Pažinimo laboratorija 2020

Dovanos idėja!!!

190px

Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.

 

Lietuvos gyventojai įvertino renovacijos naudą – pagal paskutinį kvietimą daugiabučiams atnaujinti gauta arti 500 paraiškų

Sausio gale pasibaigė paraiškų daugiabučiams atnaujinti pagal paskutinį aplinkos ministro kvietimą teikimas. Būsto energijos taupymo agentūra (BETA) skaičiuoja, kad buvo gauta 480 paraiškų iš 51 šalies savivaldybės. Preliminariais skaičiavimais, bendra investicijų suma – apie 210 mln. eurų, kuri viršija prieš tai numatytą.

Renovacija Lietuvoje. Nuotrauka iš BETA archyvoDaugiausia paraiškų gauta iš Vilniaus (34 paraiškos), Kauno (32) ir Klaipėdos (36) miestų. Paraiškų skaičius, gautas iš trijų didžiųjų šalies savivaldybių, sudaro daugiau kaip penktadalį bendro gautų paraiškų skaičiaus.
„Šio kvietimo rezultatai išryškina keletą svarbių dabartinio renovacijos proceso aspektų. Pirmiausia džiugina tai, jog daugiabučių renovacija išlaiko stabilų pagreitį trijuose didžiuosiuose šalies miestuose“, – tvirtina BETA direktorius Valius Serbenta.
Tarp mažesnių savivaldybių šiame kvietime aktyvumu išsiskyrė Ukmergės rajono savivaldybė, pateikusi 24 paraiškas, Palangos miesto savivaldybė (22 paraiškos), Šilutės (20), Telšių (18), Jonavos (17), Plungės (17) ir Švenčionių (17) rajonų savivaldybės. Po 13 paraiškų gauta iš Kretingos, Prienų ir Šalčininkų rajono savivaldybių. Iš Marijampolės savivaldybės gautos 7 paraiškos.
„Kitas ne mažiau svarbus faktas – mažesnių savivaldybių, tokių kaip Palanga, Jonava, Ukmergė, Plungė ir kt., pateiktų paraiškų skaičius sudaro apie 10 proc. visų savivaldybėje esančių energiškai neefektyvių daugiabučių. Tai rodo, kad artimiausiais metais mažesnės šalies savivaldybės bus atnaujinusios didžiąją dalį savo senų daugiabučių namų“, – skaičiuoja V. Serbenta.

Įvertina naudą
Toks aktyvumas ir tai, kad įgyvendinant daugiabučių namų atnaujinimo programą nuo 2013 m. Lietuvoje atnaujintas 2431 daugiabutis, o šiuo metu įgyvendinama dar apie 1400 daugiabučių atnaujinimo projektų, rodo, jog žmonės supranta jos naudą.
BETA duomenimis, po modernizacijos prie centralizuoto šildymo sistemos prijungtuose daugiabučiuose sutaupoma vidutiniškai 50–70 proc. iki renovacijos suvartojamo šilumos kiekio.
Paskatinti renovuoti savo namus turėtų ir tai, kad šimtu procentų dengiamos visos projekto parengimo, administravimo ir techninės priežiūros išlaidos. Taip pat kompensuojama 30 proc. išlaidų, kurios tenka įgyvendinant ir energijos taupymo priemones.

Vertins paraiškas
Šiuo metu BETA pradėjo vykdyti paraiškų vertinimą, kurio metu nustačius, kad pateiktų paraiškų bendra investicijų ir (ar) valstybės paramos lėšų suma viršija kvietime numatytą lėšų sumą (kvietime numatyta – 150 mln. eurų bendroms investicijoms ir 50 mln. eurų valstybės paramai), bus taikomas konkursinis paraiškų atrankos būdas.
Prioritetinis atrankos kriterijus – teikiamos paraiškos yra įtrauktos į savivaldybės parengtą Kvartalų energinio efektyvumo didinimo programą. Papildomi kriterijai – aukštesnė energinio naudingumo klasė, efektyvumas, namo dydis, gyventojų aktyvumas pritariant investicijų planui. Sureitingavus paraiškas numatoma sudaryti pirmiausia finansuojamų projektų sąrašą. Į šį sąrašą nepateksiančias paraiškas numatoma įtraukti į rezervinį projektų sąrašą, sudarant sąlygas projektus įgyvendinti kitais metais.

 

 

 

 

Užs. 121.

Komentarai baigti.

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.