Pažinimo laboratorija 2020

Dovanos idėja!!!

190px

Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.

 

Birželio 27 d. „Suvalkietyje“ skaitykite:

Šioje vietoje iškils namai negalią turintiems žmonėms. 	               Ričardo PASILIAUSKO nuotrauka

 

 

Tarpučių bendruomenė nenori neįgalių kaimynų
Lietuvoje prasidėjusi institucinės globos pertvarka, kurią įgyvendinant neįgaliuosius norima integruoti į visuomenę, sukėlė daug prieštaringų vertinimų. Marijampolės savivaldybės tarybos sprendimas mieste, Tarpučių mikrorajone, statyti grupinio ar savarankiško gyvenimo namus psichikos ir proto negalią turintiems asmenims, papiktino vietos bendruomenę. Gyventojai nuogąstauja, kad kils pavojus saugiam jų gyvenimui, kad negalią turintys žmonės kels daug problemų. Miesto Naujųjų Tarpučių bendruomenė piestu stoja prieš šių namų statymą. Į kovą, kad tai nebūtų daroma, jie pasitelkė Tarybos narį Tadą Račių, surašė kreipimąsi, samdosi advokatus ir žada užprotestuoti šį sprendimą. Gyventojai, surinkę parašus, antradienį buvo nuvykę pas merą.

K. Spūdys politinės veiklos patirties sėmėsi dirbdamas Marijampolės savivaldybės taryboje.   Ričardo PASILIAUSKO nuotrauka

 

 

Vėl perversmas ir naujas Administracijos vadovas
Joninių išvakarėse, birželio 22 d., vykusiame Tarybos posėdyje buvo svarstomi tik pokyčių Savivaldybės administracijoje ir Taryboje klausimai. Posėdžio metu tapo akivaizdu, kad vos pusę metų gyvavusi praėjusių metų pabaigoje susiformavusi naujoji Tarybos dauguma iširo ir Taryboje į ankstesnes pozicijas grįžta Savivaldybės mero Vinco Plikaičio bendrapartiečiai, pakrikusios ir be „galvos“ likusios partijos Tvarka ir teisingumas nariai. Ir tai, tiesą sakant, nieko ypatingo. Kur kas įdomiau, kad jie nutarė šlietis prie lig šiol kitoje „barikadų“ pusėje buvusių dviejų Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) Kalvarijos skyriaus narių Taryboje – Renatos Venslovienės ir Tomo Vasiliausko. Nė kiek ne mažiau įdomu ir tai, kad LVŽS Kalvarijos skyriui nuo birželio vidurio jau vadovauja aplinkos ministras Kęstutis Mažeika. Tačiau apie viską – iš eilės.

 

 

Įteikti Marijampolės kolegijos diplomai
138 diplomantai ketvirtadienį gavo Marijampolės kolegijos diplomus. Iškilmės įvyko parke prie kolegijos, buvo studentų ir dėstytojų eisena, gražūs sveikinimo žodžiai, palinkėjimas sėkmingai laikyti patį sudėtingiausią savo egzaminą – gyvenimą, džiaugsmo ašaros pagaliau įveikus vieną jo etapą – baigus aukštuosius mokslus.

 Marijampolės marijonų vienuolynas – vienas seniausių miesto pastatų.

 

 

Atnaujinto marijonų vienuolyno celes, vidinį kiemą bus galima lankyti
Marijampolės marijonų vienuolynas – vienas istoriškiausių ir gražiausių miesto pastatų. Nutarėme pasidomėti, kas slypi už jo durų ir šiek tiek priminti jo istoriją, pasiaiškinti kuo vienuolynas ir visas kadaise marijonų pastatytas ansamblis vertingas. Juo labiau kad šiuo metu vyksta vienuolyno atnaujinimo darbai.

Komentarai baigti.

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.