Pažinimo laboratorija 2020

Dovanos idėja!!!

190px

Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.

 

Karantiną lydėjo netikėtos mirtys

Karantinui švelnėjant vis garsiau kalbama apie jo žalą labiausiai pažeidžiamiems žmonėms, sergantiems širdies ir kraujagyslių ligomis, turintiems psichikos sveikatos bėdų. Priversti būti namuose žmonės mažai juda, retai išeina pasivaikščioti, daug mažiau bendrauja, išgyvena vienišumą. Dėl gąsdinančios situacijos patiria emocinę įtampą, stresą. Visa tai atsiliepia jų sveikatai. Be to, ir pasitikrinti pas gydytoją sunegalavus širdžiai, norint sužinoti savo tyrimų rezultatus ar kilus kitoms sveikatos problemoms, viso griežtojo karantino laikotarpiu buvo labai sudėtinga.

Gydytoja kardiologė Ieva Ruočkienė sako, kad konsultacijos buvo teikiamos pacientams per visą karantino laikotarpį.Marijampolės regiono gyventojai pastebėjo, kad balandžio mėnesį, dar ir gegužės pradžioje buvo registruota daug staigių netikėtų mirčių, kurių priežastys – širdies ligos. „Suvalkietyje“ rašėme apie vilkiko vairuotoją, kuriam širdis sustreikavo tiesiog važiuojant gatve pasiimti krovinio. Laimė, žmogus spėjo sustabdyti transporto priemonę. Avarijos išvengta, tačiau vyro gyvybės medikams išgelbėti nepavyko.
Pasakojome ir per vieną savaitgalį Marijampolės regione staiga mirusius net kelis šešiasdešimtmetį perkopusius vyrus.
COVID 19 virusas pavojingas aukštą kraujospūdį turintiems, širdies negalavimus patiriantiems žmonėms.Teko girdėti ir kitą liūdną istoriją, kai dėl širdies ligos mirė 52 metų marijampolietė. Anot namiškių, anksčiau sveikata nesiskundusi moteris pasiguodė, kad jai tinsta kojos, tačiau į medikus nesikreipė, galbūt nesusigaudė, kad šie tinimai susiję su širdies ligomis. O ir patekti į ligoninę buvo sudėtinga. Moteris pati bandė sau padėti, kaip išmanė. Mirkė kojas šaltame vandenyje. Savaitgalį ji liko namuose viena, vyras išvažiavo dirbti į kaimą. Moters aplankyti į butą Marijampolėje atėjo sesuo. Nerimą jai sukėlė tai, kad prieš tai negalėjo seseriai prisiskambinti telefonu. Buto durų sesuo neatidarė. Išsigandusi moteris kreipėsi pagalbos. Buvo iškviesti ugniagesiai gelbėtojai. Jie padėjo patekti į butą. Viduje buvo rasta mirusi moteris.
Anot artimųjų, paaiškėjo, kad mirties priežastis – širdies negalavimai.
Marijampolės ligoninėje kardiologe dirbanti gydytoja Ieva Ruočkienė sako, kad nuo pat karantino pradžios teko konsultuoti pacientus. Jiems buvo suteikiama visa reikiama pagalba. „Nepastebėjome, jog būtų padaugėję pacientų, besikreipiančių skubios kardiologinės pagalbos nei įpratai. Tačiau, be abejo, tokia situacija sergantiems žmonėms buvo pavojingesnė. Gydytoja kardiologė I. Ruočkienė siūlo skaitytojams susipažinti su Lietuvos kardiologų draugijos specialiai parengtomis rekomendacijomis.

Komentarai baigti.

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.