Pažinimo laboratorija 2020

Dovanos idėja!!!

190px

Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.

 

Fotografijos skatina prisiminti

Tokį Paežerių ežerą pamatys ne kiekvienas... Kęstučio INKRATOS nuotraukaIki kovo 14 dienos Marijampolės kultūros centro pirmame aukšte veikia fotografijų paroda „Vietų vardais į mus kalba žemė“. Jos autorius – Vilkaviškio rajono Suvalkijos (Sūduvos) kultūros cent­ro-muziejaus fotografas Kęstutis Inkrata. Tai vienas iš tradicinio projekto „Lietuvos muziejų kelias“ praėjusių metų darbų.


Paroda „Vietų vardais į mus kalba žemė“ skirta Vietovardžių metams, siekiant įvardinti ir aktualizuoti upių, upelių, ežerų, tvenkinių ir šaltinių kultūrinę atmintį. Fotografas kiekvieną lankytoją kviečia pakeliauti po nuostabų Suvalkijos kraštą, susilieti su gamta, bent truputį pasistengti būti jos dalimi. Autorius džiaugiasi, jog šias idėjas įgyvendinti padėjo kolegė, kuri ir kuruoja projektą „Lietuvos muziejų kelias“.
„Vertinu, kad egzistuoja tokie projektai, kad vis atsiranda galimybė surengti būtent tokio tipo temines parodas“, – sako K. Inkrata. Jis teigia, jog laisvalaikiu jį traukia gamta, tad nieko keisto, jog parodos ir susijusios su gamtovaizdžiais.
Nors ir tenka paaukoti kūrybinių jėgų ir finansinių išteklių, šis darbas jam teikia didelį malonumą, leidžia iš arčiau susipažinti su gamta ir jos reiškiniais. Šiuo metu yra paruošta dar viena paroda su žiemos vaizdais „Žiema, prakalbinta gamtos“, kuri artimiausiu laiku taip pat bus eksponuojama Marijampolės kultūros centre.
Parodos autorius, paklaustas apie paties mėgstamiausią šios pa­rodos darbą, net neabejodamas atsakė, jog tai – pagrindinė tituliniame stende naudojama nuotrauka. „Tai iš aukštai nufotografuotas Aukso rago iškyšulys, atrodantis lyg žemės ašara. Tai vaizdas, kuris bet kuriuo metų laiku atrodytų įspūdingai“, – atsakė kūrėjas. Užfiksuoti vaizdus išties nebuvo lengva, kartais vien fotoaparato neužteko, tada padėjo dronas.
Šių metų „Lietuvos muziejų kelio“ kultūrinės programos tema „Lietuvos kraštovaizdžiai: kalnų ir kalvų kultūriniai reginiai“, tad K. Inkrata nekantriai laukia, kada nubus gamta, ir skubės tai fiksuoti fotoaparatu.
Kalbinama parodos lankytoja Rita negalėjo atsidžiaugti nufotografuotų vaizdų unikalumu. Mat ji – senyvo amžiaus moteris, tad metams lekiant į priekį nėra paprasta dėl sveikatos problemų keliauti, kad pamatytum tokias gražias vietas, kurias, kaip ji teigia, parodos autorius pateikė tiesiog nuostabiai. Kaip mėgstamiausią kadrą moteris parodoje išrinko Šeimenos seniūnijoje esantį Paežerių ežerą. Ši fotografija jos širdžiai artimiausia ir dėl to, kad pati yra kilus būtent iš šios seniūnijos.
Agnė MARTINKĖNAITĖ

Komentarai baigti.

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.