Pažinimo laboratorija 2020

Dovanos idėja!!!

190px

Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.

 

„Šviesa būna ir kančioje“ (Naujos parodos)

Nijolė LINIONIENĖ

Tiek autorių dalyvavo parodos atidaryme (Aušrinė Dubauskienė dešinėje). Kybartų kultūros centre jau keletą metų atkakliai ir nuosekliai dirba menų studija „Smiltys“, vadovauja menotyrininkė Aušrinė Dubauskienė. Ir jau nebe pirmą kartą šios gražiai dirbančių ir, pasak pačių kūrėjų, „neprofesionalų“ grupės darbus galima išvysti Marijampolės kultūros centre.

Tai – vasaros tarptautinių plenerų rezultatas. Praėjusią vasarą kybartietės vėl kartu su kolegėmis, menininkėmis iš Kaliningrado srities, spalvas ir šviesą gaudė ypatingoje vietoje – Kuršių nerijoje. (Ankstesniais metais dėmesio yra sulaukusi ne viena mūsų krašto vietovė.)
„Būdamas ten, Gintaro įlankoje, jautiesi lyg atsidūręs kitame pasaulyje. Žinojome, kad tą ypatingą šviesą buvo atradę ir ja stebėjosi dar vadinamosios Nidos kolonijos dailininkai. Mes irgi stebėjomės kiekvieną dieną. Ne tik stengėmės atvaizduoti savo įspūdžius, bet suvokėme, kad šviesa būna ir kančioje. Kažkada Sintatuose vykusio plenero tema buvo „Šaknys“ – o juk šaknys irgi šviesa… Ji ir kaštonų žydėjime bei drugelių plevenime, ir angelo, kuris išnyra paveiksle, atvaizde – jaučiame angelus kiekvienas, ir tose švytinčiose smiltyse ar vandenų galybėje. Norėjome, kad mūsų darbai pasakotų istorijas.“
Parodoje eksponuojama ir ankstesnių plenerų darbų, kurie, beje, tikrai rodo autorių augimą. Aušrinė ir akcentavo, kad vienas šių susibūrimų tikslų – joms, mėgėjoms, semtis patirties iš profesionalių bičiulių. Darbus šį kartą eksponuoja Ilona Mikalainienė, Irina Fomina, Margarita Batyasova, Aušrinė Dubauskienė, Irena Šunokienė ir Irena Abraitienė.
Parodos atidaryme buvo gražiai pabendrauta, pasidžiaugta, kad žmonėse noras kurti, save išreikšti per spalvą, potėpį, eilėraštį ar kaip kitaip, nežiūrint technologijų griūties, nemažėja.
„Smilčių“ studija Kultūros centro antrame aukšte veiks iki kovo 11 dienos.
„Suvalkiečio“ informacija  

Ričardo PASILIAUSKO nuotrauka

Komentarai baigti.

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.