Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

 


Pažinimo laboratorija 2020

Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.

 

Vėl nupintas „Sidabro vainikėlis“... (Tautodailės metai)

Nijolė LINIONIENĖ

Jūratės Juchnevičiūtės darbai gal taps „pasidabruoti“? Aštuntą kartą Lietuvos nacionalinis kultūros centras pakvietė visos šalies mokyklas dalyvauti mokinių liaudies dailės konkurse „Sidabro vainikėlis“. Konkursas sumanytas siekiant „palaikyti gyvybingos ir gaivinti nykstančios liaudies dailės talentus, skatinti visuomenės, ypač jaunosios kartos, domėjimąsi tradiciniais dailiaisiais amatais, stiprinti tapatybės pajautą. Taip pat – atskleisti talentingiausius mokinius, suteikti galimybę rodyti savo darbus…“ Taip organizatoriai apibrėžė šio renginio esmę, nuostatuose numatydami konkrečius reikalavimus. Konkursas vyksta trimis turais, jame gali dalyvauti moksleiviai nuo 9 iki 19 metų, yra dvi amžiaus grupės.
Šis „Sidabro vainikėlis“ turėjo būti ypatingas, nes paskelbti Tautodailės metais, tačiau iš tiesų tapo ypatingas dėl pandemijos… Kai kas svarstė, kad jis gali neįvykti, bet kadangi jau buvo padaryta labai daug (surengtos vietinės, o daug kur – ir regioninės parodos), į galutinį etapą ryžtasi rinktis virtualiai. Tiesa – neapsieita be nuostolių, nes kai kas nespėjo „įšokti į traukinį“.
Nors Marijampolės kultūros centre vykusi Suvalkijos regiono paroda (spėta ją realiai surengti) buvo gausi ir įvairi, parodų organizatorė Onutė Surdokienė apgailestavo, kad ne visi, kurie ruošėsi ir turėjo ką pateikti, galėjo tai padaryti. Nespėjo darbų pateikti Punsko, priskiriamo šiam regionui, moksleiviai, buvo gerai pasirengę, bet irgi ne viską spėjo vilkaviškiečiai… O. Surdokienė pasidžiaugė, kad regiono „Sidabro vainikėlio“ ekspozicija buvo tikrai solidi ne tik kiekiu (dalyvavo 26 autoriai, pateikę 69 kūrinius), bet ir žanrų, idėjų įvairove, meniškumu. Nudžiugino jaunieji drožėjai, smagu, kad moksleiviai imasi šiaudinių sodų, kai kurių darbai stebino originalumu – deja, neatitiko visų nuostatų reikalavimų…
Darbų vertinimas vyko virtualiai. Vertinimo komisijoje buvo Lietuvos nacionalinio kultūros centro tautodailės specialistė Asta Valiukevičienė (pirmininkė), tautodailininkas Kazimieras Barišauskas, menotyrininkė Aušrinė Dubauskienė, pedagogė, dailininkė Neringa Krivičienė ir etnologė Eglė Alenskaitė.
I vietos laimėtojos – Jūratė Juchnevičiūtė, atstovaujanti Marijampolės savivaldybei (jos mokytoja Zita Kisielienė), pateikusi tapytas skrynutes, ir Kalvarijos savivaldybės atstovė Samanta Malinauskaitė (mokytojas Arūnas Sinkevičius), įvertinta už medinius žaislus (tarškynes). Abi autorės dalyvaus nacionaliniame ture ir sieks „Sidabro vainikėlio“. Taip pat jos galės dalyvauti vasaros amatų stovykloje.
Antrosios vietos atiteko marijampoliečiams Matui Venciui ir Karoliui Paškauskui, Kalvarijos atstovams Miglei Malinauskaitei ir Nojui Minevičiui, vilkaviškietei Gabrielei Debesiūnaitei. Trečių vietų laimėtojai – Rokas Kričenas (Marijampolės sav.), Mantas Žiugžda (Kalvarija), Ignas Balčiūnas (Kauno rajonas) ir Saulė Valatkevičiūtė (Prienai).
Visi nominantai bus apdovanoti Lietuvos nacionalinio kultūros centro I, II, III vietų ir specialiaisiais diplomais. Visi regioninės parodos dalyviai ir mokytojai bus apdovanoti Marijampolės kultūros centro padėkos raštais. Suvalkijos (Sūduvos) regiono parodos aptarimas ir apdovanojimai vyks po karantino (bus pranešta mokytojams). Nacionalinės parodos laikas ir vieta bus tikslinama. Rengiama virtuali paroda. Naujienos „Sidabro vainikėlio“ feisbuko paskyroje https://www.facebook.com/Sidabro-vainik%C4%97lis.

Redos BRAZYTĖS nuotrauka

Komentarai baigti.

Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.