Po vėliau nei įprasta vykusio „Šv. Jurgio meno sezono“ muzikos mylėtojams tikrai nėra ko liūdėti – jau septintasis festivalis „Marijampolė Music Park“ įvyks, nors netikrumo, abejonių ir nežinios būta daug (pastaruoju metu nerimo vėl daugėja). Su VšĮ „Sol artis“ vadove ir šio festivalio organizatore Egle Kasteckaite per karantiną vis susisiekdavome: buvo įdomu, kaip klostosi reikalai, nes žinia apie tai, kad festivaliui rengiamasi, kad ji susitiko su Marijampolės savivaldybės vadovais ir gavo pritarimą, pasklido regis vasarį… Tačiau paskui Eglė, kaip ir visi menininkai bei renginių organizatoriai, ilgai nežinojo, ar šių metų renginys apskritai įvyks.
„Kovo pradžioje jau buvau sudariusi visą festivalio programą, sutarusi su atlikėjais, su kai kuriais net pasirašiusi sutartis. Po ankstesnių kiekvienais metais savo turiniu vis turtėjančių festivalių ruošiantis septintajam atrodė, kad šiais metais jau nieko įdomaus nesugalvosiu… Bet lyg nuspėdama, kad negalėsime keliauti, sugalvojau temą „Legendos“ – tai legendiniai mūsų šalies atlikėjai, legendinė Lietuvos ir pasaulio muzika. Viskas vyko sklandžiai, datos, vieta ir laikas bei finansai buvo suderinti – liko ramiai laukti šiltesnio pavasario ir skelbti festivalio reklamą, tačiau… Pandemija, pradžioje atrodžiusi greitai įveikiama, vėliau jau atrodė lyg visa amžinybė. Kantriai laukiau, stebėjau situaciją ir iki pat gegužės pabaigos nieko nedariau – neatšaukinėjau koncertų, nerašiau atlikėjams nuviliančių laiškų – tiesiog laukiau… Finansavimą festivalis kaip visuomet gauna iš dviejų pagrindinių šaltinių – Lietuvos kultūros tarybos ir Marijampolės savivaldybės. Su Kultūros taryba jau buvau pasirašiusi sutartį iki pandemijos, tad buvo ramu, iš savivaldybės dar vis laukiau žinių: supratau, kad, susiklosčius tokiai neįprastai situacijai visame pasaulyje, padėtis gali būti nenuspėjama. Džiaugiausi, kad vis dėlto festivalis neatšauktas, bet nutarta koncertus, kurie buvo suplanuoti patalpose, perkelti į ateinančius metus (tai pianistės Mūzos Rubackytės, merginų choro „Liepaitės“ koncertai, Klaipėdos violončelių okteto ir A. Šeiko šokio teatro projektas). Marijampolės savivaldybė nenumarino festivalio – ne tik aš, bet ir būsimo renginio dalyviai esame dėkingi už tai, kad skyrė nors ir kiek mažesnį nei planuota finansavimą. Tad galėjau išlaikyti programoje daugelį seniai numatytų festivalio koncertų, premjerų, liko ir tema „Legendos“. Manau, kad nors šiek tiek nukentėjęs dėl pasaulinės situacijos festivalis bus toks pats turtingas, originalus, įdomus ir patrauklus. Jau pasiilgau marijampoliečių… Stengiuosi nestokoti optimizmo ir į situaciją pažiūrėti iš teigiamos pusės, tad manau, kad kiek pakoreguota festivalio programa vis tiek atneš marijampoliečiams – ir ne tik jiems – muzikos klausymo džiaugsmą“, – sakė Eglė Kasteckaitė.
Taigi rugpjūtis įpusėjo, o artėjant Gandrinėms festivalis prasidės. Galėsime palydėti vasarą išsinešančius gandrus gražiais renginiais ir gerai nusiteikę, skambant muzikai Marijampolės viešosiose erdvėse. Be abejo, reikės laikytis tuo metu būsiančių reikalavimų, bet tikėkimės, kad nieko ekstremalaus nenutiks, kad galėsime, kaip E. Kasteckaitė svarstė dar karantino metu, „jei ne apsikabinti, tai bent pamojuoti vieni kitiems ir pajusti bendrą džiaugsmą…“
Tad sekite reklamas ir anonsus „Suvalkietyje“ ir kitur. Daugiau informacijos rasite https://www.facebook.com/solartis.lt/.