„Čia matau lakstančius savo anūkus“
Taip sako Julius Jurkša, sūpuodamas ant rankų aštuonių mėnesių dukrą Rūtą. Išmainę didmiesčio privalumus į nežinomybę kaime Eglė ir Julius Jurkšai čia kuria dabartį ir planuoja ateitį…
Romas Karpavičius: ,,Reikia pasiryžimo grįžti ten, nuo kur pradėjai“
Iš Marijampolės kilusio Baraginės kaimo gyventojo Romo Karpavičiaus namuose gausu meno kūrinių: nuo paties išdrožtų medžio skulptūrų iki nutapytų paveikslų. Vaikystėje atsiradęs kūrybiškumas virto pašaukimu, skatinančiu pamatyti grožį įvairiose medžiagose, o sukurti meno kūriniai net puošia Marijampolės Ramybės parką…
Senų tradicijų atgimimas Kvietiškio dvarvietėje: vaistažolynas, dėmesys aplinkos grožiui
Vasarą aplinką apie namus, sodybas stengiamasi sutvarkyti taip, kad džiugintų akis. Kartais išradingumas net stebina. Sena lietuviška tradicija gėlynais, jų kompozicijomis puošti aplinką ne tik nepraranda pozicijų mūsų amžiuje, bet vis labiau prisimenama ir puoselėjama. Tačiau šį kartą – ne tik apie gamtos, augalų skleidžiamą grožį, bet ir kitokią naudą. Vaistažolės, arbatoms, prieskoniams tinkantys augalai – jie taip pat gali užimti deramą ir garbingą vietą augalų gausoje…
Pandemija javų derliaus nesugadino
2020-ieji – sudėtingi metai. Tiesa, ūkininkus jie visai džiugina. Javapjūtė dar nesibaigusi, bet jau dabar aišku, kad šiųmetis derlius bus vienas geriausių per paskutinius penkerius metus. Pasak vieno didžiausių Marijampolės regiono ūkininkų Juozo Bekampio, visi nuopelnai atitenka gamtai. Tai ji dovanojo puikius, subalansuotus orus, kurie ir padėjo užauginti gausų ir kokybišką derlių. Pasak ūkininko, žemdirbiams beliko išnaudoti galimybes ir prisitaikyti – tai užtikrins ir neblogą pjūties baigtį…