Pažinimo laboratorija 2020

Dovanos idėja!!!

190px

Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.

 

Lietuvos kardiologų draugijos rekomendacijos (Eksperto komentaras)

Nutraukus gydytojo paskirtus vaistus gali kilti pavojus, kad paūmės lėtinės ligos, padidės rizika naujo miokardo infarkto ar insulto išsivystymui.„Svarbu žinoti, kad sergantieji lėtinėmis ligomis ir vyresnio amžiaus žmonės – labiausiai pažeidžiama gyventojų grupė, turinti didelę sunkių komplikacijų riziką užsikrėtus koronavirusu. Jeigu sergate širdies, kraujagyslių, plaučių, inkstų liga ar cukriniu diabetu, esate persirgę miokardo infarktu, turite padidėjusį arterinį kraujo spaudimą, esate po organų transplantacijos, gydotės imunitetą slopinančiais vaistais ar esate nėščia, saviizoliacija ir reguliarus įprastinių vaistų vartojimas jums ypač svarbūs. Natūralu, kad dabar jaučiate nerimą dėl sveikatos ir bendros tvarkos pokyčių, todėl pateikiame keletą patarimų.
Tvarkingai vartokite jūsų kardiologo arba šeimos gydytojo paskirtus vaistus. Pasikeitus būklei pasitarkite su kardiologu arba šeimos gydytoju dėl tolesnės vaistų vartojimo tvarkos. Konsultuotis ir gauti vaistų receptus rekomenduojama nuotoliniu būdu. Optimalu turėti 3 mėnesių vaistų atsargas.
Susirgus COVID-19 infekcija nereikėtų staiga mesti jums paskirtų širdies vaistų.
Šiuo metu socialiniuose tink­luose plinta nemažai klaidingos informacijos apie kraujospūdį mažinančių ir priešuždegiminių vaistų neigiamą poveikį užsikrėtusiems koronavirusu. Išanalizavus literatūrą, kuri apima tik tam tikras teorines prielaidas apie galimą koronaviruso sąveiką su ląstelių receptoriais (tyrimai tik su pelėmis), tvirtai teigiame, kad jokių patikimų įrodymų apie tokių vaistų kaip angiotenziną konvertuojančio fermento inhibitorių (AKFI) ar angiotenzino receptorių blokatorių (ARB) neigiamą poveikį nėra (o praėjus tik 3 mėnesiams nuo naujo viruso atsiradimo ir negali būti). Kaip ir daugelis autoritetingų Europos ir Jungtinių Amerikos Valstijų kardiologų ir kitų specialistų draugijų, rekomenduojame tęsti gydytojų paskirtus vaistus; jų nutraukimas gali būti labai pavojingas dėl lėtinių ligų paūmėjimo, naujo miokardo infarkto ar insulto išsivystymo rizikos.
Be to, Pasaulinė sveikatos organizacija ir Europos vaistų agentūra paneigė žinutę apie ibuprofeno sąsają su koronaviruso infekcijos blogėjimu. Darykite kvėpavimo mankštą ir fizinius pratimus namie, jogos pratimus, naudokite svarelius, kilimėlį, guminį kamuolį, pratimų vaizdo įrašus. Pasivaikščiokite gamtoje tokiose vietose, kur tarp žmonių yra didesnis atstumas.
Būklei pablogėjus rekomenduojama susisiekti su savo bendrosios pagalbos gydytoja, prireikus kviesti Greitąją medicininę pagalbą. Šeimos gydytojas prireikus gali susisiekti su gyd. specialistu ir spręsti, ar jums reikalinga konsultacija. Pirmenybė teikiama nuotolinėms konsultacijoms, bet prireikus bus paskiriama ir kontaktinė konsultacija.
Stenkitės vengti neigiamos informacijos, išlikite optimistiški.
Būkite sveiki.

Komentarai baigti.

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.