www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Kazlų Rūdos savivaldybėje gatvės šviesesnės, keliai geresni

Kelių remontavimo darbų sezonas oficialiai būdavo baigiamas lapkričio viduryje. Šiemet šiltesni nei įprastai orai gatvių, kelių tvarkymo, asfaltavimo darbus leidžia tęsti ir ilgiau. Tad ne vieno miesto gatvėje ar užmiesčio keliuose dar gali pamatyti dirbančią kelininkų techniką.

Gatvių tvarkymo, kelių remonto darbai šiemet aktyviai vyko ir Kazlų Rūdos savivaldybėje. Pasak Kazlų Rūdos savivaldybės mero Manto Varaškos, iki šiol visi darbai dar nėra baigti, bet bendras rekonstruotų arba atnaujintų gatvių, kelių ilgis sudaro apie 10 kilometrų. Pėsčiųjų takų ar šaligatvių rekonstruota apie 3,5 kilometro.

kazlu ruda
Šiais metais galimybe paspartinti tvarkymo darbus pasinaudojo Kazlų Rūdoje esančios Alyvų gatvės gyventojai, kurie jau džiaugiasi išasfaltuota gatve.

„Šiemet, kaip ir buvo minėta savivaldos rinkimų įsipareigojimuose, didžioji kelių remontų dalis keliavo į gyvenvietes. Pvz., Plutiškėse atnaujintos trys gatvės, kurių bendras ilgis apie du kilometrai. Jūrės miestelyje atnaujintos dvi gatvės, kurių bendras ilgis – apie 1700 metrų, o naujo šaligatvio – 900 metrų. Jankų miestelyje išasfaltuotos dvi gatvės, kurių bendras ilgis – 800 metrų, sutvarkytas 600 metrų šaligatvis“, – teigia M. Varaška.

varaska
Meras Mantas Varaška taip pat dalyvavo gatvių tvarkymo darbuose.

Meras, paklaustas, kokie šiemet patys svarbiausi gatvių, kelių infrastruktūros tvarkymo darbai, kurie buvo itin aktualūs gyventojams, padaryti Kazlų Rūdos savivaldybėje, sakė taip: „Šiemet, ko gero, reikšmingiausias – LED apšvietimo atnaujinimas. Pusantrų metų stengėmės, kad naujos kartos šviestuvai pasiektų visas savivaldybės seniūnijas ir gyvenvietes. Pagal pirminį planą turėjo būti pakeista apie 1500 šviestuvų. Tačiau girdėdami teigiamus įvertinimus iš bendruomenių, seniūnų, planuojame šviestuvų nupirkti dar apie 150–200. Mieste jau pakeisti beveik visi šviestuvai, gruodį darbai bus tęsiami seniūnijose. Manau, tai esminis šios kadencijos darbas ir laiku įvykdytas rinkimų įsipareigojimas“.

Anot M. Varaškos, pačioje Kazlų Rūdoje šiais metais daugiau gatvių atlikti atnaujinimo darbai. Asfaltas klotas, kur buvo žvyro danga. Atnaujintos Gedimino, J. Basanavičiaus, Medelyno, Beržų, Atgimimo gatvės. Jos visos svarbios skirtingai. Vienos jų – tranzitinės, kitos (pvz. J. Basanavičiaus) ne tik jungia mikrorajoną su stotimis, tačiau ateityje tarnaus kaip gamtinio karkaso ar kitų pramogų, poilsio erdvių jungtys.

Savivaldybės administracija kvietė gyventojus prisidėti 10 proc. prie gatvių tvarkymo ir pasinaudojus šia galimybe paspartinti jų išasfaltavimą. Pasak M. Varaškos, norinčių buvo nemažai, tačiau ne visus buvo galima iš karto įtraukti į šį projektą. Koją pirmiausia pakišo suirutė dėl COVID-19 epidemijos. Vėlavo pirkimai, projektavimai, rangovai. „Supratome, kad galime nespėti (ir nespėjome) atlikti visų darbų, kuriuos remia fondai, valstybė. Todėl šiais metais apsiribojome viena gatve ir dviem daugiabučių kiemais, kur 10 proc. lėšomis prisidėjo gyventojai“, – pasakojo meras.

J. Basanavičiaus gatvėje ne tik pakeista asfalto danga, bet ir įrengtas šaligatvis.

Loreta TUMELIENĖ

Ričardo PASILIAUSKO nuotraukos

Autorių teisės saugomos

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika