Pažinimo laboratorija 2020

Dovanos idėja!!!

190px

Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.

 

Užgavėnių kaukių tradicija (Kviečiame apsilankyti)

Saulius Tamulis ir jo įspūdingos kaukės. Petro Kriaučiūno viešosios bibliotekos didžiojoje salėje (II a.) jau veikia Šiaulių tautodailininko Sauliaus Tamulio kaukių paroda „Nuo Užgavėnių iki Užgavėnių“. S. Tamulis – Tautodailininkų sąjungos, tautodailininkų folkloro ansamblio „Margulis“, Šiaulių žemaičių sąjungos „Saulaukis“ narys, ne tik Lietuvoje pagarsėjusios papūgos Žako Albiniuko, traukiančio patriotines skanduotes, šeimininkas.


Autorius jau dvidešimt vienerius metus nepaleidžia iš rankų kalto. Vaikystėje pirmąkart pamatęs persirengėlius Saulius susižavėjo Užgavėnėmis. Vėliau už paskolintą motorolerį romų tautybės vaikinukas jam padovanojo gana gražią raganos kaukę. Taip, žiūrėdamas į ją, ėmė puoselėti mintį ir pačiam pabandyti ką nors tokio pasidaryti. Išbandė įvairias technikas, bet pirmoji dėmesio verta kaukė buvo pagaminta iš papjė mašė (malto popieriaus). Vėliau pabandė kaukę išdrožti iš medžio – pirmoji net pateko į parodos katalogą…
Be kaukių, nagingas šiaulietis drožia ir tradicinius žaislus, suktukus, paukštukus, šaukštus.
Sauliaus Tamulio kolekcijoje – jau apie keturis šimtus kaukių. 2017–aisiais jos buvo eksponuojamos aštuoniose parodose – taip pat ir jubiliejinėje tautodailės parodoje Vilniuje, Liaudies buities muziejuje Rumšiškėse, Vokietijoje.
Dalį S. Tamulio kaukių Kijevo lietuvių sekmadieninės mokyklos mokiniai pristatė Ukrainos nacionaliniame buities muziejuje Pirogovo mieste vykusios Užgavėnių šventės metu, kaukės buvo eksponuojamos Lietuvos ambasadoje Kijeve.
Tradicinių kaukių drožėjo kūriniai nuolat pelno prizines vietas. Jo misija – žadinti žmonių norą domėtis Užgavėnėmis, puoselėti jų tradicijas. Užsukite į biblioteką – 25 d., antradienį, 12 val. čia vyks parodos atidarymas ir viktorina. Juk Užgavėnės…
Bibliotekos informacija ir nuotrauka  

Komentarai baigti.

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.