Žemės ūkio ministerijos informacija

Užs. 621


 

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

 


Jokia paslaptis

Pažinimo laboratorija

Sekite mus:

 

Tikrojo susirgimų masto vis dar nežinome

Marijampolės savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos pirmininkas Karolis Podolskis sako, kad kurį laiką nedidelį koronaviruso atvejų skaičių Marijampolėje turėjome, nes gyventojai atsakingai laikėsi saviizoliacijos, paisė higienos reikalavimų. Deja, kaip dabar matome, drausmės kai kuriais atvejais trūko.Marijampolė kurį laiką buvo ta geroji išimtis, kurią, atrodė, koronavirusas aplenkia – iki savaitgalio turėjome vos vieną atvejį. Visi žinojome, kad tik laiko klausimas, kada turėsime daugiau susirgimų, tačiau koronaviruso protrūkio Marijampolės ligoninėje visi tikėjomės mažiausiai.
Marijampolės savivaldybės administracijos direktoriaus ir Ekstremalių situacijų komisijos pirmininko Karolio Podolskio paklausėme, ką jis mano: atsitiktinumas ar puikiai vykdomas krizės valdymo planas leido ilgai džiaugtis nedideliu koronaviruso atvejų skaičiumi Marijampolės savivaldybėje? Pasidomėjome ką, jo nuomone, Marijampolės savivaldybė darė tinkamai, kad gana ilgai turėjo neblogą situaciją lyginant su kitomis savivaldybėmis, vertinant koronaviruso atvejų skaičių. Paprašėme pakomentuoti ir situaciją Marijampolės ligoninėje: kas vis dėlto buvo padaryta netinkamai, kad būtent ligoninė tapo koronaviruso židiniu Marijampolėje, ir kokių veiksmų ir priemonių bus imamasi dabar kovojant su visą pasaulį, o ir Marijampolę kaustančia pandemija.

– Stebint viruso plitimą Lietuvoje buvo naivu tikėtis, kad Marijampolė taps išimtimi, jog užfiksavę pirmuosius susirgimus daugiau jų nebeturėsime. Tačiau reikia pripažinti, kad ankstyvo ligos protrūkio padėjo išvengti atsakinga žmonių saviizoliacija ir higienos reikalavimų laikymasis. Tiesa, tai nebuvo visiškai efektyvu. Kovoti su tuo, ko nematai, kas nėra apčiuopiama – sunku. Todėl ir drausmės laikytis buvo sudėtinga. Atrodo, jei priešas yra nematomas, jo nėra, jis nepavojingas. Kaip dabar matome, toks mąstymas yra klaidingas, apgaulingas ir sukėlė sudėtingų pasekmių. Tikrojo užsikrėtusiųjų ar viruso nešiotojų skaičiaus vis dar nežinome, todėl tik galime prognozuoti, kada gali būti pikas ir kada padėtis stabilizuosis.
Sunku pasakyti, kaip koronavirusas atsirado ir išplito Marijampolės ligoninėje. Tai – blogiausias scenarijus, tačiau dabar židinį būtina lokalizuoti, ištirti visus pacientus ir personalą, kad būtų galima užkirsti kelią didesniam viruso plitimui. Dabar pagrindinė užduotis ir problema izoliuoti didelį skaičių gydytojų, specialistų, aptarnaujančio personalo siekiant sužinoti, kiek darbuotojų serga ar neserga, kad sumažintume ligos plitimo riziką. Ligoninei tai – nelengvas laikas, tačiau tikiu, kad ten dirbantys motyvuoti profesionalai su iššūkiu susitvarkys.

Komentarai baigti.

Naujausia informacija

     

    Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

    Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.