www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Moksleivių kūrybos centras siūlo išmanias neformaliojo ugdymo programas

Šiuolaikiniai technologinio pobūdžio būreliai gali ne tik sudominti mokinius ir matematiką bei kitus mokomuosius dalykus paversti malonia veikla, bet ir lavinti kitus ateityje būtinus įgūdžius.
Tokia vieta, kur, be mokyklos, vaikai dar gali ugdytis kūrybiškumą, įgyti naujų kompetencijų, mokytis bendrauti, dirbti komandoje, siekti išsikeltų tikslų, yra Marijampolės moksleivių kūrybos centras (MKC). Čia šiais mokslo metais siūlomi fotografijos, šokio, dramos, informacinių technologijų, kūno dizaino, gatvės meno ir kiti nauji užsiėmimai. Jau baigti centro patalpų atnaujinimo darbai ir galima naudotis šiuolaikiškai įrengtomis erdvėmis. Įdomu tai, kad informacinės technologijos įtraukiamos į įvairių būrelių veiklą.

Būrelių kaina visiems prieinama
 Marijampolės moksleivių kūrybos centro direktorė Beata Volungevičienė sako, kad visos veiklos, kurios susijusios su išmaniosiomis technologijomis, vaikams patinka.Naujoji MKC direktorė Beata Volungevičienė pasakoja, kad centrą sudaro trys padaliniai: neformaliojo švietimo būrelių moksleiviams, atviras jaunimo centras, skirtas 14–29 m. jaunuoliams (ir mažiau motyvuotiems, niekur nedirbantiems, ir visiems kitiems), taip pat nakvynės paslaugų sportininkams padalinys.
Direktorė juokauja, kad centras visko turi, tik trūksta vaikų: suplanuota, jog gali priimti 625 vaikus, toks yra siekis. „Kai atėjau vadovauti – vasario 3 dieną buvau paskirta direktore, lankančių būrelius buvo apie 300 vaikų, o mokslo metus baigėme su 455 lankytojų. Labai tikiuosi, kad šie nauji mokslo metai irgi bus palankūs lankytojų skaičiui augti. Beveik visas neformaliojo ugdymo programas šiemet keičiame, dauguma bus naujos. Tikimės, kad labai populiarios taps „IT dirbtuvės“ ir „Lego robotika“, – sakė direktorė.
Neformaliojo ugdymo programos skirtos visiems mokyklinio amžiaus vaikams. Būrelių kaina labai prieinama, mokestis yra nuo 8 eurų per mėn., skaičiuojant 4 savaitines valandas, iki pigiausio varianto – 2,5 euro per mėn. už dvi savaitines valandas.
Grupės bus formuojamos iki 15 vaikų, kad ugdymas būtų kuo kokybiškesnis.
B. Volungevičienė turi pasiūlymų bendrojo lavinimo mokyk-loms ir lopšeliams-darželiams, tikisi sudominti vesti centro erd-vėse netradicines pamokas, čia bus galima pasinaudoti įvairiausia mokomąja medžiaga, mokomaisiais filmais iš fizikos, chemijos, biologijos, kitų sričių.

Sukurs virtualią Marijampolę
Informacinės technologijos ateina ir į meno krypčių neformaliojo ugdymo būrelius. Šioms programoms MKC įsigijo piešimo arba grafikos planšečių, tokiu būdu į menus bus įtraukiamos naujosios technologijos. Skaitmeninis piešimas įrašytas į parengtas tris naujas programas „Menų laboratorija“, „Netradicinė kūryba – gatvės menas“ ir „Vizualinio meno pažinimas“.
Grafikos planšetė – tai ne planšetinis kompiuteris, o skaitmeninė piešimo lenta, ja galima ne tik piešti, bet ir spalvinti ar tobulinti kitus piešinius. MKC įsigijo 20 grafikos planšečių. Direktorė papasakojo, kad vaikai pasiūlė į „IT dirbtuvių“ programą įtraukti ir žaidimą „Minecraft“.
„Pradžioje abejojau dėl to, bet mane įtikino, kad žaidžiant reikia strateginio mąstymo, galima įtraukti nemažai kūrybinių dalykų. Jie pasiūlė idėją įtraukti ir virtualias mūsų miesto gatves – sukurti virtualią Marijampolę „Minecraft“ pasaulyje, visiškai tokią, kaip realybėje – su gatvėmis ir pastatais. Man pasirodė įdomu. Stengiamės, kad programos būtų motyvuojančios, tam pasiūlysime net robotų varžybas, kad vaikams būtų smagiau“, – sakė B. Volungevičienė.
Prieš karantiną centras suspėjo paleisti pirmą programą tik su dviem grupėmis. „Norėjome bent jau startuoti, bet tada buvo paskelbtas karantinas. Šiemet planuojame surinkti 8 grupes po 10 vaikų, nes po tiek klasėje turime kompiuterių. Tam reikės dviejų informacinių technologijų pedagogų, kol kas turime tik vieną“, – sakė direktorė.

