Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

 


Pažinimo laboratorija 2020

Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.

 

Mokyklų kompiuterizaciją paspartino pandemija

Mokyklos jau seniai neįsivaizduojamos be kompiuterių, bet pastaruoju metu kompiuterizacija vyksta itin sparčiai.
„Pandemijos metu įvykę pokyčiai koreguoja ugdymo procesą, didėja informacinių technologijų poreikis. Jų įtraukimas į pamoką ne tik palengvina mokymosi proceso organizavimą, bet ir skatina mokymo formų, užduočių įvairovę, ugdymosi patrauklumą“, – sako švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius.
Paskutinę rugpjūčio savaitę šalies mokyklų mokytojams buvo išdalyta 2800 nešiojamųjų kompiuterių. Taip pat mokykloms perduoti robotų rinkiniai ir kitos edukacinės priemonės, padedančios ugdyti pradinukų informatikos gebėjimus.
Mokytojams skirti kompiuteriai buvo dalijami visoms savivaldybėms proporcingai pagal pedagogų skaičių. Papildomų kompiuterių gavo tos mokyklos, į kurias atėjo naujų mokytojų. Rudenį mokytojams papildomai bus nupirkta dar beveik 600 nešiojamų kompiuterių.
Šį rudenį informacinėmis technologijomis numatyta aprūpinti ir daugiau specialių poreikių vaikų. Planuojama nupirkti 400 planšetinių kompiuterių, 13 interaktyvių mobilių stalų ir 40 multisensorinės įrangos komplektų.
Nauji skaitmeniniai įrenginiai dar vasarą pasiekė 100 mokyklų, apsisprendusių kartu išbandyti ir kurti informatikos turinį pradinėse klasėse. Atsižvelgiant į mokyklų pageidavimus ir pradinių klasių skaičių, mokykloms buvo nupirktos ir išdalintos planšetės, taip pat 175 nauji edukacinių robotų komplektai, per 200 kitų interaktyvių ugdymo priemonių komplektų, 10 interaktyvių ekranų su stovais. Šios priemonės padės vaikams mokytis programavimo pagrindų, ugdys informatinį, loginį, analitinį mąstymą ir gebėjimą spręsti sudėtingas problemas.
Mokykloms, kuriose mokosi specialių ugdymosi poreikių turintys vaikai, vasarą nupirkta 10 interaktyvių kilimėlių rinkinių ir 385 įvairių tipų komunikatoriai, kurie padeda ugdyti vaikų komunikacinius gebėjimus, lavinti bendravimo įgūdžius. Rudenį šioms mokykloms papildomai bus perkama dar 13 interaktyvių mobilių stalų, 40 multisensorinės įrangos komplektų, 400 planšetinių kompiuterių.
Šį pavasarį ministerija mokyk-loms jau yra nupirkusi ir išdalijusi per 35 tūkst. planšetinių ir nešiojamųjų kompiuterių, skirtų mokiniams. Dar 1425 kompiuterius mokykloms padovanojo įmonės ir individualūs asmenys.
Parengta pagal Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos informaciją

 

Moksleivių kūrybos centras siūlo išmanias neformaliojo ugdymo programas

Naudojant išmaniąsias technologijas edukacija vaikams tampa žaisminga ir įtraukianti

Pasikeitė tėvelių požiūris į mokymąsi virtualioje klasėje (Eksperto komentaras)

Komentarai baigti.

Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.