Pažinimo laboratorija 2020

Dovanos idėja!!!

190px

Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.

 

Kviečiame į kelionę po praeities Marijampolę! (Verta pasižiūrėti...)

Šiuo sudėtingu laiku kultūros įstaigų darbuotojai, pavieniai kūrėjai tikrai nesėdi sudėję rankų – ieško būdų, kaip praturtinti besidominčius ne vien kasdieniais reikalais, o ieškančius ir peno dvasiai. Nors koncerto virtualioje erdvėje negalima lyginti su gyva muzika, tai vis dėlto geriau nei žiūrėjimas pro daugiabučio langą ar tabletė nuo nerimo… Ir nors didžiųjų miestų kultūros įstaigų galimybės didesnės, rajonų (net ir kaimų) išradingi kultūros žmonės sugalvoja įdomių dalykų.
Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejus jau kvietė susipažinti su keliais savo projektais. Dabar pristato naują virtualią parodą „Būtasis miestas“ apie Marijampolę, kurią dar daugelis prisimename. Tai paroda apie miestą, jo kaitą prieš 30–40 metų (1974–1989).
„Būta, gyventa. Galima išbraukti iš savo atminties, galima džiaugtis, pasijuokti ar koneveikti – bet taip buvo. Tai buvo mūsų gyvenimas! Gal galėjai ir negyventi, bet tada nebūtų ką parodyti ir papasakoti…“ Taip apie praėjusį laiką kalba marijampolietis fotografas Romas Linionis, visą gyvenimą aktyviai fiksavęs savo miesto kaitą.
Tokioms mintims pritartų daugelis sovietmečio liudininkų. Metams bėgant šis laikotarpis keliauja užmarštin, tad naujoje virtualioje parodoje siūlome vėl pažvelgti į XX a. 8–9 dešimtmečių Marijampolės paveikslą, kurį užfiksavo R. Linionis“, – kviečia muziejininkai.
Paroda bus papildyta.
Virtualią parodą galite apžiūrėti muziejaus „Facebook“ paskyroje: https://www.facebook.com/marijampolesmuziejus.lt/posts/2850227521721266; svetainėje http://www.marijampolesmuziejus.lt/virtualiosparodos/butasismiestas.

„Suvalkiečio“ informacija

Komentarai baigti.

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.