www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Technologinė pažanga šiandien ypač sparti

Technologijos, skaitmenizacija, dirbtinis intelektas šiandien keičia daugelį pramonės sričių.Kaip informacinės technologijos keičia pramonės procesus? Kaip technologinė pažanga skatina ekonomikos augimą ir kokia kryptimi tai vyksta?
Nėra lengva konkrečiai įvertinti besivystančių technologijų įtaką dabarties ir ateities procesams, tačiau akivaizdu, kad ateityje ši įtaka tik didės ir plėsis.
Šiuo metu technologinė pažanga ypač sparti, vartotojai neįstengia žengti koja kojon su kasdien siūlomomis naujovėmis.
Mokslininkai sukuria naujas formules ir patobulina produktų sudėtį. Lyginant su praėjusiais šimt-mečiais, išradimai gimsta kas dieną, po keletą per dieną ir tai rodo ypatingą technologijų pažangos ciklo svarbą ir įtaką mūsų kasdieniniam gyvenimui. Šiuo metu visa technologinė pažanga siejasi su dirbtinio intelekto sprendimais. Palaukime ir pamatysime, kur mus nuves ši proto ir kūrybiškumo sintezė.
Kaip gimsta nauji produktai? Kas testuoja receptūras? Kas sukuria naujas formules ir patobulina produktų sudėtį? Kodėl taip svarbu „suvesti“ verslą su mokslu?
Pramonės įmonės pasitelkdamos naujas technologijas siekia mažinti žmonių rankų darbo.Verslas turi dideles apimtis, jis gamina didelius kiekius, todėl eksperimentuoti kuriant naują produktą išties pavojinga. Juk galima patirti didelių nuostolių, pavyzdžiui, prarasti ištisas žaliavos partijas. Moksle yra priešingai. Čia viskas vyksta nedidelėmis apimtimis, galima daug eksperimentuoti, klysti ir vėl iš naujo bandyti. Taigi abi pusės laimi. Verslas gauna naują produktą ar patobulintą technologiją, o mokslininkai džiaugiasi, kad jų laboratorijose gimusi idėja tampa apčiuopiama ir pritaikoma praktikoje.
Kaip naujos technologijos keičia gamybos procesus chemijos pramonėje?
Miesto vadovai ragina Cukraus fabriką diegti naujas technologines priemones, mažinančias kvapų sklidimą, nes aplinkiniai gyventojai vasarą dūsta nuo smarvės. Chemijos pramonė, kaip ir visos kitos pramonės rūšys, nestovi vietoje. Technologijos, skaitmenizacija, dirbtinis intelektas – visa tai daro įtaką šiai pramonės sričiai. Technologijos leidžia sparčiau tobulinti jau turimus produktus ir kurti naujus, galinčius suteikti konkurencinį pranašumą tarptautinėse rinkose. Žinoma, už kiekvienos technologijos stovi žmogus. Nė vienas produktas ar procesas nebus patobulintas ar sukurtas, jei tai patikėsime tik mašinoms. Žmogus yra tas variklis, kuris įsuka visas technologijas.
Baigus chemijos inžinerijos studijas KTU mūsų šalyje yra didelės galimybės panaudoti tokią kvalifikaciją. Tai studijų programa, turinti plačiausią įsidarbinimo spektrą. Kiekvienoje chemijos pramonės įmonėje vyksta įvairūs procesai, o studijuodami studentai juos perpranta, išmoksta valdyti. Atėjus į įmonę sunku nustebinti, nes viskas jau matyta ir žinoma. Kalbant apie įsidarbinimą, pirmiausia reikia sau atsakyti, kokia kryptimi norima judėti, t. y., ar renkamasi dirbti technologu, ar inžinieriumi, gamybos vadovu, ar analitinės laboratorijos ekspertu. Įmonių spektras taip pat platus – pradedant didžiąja pramone: „Orlen“, „Achema“, „Lifosa“ ir kt.

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika