Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

 


Pažinimo laboratorija 2020

Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.

 

Koronaviruso tema: svarbu skelbti tikslią informaciją

Šiomis dienomis žiniasklaidoje dominuoja informacija koronaviruso tema. Deja, viešojoje erdvėje apie viruso sukeliamą ligą atsirado nemažai nepatikrintų ir nepagrįstų faktų, pseudomokslinių teorijų ar paprasčiausių gandų.

Tai baugina visuomenę, kelia nerimą ir jokiu būdu neprisideda prie gyventojų racionalios elgsenos sudėtingesnės, bet anaiptol ne krizinės situacijos atveju.
Visuomenės informavimo etikos komisija primena visuomenės informavimo priemonių vaidmenį šiuolaikinėje visuomenėje ir atsakomybę už savo darbą. Visuomenės informavimo etikos kodekso nuostatos pabrėžia žurnalistų, viešosios informacijos rengėjų pa­reigą skelbti tikslias, teisingas žinias, tikrinti informaciją, neklaidinti informacijos vartotojų.
Komisija ragina leidėjus ir žurnalistus itin atsakingai vertinti publikuojamus kūrinius, tikrinti šaltinius, remtis tik kompetentingų institucijų bei specialistų išvadomis ir rekomendacijomis, nedidinti įtampos ir neprisidėti prie panikos skleidimo. Gyventojus – taip pat racionaliai ir kritiškai vertinti situaciją.

Komentarai baigti.

Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.