Pažinimo laboratorija 2020

Dovanos idėja!!!

190px

Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.

 

Ar bus iš pacientų imamas mokestis už odontologų apsaugos priemones?

Švelninant karantino sąlygas, Vyriausybė priėmė sprendimą nuo gegužės 18 d. atnaujinti odontologinių paslaugų teikimą. Iki tol pagalbos sulaukdavo ne kiekvienas, kenčiantis danties skausmus. Pacien­tams buvo teikiama tik būtinoji pagalba. Gydytojai odontologai pastebi, kad saugumo užtikrinimas sukuria daug papildomų išlaidų, kurios, anot jų, įtakos kainoms už paslaugas neturėtų turėti. Vis dėlto odontologijos klinikose svarstoma, ar pacientams išrašomose sąskaitose neturėtų atsirasti papildoma eilutė už panaudotas vienkartinės apsaugos priemones.
„Suvalkiečio“ redakcija sulaukė šia tema skaitytojos klausimo. Marijampolietė, per itin griežtą karantiną aiškinantis ligos priežastį, buvo priversta apsilankyti pas stomatologus. Moteris jautėsi taip prastai, kad ėjo ten, kur priėmė. Ji užsuko į privačią stomatologinę kliniką. Pacientės teigimu, už dantų apžiūrą iš jos paėmė 5 eurus, o už gydytojo apsaugos kostiumą-skafandrą – dar 25 eurus. Marijampolietė buvo apstulbusi, nejau, pacientai turi mokėti už medikų apsaugos priemones? „O gal privačioms klinikoms galioja kita tvarka“, – klausė ji.

Į klausimą atsako Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) Paslaugų ekspertizės ir kontrolės skyriaus vyriausioji specialistė Rasa SAVIČIŪTĖ.
– Pirmiausia norėtume atkreipti dėmesį, kad į klausimus atsakome savo kompetencijos ribose – apie ligonių kasų kompensuojamas sveikatos priežiūros paslaugas. Teisę gauti Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis apmokamas odontologines, kaip ir kitas sveikatos priežiūros paslaugas turi tik privalomuoju sveikatos draudimu apdrausti asmenys. Be to, dėl šių paslaugų teikimo gydymo įstaiga turi būti sudariusi sutartį su teritorine ligonių kasa (TLK).
Darbus atnaujinantys stomatologai sutrikę dėl itin griežtų reikalavimų, o pacientai dėl įkainių. Atkreipiame dėmesį, kad iš PSDF lėšų apmokama už odontologo darbą, o patys apdraustieji turi sumokėti tik už vaistus, odontologines ir kitas medžiagas, sunaudotas šiai paslaugai teikti, vienkartines priemones, atsižvelgiant į sunaudotų medžiagų, priemonių kiekį ir jų įsigijimo kainas. Išimtis taikoma (mokėti nereikia išvis): vaikams, asmenims, besimokantiems dieninėse bendrojo lavinimo mokyklose, profesinių mokyklų dieniniuose skyriuose, kol jiems sukanka 24 metai, ir socialiai remtiniems asmenims, kai jie pateikia atitinkamą savivaldybės, kurios teritorijoje gyvena, socialinės paramos skyriaus pažymą.
Beje, gydymo įstaigoje turi būti skelbiamas ar kitaip pacientams viešai prieinamas mokamų priemonių sąrašas ir jų kainos. Jei vis dėlto susiduriama su situacija, kai paciento paprašoma susimokėti už paslaugas, pirmiausia reikia klausti gydančio gydytojo, kodėl šios paslaugos yra mokamos. Jei pacientui bendraujant su gydytoju nepavyksta išsiaiškinti, kodėl reikia ar reikėjo mokėti, tuomet verta raštu kreiptis į gydymo įstaigos administraciją. Jeigu iš gydymo įstaigos administracijos gautas atsakymas netenkins, tuomet reikėtų kreiptis į teritorinę ligonių kasą.
Tuo atveju, jei odontologinės paslaugos yra teikiamos gydymo įstaigoje, kuri sutarties su TLK neturi, už suteiktas odontologines paslaugas asmenys turi susimokėti patys įstaigos nustatytomis kainomis.
Pasitikrinti, ar odontologijos klinika dėl paslaugų teikimo yra sudariusi sutartį su TLK, galima TLK tinklalapiuose.
Primename, kad rūpimus klausimus visi gyventojai gali pateikti bendru teritorinių ligonių kasų el. pašto adresu info@vlk.lt arba telefonu (8 5) 2322222.
Dėl mokamų odontologinių paslaugų reikėtų teirautis arba toje įstaigoje, kurioje jos pirktos, arba Sveikatos apsaugos ministerijoje (pagal kuravimo sritį).

Komentarai baigti.

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.