Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

 


Pažinimo laboratorija 2020

Dovanos idėja!!!

190px

Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.

 

Užgimė naujas festivalis „Margai skamba“

Marijampoliečių kolektyvas „Balti vėjai“ dar labai jaunas.Šeštadienį vasario 1-ąją į Marijampolės kultūros centrą susirinko folkloro gerbėjai, mat vyko pirmas Marijampolės modernaus folkloro festivalis „Margai skamba“. Idėją realizavo Marijampolės kultūros centro darbuotoja ir festivalio vadovė Dalia Venckienė.


Kaip buvo skelbiama reklaminiuose tekstuose, festivalio idėja – įrodyti klausytojams, kad folkloro muzika gali būti moderni ir šiuolaikiška, taip pat populiarinti folklorą tarp jaunimo. Ir tikrai salėje tarp žiūrovų buvo matyti nemažai vaikų, įvairaus amžiaus – net kūdikių.
Iš naujo atrasti folklorą pirmi pakvietė organizatorių – Marijampolės kultūros centro atstovai modernaus folkloro grupė „Balti vėjai“. Vadovas Artūras Petraška sakė, kad ši grupė visai nauja, susibūrusi tik pernai.
Kauno folkloro ansamblis „Gilė“ pasirodė antras. Nustebino, kad toks gausus būrys jaunų panelių sugeba išgauti tokius puikius sąskambius. Instrumentinė grupė irgi jų neužgožė, netgi šiek tiek slėpėsi už merginų nugarų. Vadovas Artūras Sinkevičius pranešė, kad Kalėdos praėjo dar ne taip ir seniai, taigi kalėdinės giesmės pradžiai visai tiks.
Kauniečių moksleivių ansamblis „Gilė“ maloniai nustebino.Trečias pirmos koncerto dalies pasirodymas – postfolkloro grupės „Vilko pupos“ ir garsaus saksofonininko Petro Vyšniausko. Kolektyvas nejaunas, šeši patyrę folkloro atlikėjai, ne tik dainuojantys ir grojantys, bet, pasirodo, ir gaminantys muzikos instrumentus. Išgirdome savitas liaudies dainų ir sutartinių interpretacijas, paįvairintas neįprastais instrumentais. Kaip pajuokavo kolektyvo vadovas Gvidas Kovėra, „Mes nemokame visko išgroti vienu saksofonu kaip Petras Vyšniauskas, todėl mums reikia daugybės instrumentų.“ Klausytojai galėjo išgirsti senovinę rylą – „ubagų“ instrumentą, dūdmaišį, skudučius ir dar vieną kitą keistą, nematytą, negirdėtą instrumentą – jų buvo pridėlioti pilna scena. Ne mažiau stebino ir grupės pavadinimas, pasirodo, senoviškai vilko pupomis vadintas paprasčiausias lubinas. Kaip išsitarė vienas žiūrovas, tokią muziką gali klausyti tik išskirtiniai klausytojai…
Tie, kuriems kantrybės ir išskirtinumo neužteko, į antrą koncerto dalį jau nesugrįžo ir neišgirdo labai energingo jonaviškių kolektyvo „Aisva“ pasirodymo. Nors akordeonistė buvo susižalojusi ranką ir negalėjo groti, bet pasirodymas dėl to nenukentėjo.
Paskutiniai į sceną lipo Merkinės modernaus folkloro grupė „Kukumbalis“. Kolektyvo vadovai Vytautas Černiauskas (gitara) ir Rita Černiauskienė (vokalas) sugebėjo senąsias liaudies dainas, kurias užrašė dar broliai Juškos, papildyti roko muzikos spalvomis.
Prieš festivalį vyko mokymai „Folkloro paralelės“, skirti jaunimui, mokytojams ir folkloro kolektyvų vadovams. O Kultūros centro pirmo aukšto fojė veikė Marijampolės meno mokyklos paroda „Ar girdi muziką?“.
Projektą iš dalies finansavo Marijampolės savivaldybės administracija ir Lietuvos kultūros taryba.
„Suvalkiečio“ informacija
Redos BRAZYTĖS nuotraukos

Komentarai baigti.


 

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.