Žemės ūkio ministerijos informacija

Užs. 621


 

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

 


Jokia paslaptis

Pažinimo laboratorija

Sekite mus:

 

Eksperto komentaras

Marijampolės apskrities Vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas Alfredas BARTKUS:

Alfredas Bartkus

Marijampolės apskrities Vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas Alfredas BARTKUS. Ričardo PASILIAUSKO nuotrauka

– Nuo spalio 1-osios, vykdant Generalinio komisaro įsakymą „Dėl policijos veiksmų stiprinant kaimiškų vietovių gyventojų saugumą“, į seniūnijų centrus kartą per savaitę atvyksta du policijos pareigūnai, kurie tris valandas dirba tik toje seniūnijoje. Šis žingsnis nėra grįžimas atgal, apylinkės inspektorių sugrąžinimas, tokios pareigybės nebebus. Į seniūnijas, kaip ir buvo po reformos, vyksta veiklos padalinio tyrėjai. Kartu prisijungė ir bendruomenės pareigūnai. Tik anksčiau tyrėjai patys pagal kriminogeninę situaciją, poreikį numatydavo vizitų laiką, o dabar yra įpareigojimas važiuoti nustatytu laiku ir nustatytą dalį savo darbo laiko skirti konkrečios seniūnijos gyventojams. Yra sudaryti grafikai, gyventojai su jais supažindinti ir jų laikantis vykstama į vienos ar kitos seniūnijos vietovę. Žodžiu, kiekvienas seniūnijos gyventojas žinos, kad tam tikrą dieną seniūnijoje bus policijos pareigūnai, kad žmogus gali į juos kreiptis. Seniūnijos išplatino informaciją, kurioje nurodyti šių tyrėjų telefono numeriai, pavardės. Pasikeitusi tvarka apima tik nuo miesto centro nutolusias seniūnijas.
Šio žingsnio imtasi dėl kaimiškų vietovių gyventojų pageidavimo. Policijos departamentas atliko apklausą, kurios metu paaiškėjo, kad kaimiškose vietovėse gyvenantys žmonės jaustųsi saugesni, jeigu dažniau matytų policijos pareigūnus, turėdami problemų žinotų, kad gali kreiptis, keistis informacija, aptarti kitus svarbiausius saugumo klausimus.
Policija tarnauja žmonėms, jeigu žmonės pageidauja būtent tokio bendradarbiavimo, policija į tai atsižvelgia. Šiandien dar sunku vertinti, kaip šis pasikeitimas suveiks, kokių duos rezultatų, ar tikrai bus naudos. Juk dar tik pirmas mėnuo. Pabendrausime su gyventojais ir matysime. Jeigu gyventojai jaučiasi saugesni, jiems lengviau spręsti teisinius klausimus, jeigu pareigūno buvimas drausmina, reiškia, šis veiklos modelis pateisina lūkesčius.

Komentarai baigti.

Naujausia informacija

     

    Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

    Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.