Pažinimo laboratorija

Sekite mus:

Specialistai mus supantį pasaulį apibūdina vizualiai

Grafinio dizaino specialisto karjera tinka ne tik besidomintiems naujausiomis technologijomis, bet ir turintiems polinkį į meną, kūrybiškiems asmenims.

Kuo galima dirbti baigus šios srities studijas?
Martynas Klimašauskas sako, kad norint tapti geru savo srities specialistu, vien baigtų studijų neužtenka. Reikia išsikelti sau tikslus, tobulėti, gilintis, sekti naujoves. Grafikos dizaineriai vaidina labai svarbų vaidmenį skaitmeniniame pasaulyje, nes sukuria nuostabius vaizdus, matomus kiekvieną dieną, kiekvieną minutę visame pasaulyje. Šie žmonės kuria visų rūšių pramogas, reklamą, naujienas, taip pat spausdintus leidinius ir skaitmenines laikmenas, pavyzdžiui, žaidimų automatus, televizorius, interneto naršykles, taip pat socialines platformas.
Lazeris, skirtas pjauti ir graviruoti.Grafinis dizainas – tai idėja ir patirtis, susijusi su vizualiniu ir teksto turiniu. Tai gali būti ir projektavimo menas bei praktika, ir mus supantį pasaulį vizualiai apibūdinanti įdomių vaizdų kūrimo praktika.
Grafikos dizaineriai – profesionalai, kuriantys vaizdines idėjas ir besinaudodami kompiuterine programine įranga, jas perduodantys kitiems. Dažnai šios idėjos įkvepia, informuoja ir sužavi vartotojus.
Grafikos dizaineriai sukuria bendrą programų (reklamos, brošiūros, žurnalai ir ataskaitos) išdėstymą ir gamybos dizainą. Derina meną ir technologijas, kad perduotų idėjas svetainėms ir spausdintiems puslapiams išdėstyti. Jie kuria vaizdinius elementus – logotipus, originalius vaizdus ir iliustracijas.
Grafinis dizainas yra svarbus, norint parduoti produktus. Jį studijavę asmenys gali tapti multimedijos specialistais, dirbti kompiuterinės animacijos, interjero bei gamybos dizaino, 3D animacijos srityse. Jie gali atlikti su reklama, viešaisiais ryšiais susijusias paslaugas, projektuoti, tapti laikraščių, periodinių leidinių, knygų ir katalogų leidėjais.

Labiausiai patinka, kad pasirinkta sritis reikalauja kūrybiškumo
Šalia kompiuterių – grafikos planšetės. Jomis naudojasi įvairių sričių specialistai, kūrybiškai lavinami vaikai. Redos BRAZYTĖS nuotraukosMarijampolietis Martynas Klimašauskas grafinio dizaino studijas baigė Kauno kolegijoje. Ilgą laiką Martynas dirbo laisvai samdomu reklamos specialistu ir grafikos dizaineriu. Vaikinas sako labai daug išmokęs būtent dirbdamas ir gilindamasis į pasirinktos srities specifiką savarankiškai. Norint tapti geru specialistu, vien kolegijoje įgytų žinių tikrai neužtenka. Reikia daug praktikos ir mokytis savarankiškai. Išsikelti sau tikslus ir tobulėti kryptingai. Jeigu nori būti geras specialistas, tobulėti turi nuolat. Sekti naujoves, nes keičiasi tendencijos – stilius, šriftai ir pan.
Taip atrodo LISPA mokymo klasė – modernu ir jauku.Martynas sako esąs labai patenkintas pasirinkta sritimi ir tobulėjimui skiriamo laiko jam negaila. Grafikos dizainas – antros vaikino studijos. Iš pradžių studijavo logistiką, tačiau suprato, kad darbas šioje srityje – ne jam. Norėjosi daugiau laisvės ir kūrybiškumo. „Visada buvau linkęs į kūrybą, tad grafikos dizaino sritis man labai tinka“, – sako Martynas.
Šiuo metu jis dirba informacinių technologijų LISPA mokykloje ir jai vadovauja, be to, veda grafinio dizaino, informacinių technologijų ir animacijos mokymus.

Komentarai baigti.

Naujausia informacija