Pažinimo laboratorija 2020

Dovanos idėja!!!

190px

Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.

 

Šiuo metu Lietuva užima 30 vietą

Lietuva pasauliniame žiniasklaidos laisvės indekse šiuo metu užima 30 vietą – praneša organizacija „Reporteriai be sienų“.


Tyrime iš viso įvertintos 180 šalių.
Lietuvos vertinime rašoma, kad žurnalistai šalyje pamažu išsilaisvina „po daugelį metų trukusios vietos žiniasklaidos magnatų priespaudos“, pagreitį įgauna nepriklausomos žurnalistinių tyrimų iniciatyvos.Tačiau raporte pabrėžiama, kad pastaruoju metu spaudos laisvė nukentėjo nuo Vyriausybės iniciatyvų.
„Kelių naujų reguliavimo principais „iš viršaus į apačią“ pagrįstų iniciatyvų tikslas yra apsaugoti viešąją erdvę nuo Kremliaus vadovaujamų dezinformacinių kampanijų“, – teigiama pranešime.
„Reporteriai be sienų“ taip pat atkreipė dėmesį į valdančiosios daugumos ir opozicijos kovą dėl visuomeninio transliuotojo LRT valdymo reformos ir politikų sprendimą iš dalies apriboti žiniasklaidos prieigą prie registrų duomenų.
Latvija indekse užėmė 24 vietą, Estija yra 11-oje, o Lenkija – 59-oje pozicijoje. Baltarusija iš 180 vertintų valstybių užėmė 153 vietą, o Rusija – 149.
Geriausiai žiniasklaidos laisvė vertinama Norvegijoje, Suomijoje, Švedijoje, Nyderlanduose ir Danijoje, prasčiausiai – Vietname, Kinijoje, Eritrėjoje, Šiaurės Korėjoje ir Turkmėnistane.
Parengta pagal organizacijos „Reporteriai be sienų“ duomenis

Komentarai baigti.

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.