Pažinimo laboratorija 2020

Dovanos idėja!!!

190px

Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.

 

BETA apklausa rodo: daugiabučių renovacijos darbai vyksta ir karantino sąlygomis

Šiuo metu Lietuvoje apie 130 statybų sektoriaus bendrovių vykdo 420 daugiabučių atnaujinimo projektų. Būsto energijos taupymo agentūra (toliau – Agentūra), siekdama išsiaiškinti galimas karantino įtakas daugiabučių renovacijai, atliko šiuo metu daugiausia daugiabučių atnaujinimo projektų įgyvendinančių rangovinių organizacijų apklausą.

Daugiabučių renovacija Lietuvoje. 	Nuotrauka iš BETA archyvoApklausos duomenimis, svarbiausia šiandieninė tendencija – karantinas daugiabučių renovacijos nesustabdė. Priešingai – nepaisant kylančių iššūkių, didžioji dalis projektų ir toliau įgyvendinami.
„Karantinas renovacijos tikrai nesustabdė – 80–90 proc. mūsų turimų objektų yra gyvybingi, juose vyksta darbai. Tiesa, su problemomis susiduriama keičiant langus ar santechniką, t. y. tuomet, kai reikia patekti į vidų – nors dirbame laikydamiesi visų Valstybinės darbo inspekcijos rekomendacijų atliekant renovacijos darbus karantino metu, tačiau gyventojai šiandien dar prisibijo įsileisti į butus“, – pasakoja Andrius Gudaitis, šiuo metu daugiausia renovacijos projektų įgyvendinančios įmonės Renovacijos departamento direktorius.
Dar viena pastaruoju metu įsitvirtinanti renovacijos rinkos tendencija – išaugusi darbo jėgos pasiūla. Visi kalbinti įmonių vadovai tvirtino, kad šiuo metu su darbo jėgos trūkumu jau nesusiduria, priešingai – sulaukia didelio susidomėjimo.
„Su statybininkais šiandien problemų nebėra – nemažai lietuvių darbininkų grįžo iš užsienio šalių, kasdien sulaukiame skambučių ir prašymų priimti į darbą“, – apie dabartinę situaciją pasakoja A. Gudaitis.

Sutrikusi logistikos grandinė kelia iššūkius
„Agentūros vykdytos apklausos rezultatai bei dabartinės rinkos tendencijos leidžia manyti, jog karantinas daugiabučių renovacijos rinkai ilgalaikių neigiamų pasekmių neturėtų sukelti. Deja, vertinant iš trumpalaikės perspektyvos, tikėtina, jog dalis projektų gali vėluoti dėl karantino metu sutrikusios medžiagų gamybos ir tiekimo rinkos“, – teigia BETA direktorius Valius Serbenta.
Apklausos metu išryškėjo pagrindinis dabartinės daugiabučių renovacijos rinkos iššūkis – statybinių medžiagų trūkumas, kuris sulėtins renovacijos darbų eigą.
„Atskiri darbai stoja dėl medžiagų trūkumo. Ne maža dalis apdailos medžiagų gaminamos Italijos, Ispanijos gamyklose, kurios neveikia jau keletą mėnesių. Be to, sutrikusi ir visa logistikos grandinė, tad natūralu, kad atskirų projektų įgyvendinimas gali užtrukti“, – apie susiklosčiusią situaciją pasakoja šiuo metu 11 renovacijos projektų įgyvendinančios įmonės vadovas Vitas Stulgė.
Kitos įmonės atstovas patvirtina, kad gavo pranešimus iš tiekėjų apie kai kurių apdailos medžiagų vėlavimą, kuris galimai užtruks 3–4 mėnesius. Todėl stengiamasi ieškoti alternatyvų, t. y. analogiškų medžiagų, kurios galėtų būti pristatytos greičiau.
BETA informuoja, kad įgyvendinant Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą nuo 2013 metų šalyje buvo atnaujinta beveik 2500 daugiabučių, kurių investicijos siekia apie 700 mln. eurų. Po paskutinio kvietimo teikti paraiškas (2019 m. rugpjūčio mėn.) daugiabučių renovacijai, tinkamais buvo pripažinti dar 457 projektai, planuojama, kad jų įgyvendinimo investicijų suma sieks daugiau nei 200 mln. eurų.

 

 

 

 

Užs. 507.

Komentarai baigti.

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.