Žmonių įpročiai keičiasi kartu su technologijomis. Užtenka prisiminti kaip pasikeitė žmonių skolinimosi ir atsiskaitymo už pirkinius įpročiai, kai atsirado diabeto ir kredito kortelės. Daug žmonių nebeturėjo jokios priežasties skolintis įprastais būdais, nes iki tol jiems reikėdavo tik nedidelės paskolos.
Tuomet prasidėjo kita, greitųjų kreditų era. Tai – tarpinis variantas tarp kredito kortelės ir vartojimo paskolos. Tai nebuvo galimybė atsiskaityti akimirksniu, kaip atsiskaitant kredito kortele, bet tai nebuvo ir ilgas, ištęstas procesas, kuris apibūdina vartojimo paskolas. Kalbant apie paskolos sumas, tai irgi buvo tarpinis variantas. Nors dabar galima sakyti, kad nebėra jokių vartojimo paskolų, kurios negalėtų būti išduodamos išimtinai internetu.
Bet besikeičiant technologijoms, pasiūlai ir paklausai, neišvengiamai atsiranda daug klausimų tiems, kurie nespėja judėti kartu su visais pokyčiais. Prie to pridėjus ir nuolatinius teisinės bazės atnaujinimus, mes turime situaciją, kurioje yra daug nežinomųjų. Galbūt pats paskolos internetu atvejis nėra tiek sudėtingas, nes visgi tai nėra labai painus procesas. Tačiau sunkumai kylą kuomet mes norime pasiskolinti tinkamai, t.y. greitai ir pigiai. O pasirinkti kreditą, kai po Lietuvos saule jų yra tiek daug, tikrai nėra taip paprasta, kaip gali pasirodyti (nors paspaudę nuorodą viršuje pamatysite, kad tai taip pat nėra taip jau sudėtinga).
Tad ką reikia žinoti prieš skolinantis internetu? Kas sumažintų riziką priimti prastą sprendimą? Kaip apsisaugoti nuo neigiamų skolinimosi pasekmių? Tai yra klausimai, kuriuos dabar trumpai aptarsime.
Internetu galite gauti ne tik greitą kreditą
Kai kalbame apie kreditus internetu, dažniausiai omenyje turime greituosius kreditus. Nieko neįprasto tame nėra: greitieji kreditai tam tikra prasme yra monopolizavę žmonių suvokimą apie internetu teikiamas paskolas.
Bet realybė yra įdomesnė, nei sufleruoja toks nusistatymas. Šiandien internetu pasiskolinti galite ne tik iš greituosius kreditus siūlančių bendrovių, bet ir kitų įstaigų. Gera taisyklė būtų tokia: jei kažkas skolina, tai yra beveik 100 proc. tikimybė, kad paskolą galėsite gauti internetu.
Tai reiškia, kad be greitųjų kreditų ir visos likusios vartojimo paskolos, kurias galite gauti iš savitarpio skolinimo platformų ar bankų, taip pat gali būti suteiktos internetu. Todėl jei sugalvojate pasiskolinti internetu, nereikėtų sukoncentruoti dėmesio tik į greitus kreditus. Jei jūsų prioritetas yra mažesnė palūkanų norma, tuomet bandyti gauti paskolą iš kitų įmonių bus kur kas protingesnis sprendimas.
Jei turite įsipareigojimų – pagalvokite apie refinansavimą
e vienas žmogus turi bent kelis įsipareigojimus vienam ar daugiau kreditorių. Tai yra normalu ir net nebūtinai pavojinga. Jei žmogus tikrai žino, kad pajėgs atlikinėti mėnesio įmokas laiku, tuomet nėra priežasties kodėl jis neturėtų skolintis daugiau nei kartą ar daugiau nei iš vieno kreditoriaus.
Bet nutinka ir taip, kad dėl nuspėjamų ar mažiau nuspėjamų priežasčių, įsipareigojimai virsta įsiskolinimais ir tampa sunku vykdyti tai, kas numatyta visose sutartyse. Atsidūrus tokioje situacijoje nereikėtų pulti į paniką. Išeitis yra ir ji labai paprasta – refinansavimas internetu.
Apie jį galbūt girdėjote ir kitu – perkreditavimo pavadinimu. Iš esmės, tai instrumentas, leidžiantis jums konsoliduoti visus įsipareigojimus į vieną ir persiderėti jų sąlygas taip, kad galėtumėte patogiau juos grąžinti.
Trumpiau tariant, šie du patarimai susiveda į tai, kad jums pirmiausia reikėtų pasidomėti visu egzistuojančių paskolų asortimentu ir skolintis tik tuomet. Na, o jei ieškote išeities turint įsiskolinimų, kurie galbūt susikaupė skolinantis visai ne internetu, tuomet reikėtų pagalvosite apie refinansavimą (sudarią tokią sutartį net galėsite pasiskolinti papildomai). Dabar jau žinote, ką turite daryti prieš skolinantis internetu!