„Jei pavyks įgyvendinti visus sumanymus, bus labai gerai“
Neįgaliesiems reikalinga speciali kompiuterio klaviatūra, pelė, o kai kuriems – ir laikiklis rankai. Ričardo PASILIAUSKO nuotraukosVos tik buvo šiek tiek sušvelninti karantino reikalavimai, balandžio mėnesį MKC persikraustė į suremontuotas patalpas R. Juknevičiaus gatvėje Nr. 28. Praėjusį penktadienį įvyko MKC atidarymo šventė, oficialiai pradėti naujieji mokslo metai.
„Patalpos įrengtos labai apgalvotai. Turime muzikavimo erdves rūsyje ir antrame aukšte su būgnais, įgarsinimo, apšvietimo skaitmenine aparatūra. Yra įrengta net laipiojimo sienelė. Tiesa, nebuvo projekte numatyta patalpų šokio ir dramos veikloms, bet pasižiūrėsime, gal pavyks sutalpinti viską“, – pasakojo direktorė.
Vaikams čia tikrai yra iš ko rinktis, veiksmas vyksta ne tik patalpose, bet ir lauke: plaukiojama baidarėmis, daug keliaujama dviračiais, yra skautų būreliai – jūrų ir sausumos, taip pat šaulių. Gitaristų būrelis veikia senokai ir yra labai populiarus, bus ir jaunųjų kanklininkų, kad jaunimas puoselėtų ir išlaikytų tautinį paveldą.
„Sukūrėme ir kūno dizaino programą, kurioje bus daug kalbama apie sveikatingumą, ne tik apie kūno formas. Jaunuoliai galės lankytis pas mus, jiems nereikės eiti į sporto klubus, kurie yra skirti suaugusiems. Jei pavyks įgyvendinti visus sumanymus, bus labai gerai. Centre subūrėme mokinių atstovybę, kurioje yra mokinių iš visų mokyklų. Vaikai pasiūlė ne vieną įdomią idėją, kad ir didžėjų konkursą“, – pasakojo direktorė.

Yra neįgaliųjų klasė
Atskirai paminėti verta neįgaliųjų klasę, turinčią tris darbo vietas: du specialiai pritaikytus kompiuterius ir skaitymo aparatą. Vienas kompiuteris skirtas klausos negalią turintiems vaikams, kitas – regos, viskas pritaikyta ir vaikams su stipria fizine negalia, yra priedas prilaikyti rankytę, galimybė stipriai padidina vaizdą, taip pat visos programos įgarsinamos. Skaitymo aparatas skirtas išdidinti knygos puslapį iki kelių šimtų kartų.
Šioje klasėje dar niekas nesilankė, bet direktorė turi idėją pakviesti vaikus iš Marijampolės „Žiburėlio“ mokyklos-daugiafunkcio centro, čia jie galėtų leisti laiką po pamokų. Taip pat laukiami visi mokyklinio amžiaus neįgalieji, nes juk tikrai ne kiekvienas gali turėti tokią įrangą namuose.
„Mūsų stiprioji pusė, kad mokestis tikrai nedidelis, prieinamas visiems, o neįgaliesiems ir visai nemokamai. Taip pat su savivaldybės Šeimos kortele galima gauti 50 proc. nuolaidą. Bus įmanoma ypatingais atvejais ir atleisti nuo mokesčio“, – sakė direktorė.

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika