Pažinimo laboratorija 2020

Dovanos idėja!!!

190px

Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.

 

Kvietimas paprastam gerumui (Kultūra – ne podukra)

Ritos Volteraitienės eilėraščiuose daug pozityvo, kvietimo džiaugtis paprastais dalykais ir įžiūrėti grožį. Dėl to ją taip myli skaitytojai. Rimos SPŪDIENĖS nuotraukosKas yra poetas? Literatės iš Patašinės Ritos Volteraitienės žodžiais tariant, tai tas, „kuris, kaip tu, kaip aš, kaip mes visi visai kasdieniškai gyvena“, bet „moka ant delnų sutupdęs molinius strazdus jiems gyvastį įpūsti“. Tokia ir pati Rita – kasdieniška, gyvenanti paprastą gyvenimą, ugdanti savo mokiniams meilę lietuvių kalbai bei knygai, o taip pat – turtinga mintimis, kuriomis moka perplaukti „į kitą pusę okeano“ ir kuriose gimsta puikūs eilėraščiai.
Patašinės universaliajame daugiafunkciame centre pristatyta Ritos Volteraitienės poezijos knyga „Gatvių šlavėjas“. Tai antroji jos kūrybos rinktinė, kurioje sudėtus eilėraščius jungia viena tema – gerumas. Tokia ir pagrindinė popietės, kurią inicijavo Patašinės biblioteka, parengė Marijampolės literatų klubo „Sietynas“ narė Janina Lebskienė, tema.
*Juk šią knygą Rita Volteraitienė skiria „tiems, kurių mes nepastebime, neįvertiname, nepadėkojame“…
…Geraširdis gatvių šlavėjas, kurį įkūnijo renginio vedėja Janina Lebskienė, šluodamas nukritusius lapus, pasakojo įvairias istorijas: apie rudenį ir pavasarį, apie gyvenimą ir meilę, apie rytus, kupinus gerumo. Giliomis, prasmingomis eilėmis šlavėjo pasakojimus papildė skaitovai bei pati knygos autorė, o renginį pagyvino saksofonininko Šarūno Brusoko muzikiniai intarpai.
Šūsnis gėlių autorei Ritai ir eilė, laukianti jos autografo – ne tik pagarba mūsų krašto kūrėjai, bet ir didžiulis stimulas savęs dar neatradusiems kūrybingiems kraštiečiams. „Pasistenkime būti geresni, tada pasaulis irgi taps geresnis“, – kviečia kiekvienas knygos „Gatvių šlavėjas“ puslapis.
Ilona JANČAITIENĖ
Patašinės bibliotekos bibliotekininkė

Komentarai baigti.

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.