Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

 


Pažinimo laboratorija 2020

Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.

 

Kūrėme veidaknygę (Ieškojimai ir atradimai)

Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinės mokyklos mokiniai prisijungė prie Lietuvos bibliotekininkų kuriamos veidaknygės. Vaikai visą balandžio mėnesį galėjo siųsti veidaknyges su komentaru. Tai smagus, kūrybiškas žaidimas su knyga – atrodytų, lyg daiktai ar nuotraukų herojai išlipa iš viršelio. Savo namų lentynoje reikėjo susirasti knygą, kurios viršelyje būtų veidas ar veido dalis, augintinis, namų aplinkos detalė ar kas nors panašaus, ir pritaikyti sau. Svarbiausia, kad veido dydis, spalvos ir drabužiai daugmaž atitiktų knygoje esantį vaizdą. Rezultatą reikėjo nufotografuoti.
2a klasės mokinių Andrėjos Rimavičiūtės ir Jokūbo Kiškio (mokytoja metodininkė Gražina Vencienė) ir 2b klasės mokinės Monikos Gumuliauskaitės (mokytoja metodininkė Aurelija Kovzonienė) darbai puikuojasi Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos kuriamoje veidaknygės galerijoje, Andrėjos darbas (nuotraukoje) paskelbtas ir Marijampolės Petro Kriaučiūno viešosios bibliotekos socialiniame tinkle „Facebook“.
Mokytojos A. Kovzonienė ir G. Vencienė visada įvairiais būdais įteikia savo mokiniams bene geriausią dovaną, kurios jie nenumes, nepames ir nepamirš – meilę knygų skaitymui. Mokytojos sako, jog knygose gausu įvykių, kurie praplečia mokinių akiratį.
Taigi skaityti vaikams ir su vaikais reikia. Tai greitas ir efektyvus informacijos gavimo būdas. Skaitykime laukdami draugų, skaitykime per pertrauką, skaitykime, kai turime laisvą minutę.

Laima VAIČIŪNIENĖ
Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinės mokyklos bibliotekos vedėja

Komentarai baigti.

Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.