. Na, myli jie sportą ir nieko čia nepadarysi.
Kiekvienas laikraštis atstovauja tam tikrai politinei krypčiai. Netgi patys nykiausi beverčiai bulvariniai skaitalai irgi turi tam tikrą politinę kryptį. Kiek partijų, tiek skaitymo. Rinkis pats. Mane čia domino keli dalykai – knygos, teatras, filmai ir parodos. Ir suradau savo „klondaiką“ – tai yra „Sunday Times“ priedas. Gal keturi savaitiniai žurnalai, supakuoti vienam pakete, kaip priedas prie sekmadieninio laikraščio. Viskas kultūrai ir menams. Tai turbūt vienas iš įstabesnių atradimų Anglijoje. O visa paslaptis ta, kad absoliučiai tikiu žmonėmis, kurie ten publikuojasi, tikiu jų nuomone. Jei recenzija gera – einu į tą spektaklį, perku tą knygą. Surinktas stipriausias būrys kritikų ir recenzentų. Išsamios „iki kauliukų“ recenzijos, gilūs protingi tekstai, rašo žmonės, tikrai išmanantys, ką daro. Per kelerius metus išaugo totalus pasitikėjimas jų nuomone, laisvas, labai laisvas stilius, sarkazmas neįžeidžiant, netgi restoranų kritikai yra pasiekę kažkokių hemingvėjiškų aukštumų. Manau, Užkalnis bando perimti ta patį stilių… Sėkmės jam, žinoma… Žodžiu, skaityti visko pilna, bet gyvenimas paskutinis. Todėl vėl ir vėl atsiprašau knygų ir grįžtu pas jas. Ten mano namai, ten mano širdis.
Nomeda ČIURLYTĖ, žurnalistė

Komentarai baigti.


 

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.