Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

 


Pažinimo laboratorija 2020

Dovanos idėja!!!

190px

Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.

 

Grafinė planšetė – kas tai yra?

Grafinė planšetė yra plačiai pasaulyje naudojama skaitmeninė piešimo lenta, skirta ne tik dailininkams ar dizaineriams, bet taip pat ir naudotojams mėgėjams, studentams, moksleiviams, ar mažesniems vaikams. Piešti šioje lentoje yra įdomu ir smagu – galite piešti, dažyti, vėliau redaguoti savo piešinius.
Lengva naudotis, nes komplekte yra specialiai tam skirtas pieštukas. Piešimo lenta prijungiama prie kompiuterio USB jungtimi, o mag-netiniu pieštuko galiuku atliekami stebuklingi brėžimai bei potėpiai. Piešimo laukas yra 15×12.5 – 47.7 x 26.8 matmenų, todėl platus kūrybinis plotas leidžia ne tik nevaržomai piešti, bet ir sumažina neigiamą spaudimo poveikį dėl mažame plote pasikartojančių brėžimų.
Skaitmeninis pieštukas sukuria pojūtį, lyg brėžtumėte paprastu pieštuku ant balto popieriaus lapo. Vieno mygtuko paspaudimu yra perjungiami du režimai – pieštuko ir trintuko.
Grafinės planšetės šone naudotojo pasirenkami greitieji mygtukai gali būti trumpesnis kelias į reikiamų funkcijų nustatymus – spalvos paryškinimas, išblukinimas, vaizdo priartinimas, patolinimas, atšaukimas, valdymas ranka, teptukas, trintukas ir kt.

Kam naudojamos grafinės planšetės?
Suaugusiems kūrybingiems žmonėms atsakymas į šį klausimą yra aiškus. O būsimų genijų tėveliams reikėtų žinoti, kad grafinės planšetės maksimaliai priartina rašybą, piešimą ir braižybą kompiuteryje prie natūralios. Grafinės planšetės dėka galima imituoti įvairias piešimo technikas – piešimą dažų balionėliais, akvarele, flomasteriais, pieštukais ir daug daugiau. Be to, ji padeda redaguoti nuotraukas, grafiką kompiuteriniuose žaidimuose.

Kokioms profesijoms grafinė planšetė gali būti naudinga?
Jos yra naudingos profesijoms, reikalaujančioms labai tikslių kompiuterio pelės judesių ir paspaudimų, pirmiausia dizaineriams, kuriantiems piešinius ar 3D modelius, fotografams, redaguojantiems nuotraukas, architektams, braižantiems brėžinius. Šiomis profesijomis sąrašas neapsiriboja ir yra daug kitų, kuriose grafinė planšetė yra naudinga.

Kaip išsirinkti?
Savaime suprantama, kad grafinės planšetės būna skirtingos, vienas iš jų naudoja mėgėjai, o kitas profesionalai, bet visgi kuo jos skiriasi?
Pagrindinis profesionalios ir mėgėjiškos planšetės skirtumas yra ekranas. Ant mėgėjiškų yra tik liečiamas paviršius, piešiant ant tokios, vaizdas rodomas kompiuterio monitoriuje, o profesionalios planšetės turi savo įmontuotą ekraną, todėl galima žiūrėti iš karto į jį.
Antrasis esminis skirtumas tarp grafinių planšečių yra jų dydis – kuo planšetė didesnė, tuo patogiau piešti mažas detalės.
Grafinės planšetės turi ir kitus parametrus: liečiamo paviršiaus raiška, rašiklio jautrumas ir rašiklio pozicijos atnaujinimo greitis. Kuo aukštesni šie parametrai, tuo yra geriau, bet kadangi šie trys parametrai visose planšetėse yra pakankamai aukšti, pirmiausia rekomenduojama atkreipti dėmesį į liečiamo paviršiaus dydį ir į tai, ar yra ekranas.

Komentarai baigti.


 

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.