Pažinimo laboratorija 2020

Dovanos idėja!!!

190px

Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.

 

Kompleksinė renovacija Marijampolėje: pasikeitęs gyventojų požiūris lemia didesnį įsitraukimą į modernizacijos procesą

Sėkmingai įgyvendinami daugiabučių namų modernizavimo projektai paskatina atsigręžti į gyvenamąją aplinką ir pasirūpinti visapusišku jos atnaujinimu – taip visas daugiabučių kvartalas tampa komfortiškesnis ir patrauklesnis. Nuo 2016 m. teikiamas prioritetas kvartalinei renovacijai, apimančiai visą daugiabučių kvartalų infrastruktūrą, davė savo vaisių ir Marijampolėje.

Daugiabučių renovacija Marijampolėje. Nuotrauka iš BETA archyvo„Šiuo metu Marijampolėje iš viso yra atnaujinti 53 daugiabučiai namai, o dar 6 daugiabučių projektuose vykdomi rangos darbai. Be to, aplinkos ministro paskutinio kvietimo metu buvo pateiktos 7 paraiškos daugiabučių atnaujinimui – visi projektai buvo patvirtinti“, – sako Marijampolės savivaldybės administracijos Turto valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Aušra Kriščiūnaitė.

Svarbios savivaldybės paskatos
Marijampolės savivaldybė yra aktyviai įsitraukusi į daugiabučių ir jų aplinkos atnaujinimą – mieste vykdomas daugiabučių ir jų aplinkos atnaujinimas, aktyviai tvarkoma infrastruktūra. Skatindama daugiabučių namų atsinaujinimą, savivaldybė pirmenybę teikia atnaujintiems daugiabučiams – taip išlaiko modernizacijos darbų nuoseklumą, o tuo pačiu paskatina kitus gyventojus renovuoti būstą.
„Kartu su mūsų programos administratoriumi teikiame visą informaciją, susijusią su kvartalų atnaujinimu – ir interneto svetainėje, ir gyvomis konsultacijomis. Taip pat viešiname įgyvendintus projektus, taip skatindami žmones domėtis daugiabučių namų ir jų gyvenamosios aplinkos atnaujinimu bei modernizacijos teikiama nauda“, – pasakoja pašnekovė.

Atnaujinama visa kvartalo infrastruktūra
Kvartalinės renovacijos metu atsižvelgiama ne tik į daugiabučių gyvenamosios aplinkos sutvarkymą – automobilių stovėjimo aikštelių, vaikų žaidimų, sporto ir poilsio zonų, taip pat šaligatvių ir dviračių takų atnaujinimą. Lygiai taip pat yra svarbu diegti energinį miesto efektyvumą bei tvarumą užtikrinančias priemones – seną gatvių apšvietimą pakeisti LED lempomis, skatinti inžinerinių tinklų modernizaciją.
„Daugiabučių modernizacija vienareikšmiškai daro teigiamą įtaką miesto tvarumui, ypač sumažinus šilumines energines daugiabučio sąnaudas. Pirmiausia, tiesioginę naudą patiria gyventojai, kadangi jiems nebereikia tiek daug mokėti už šildymą, tačiau kartu – į atmosferą yra išmetama mažiau anglies dvideginio, kuris prisideda prie klimato kaitos. Kiekvienas darbas yra svarbus ir leidžia siekti racionalaus energinių išteklių naudojimo“, – pažymi A. Kriščiūnaitė.

Didėja gyventojų įsitraukimas
Pašnekovės teigimu, lyginant dabartinių daugiabučių modernizacijos projektų įgyvendinimą su pirmaisiais projektais, galima pastebėti, jog gyventojai vis aktyviau įsitraukia į renovacijos procesą ir sieja jį ne tik su savo daugiabučiu.
„Esminis skirtumas – pasikeitęs gyventojų požiūris. Šiandien gyventojai domisi ne tik savo daugiabučio modernizacija ir tam reikalingomis priemonėmis, bet ir galimybėmis sutvarkyti gyvenamąją aplinką. Svarbu tampa ir tai, kas vyksta aplink gyvenamąjį namą, kokia aplinka jį supa“, – teigia A. Kriščiūnaitė.

 

 

 

Užs. 577.

Komentarai baigti.

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.