Pažinimo laboratorija 2020

Dovanos idėja!!!

190px

Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.

 

Artėja dar vieni Metų renovacijos projekto rinkimai

Kovo mėnesį Lietuvos gyventojai galės įvertinti šalyje renovuotus daugiabučius namus ir išrinktą tą, kuris nusipelnė Metų renovacijos projekto vardo. Svarbu priminti, kad atnaujintus daugiabučius reikėtų vertinti ne tik pagal išorę – atsižvelgti į sutaupomą energiją, indėlį aplinkosaugai ir pan. Kartu, tarp projektų neradus savo daugiabučio favorito, šalies gyventojai yra kviečiami teikti ir savo siūlymus, atsižvelgiant į vienintelį, tačiau svarbų reikalavimą – namo renovacija turi būti baigta ne anksčiau nei 2018 m.

Renovacija domisi vis daugiau gyventojų
Renovacija Lietuvoje. Nuotrauka iš BETA archyvoMetų renovacijos projekto rinkimus jau ne pirmą kartą inicijuoja Būsto energijos taupymo agentūra (BETA), administruojanti Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą Lietuvoje. Šiuose rinkimuose skaitytojų verdiktui bus pateikta net 18 sėkmingai įgyvendintų projektų, iš kurių geriausią atviro balsavimo būdu išrinks visuomenė.
Praėjusiais metais Lietuvoje buvo atnaujinta daugiau kaip 300 daugiabučių, šiandien šalyje vyksta dar daugiau nei 400-ų namų atnaujinimo darbai. O nuo 2013 m., kai į renovacijos procesus įsitraukė savivaldybės, buvo atnaujinta daugiau nei 2400 daugiabučių.
„Akivaizdu, kad mūsų administruojama programa padėjo ne tik sumažinti energijos sąnaudas daugiabučiuose, bet ir sukurti jaukesnę gyvenamąją aplinką, prisidėjo prie gamtos tausojimo ir ne tik gatvių, bet kai kuriais atvejais ir miestų atsinaujinimo. Tai parodysime ir Metų renovacijos projekto rinkimuose. Siekiame ne tik pasidalinti gerąja patirtimi, bet ir įtraukti visuomenę teikti savo pasiūlymus ir balsuoti. Mes norime išsiaiškinti, kokiems projektams visuomenė teikia prioritetą, į kokias įgyvendintas priemones atsižvelgia, ar tai energijos taupymas, inovatyvių šaltinių diegimas, kvartalinė renovacija, ar kiti kriterijai“, – teigia Valius Serbenta, BETA direktorius.
Jis priduria, kad rinkimais taip pat stengiamasi atkreipti visuomenės dėmesį į senų energiškai neefektyvių daugiabučių modernizavimo svarbą. Susidomėjimas BETA administruojama programa sparčiai auga – pernai metų pabaigoje atlikta apklausa atskleidė, kad net 77 proc. Lietuvos gyventojų, kurie gyvena daugiabučiuose, pastatytuose iki 1993 m., norėtų atnaujinti savo daugiabutį.

Ne tik balsuoti, bet ir siūlyti
Pretendentai į Metų renovacijos projektą visuomenei bus pristatomi nuo vasario 24 d. BETA „Facebook“ puslapyje ir naujienų portale, kuriame taip pat vyks ir atviras balsavimas. Agentūra jau yra paruošusi pirminį geriausių renovacijos projektų sąrašą, tačiau gyventojus kviečia teikti ir papildomus projektus.
„Rinkdami namus siekėme visuomenei parodyti, kaip renovacija vyksta visoje Lietuvoje – ir didmiesčiuose, ir mažuose miesteliuose, kaip skirtingos priemonės pritaikomos skirtingų daugiabučių gyventojų poreikiams. Džiaugiamės, kad tipiniai sovietiniai daugiabučiai įgauna individualumo, o kai kurie net tampa inovatyvūs. Vis dėlto ne visos sėkmės istorijos pasiekia mus, todėl skatiname įsitraukti ir pranešti apie tokius projektus ir mums – įtrauksime juos į pretendentų sąrašą, o apie kokybiškai modernizuotą daugiabutį papasakosime ir visai Lietuvai“, – skatina V. Serbenta.
Metų renovacijos projekto rinkimams siūlomus daugiabučius namus su trumpu komentaru, kodėl jie yra verti būti įtraukti į geriausiųjų sąrašą, galima siųsti el. paštu info@betalt.lt arba žinute BETA „Facebook“ puslapyje iki vasario 28 d. Rinkimų laimėtojai paaiškės balandžio mėn. pradžioje.

Kokiais kriterijais vadovautis?
Būsto energijos taupymo agentūra visuomenę skatina aktyviai balsuoti, tačiau kviečia susipažinti su kiekvienu projektu ir patyrinėti, kokią naudą gavo daugiabučio gyventojai po modernizavimo darbų.
„Visus balsuosiančius kviečiame atkreipti dėmesį ne tik į daugiabučio išvaizdą, bet atsižvelgti ir į platų kriterijų spektrą. Tai tokie parametrai kaip energinis efektyvumas, atsinaujinančių energijos šaltinių diegimas, indėlis į aplinkosaugą, bendruomeniškumas, projekto indėlis į platesnį gyvenamosios aplinkos atnaujinimą ne tik kieme, bet ir gatvėje, rajone ar net visame mieste“, – teigia V. Serbenta.

 

 

 

 

Užs. 166.

Komentarai baigti.

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.