Žemės ūkio ministerijos informacija

Užs. 621


 

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

 


Jokia paslaptis

Pažinimo laboratorija

Sekite mus:

 

Festivalis skamba ir tango ritmu (Kultūra be sienų)

Svečių ansamblis tango ritmais kvietė ir viliojo, ragino nepasiduoti niūrioms nuotaikoms... Ričardo PASILIAUSKO nuotrauka

Svečių ansamblis tango ritmais kvietė ir viliojo, ragino nepasiduoti niūrioms nuotaikoms…
Ričardo PASILIAUSKO nuotrauka

Trečiasis tarptautinio medinių pučiamųjų instrumentų festivalio „Medynės“ koncertas kvietė niūroką šeštadienio vakarą praskaidrinti tango ritmais. Ir tikrai: tie, kas atėjo į Beatričės Kleizaitės-Vasaris galeriją (nors Marijampolėje tuo pat metu vyko ir kitas patrauklus koncertas, ir spektaklis), nepasigailėjo. „Šiuolaikinis tango“ – taip pavadintą naują koncertinę programą iš Varšuvos atvežė ansamblis „Cup of Time“ (jis marijampoliečiams pažįstamas iš ankstesnių festivalių), vadovaujamas fleitos virtuozo Ričardo Borovskio. Kolektyvas – ryškiausias žanro, įvardijamo „third-stream“ (trečioji muzikos banga tarp klasikos ir džiazo, besiremianti abiem žanrais) atstovas Lenkijoje.
Tuo galėjome įsitikinti ir šiame, tango įvairovei skirtame koncerte. Skambėjo šiuolaikinė tango klasika, galėjome išgirsti ir K. Sen-Sanso, I. Stravinskio, ir ansamblio violončelininko Kšištofo Lenčiovskio, ir daugelio kitų kompozitorių kūrinių. Darnus ir meistriškas ansamblio (be jau minėtų instrumentų, čia dar yra smuikas ir akordeonas) muzikavimas, į atskirus kūrinius įsiterpiančios kiekvieno atlikėjo solo improvizacijos klausytojams suteikė daug malonių valandėlių.
Kitas VI tarptautinio medinių pučiamųjų instrumentų festivalio „Medynės“ koncertas – taip pat šioje galerijoje. Šiandien, spalio 17 d., 18 val. klausysimės ankstyvosios Volfgango Amadėjaus Mocarto kūrybos. Tarptautinio „Reversio“ projekto programa „Mocartas ir jo amžininkai“ bus atliekama istoriniu kompozitoriaus laikų klavišiniu instrumentu, kuris 1934 m. buvo atkurtas pagal 1785 metų pianino kopiją. Kūrinius atliks senosios muzikos žinovas Marekas Toporovskis (pianinas), Maria Misiarz (istorinė violončelė) ir Darius Klišys (birbynė).
Lina VOLUNGYTĖ

Komentarai baigti.

Naujausia informacija

     

    Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

    Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.