Pažinimo laboratorija

Sekite mus:

Tiek aistrų dėl Lakštingalų gatvės remonto

Lapkričio pirmąją pusę Marijampolės savivaldybės Kantališkių kaime buvo išasfaltuota Lakštingalų gatvė. Džiaugsmą dėl naujai pakloto asfalto užgožė pasipylę gyventojų priekaištai, kas padaryta blogai, kodėl tokia nuošali gatvė, kuria naudojasi vos ne du gyventojai, iš viso asfaltuota. Skaitytojų pastabas paprašėme pakomentuoti Marijampolės savivaldybės vadovus ir kelią remontavusius statybinių bendrovių specialistus.

Loreta TUMELIENĖ

Asfaltas degalinės savininkui?

Prie pat senojo kelio Marijampolė–Kaunas esančiame Kantališkių kaime Lakštingalų gatve į namus vyksta tik keleto sodybų gyventojai. Gatvę remontavusios UAB „Alkesta“ statybos darbų vadovo Raimundo Šumino teigimu, gatve naudojasi praktiškai tik vienas gyventojas, į antrųjų kiemą įvažiavimas yra nuo kelio. Daugiausia keliu naudojasi „Stateta“ degalinės darbuotojai ir klientai, nes važiuojant magistrale „Via Baltica“ nuo Marijampolės į degalinę įvažiavimo nėra. Norint patekti į jos teritoriją, tenka sukti senu Kauno keliu ir važiuoti per Kantališkių kaimą. Tad ne vienas skaitytojas, pamatęs išasfaltuotą gatvę link verslo įmonių, pagalvojo, kad kelio kapitalinis remontas padarytas ir asfaltas paklotas tik dėl privačių verslo interesų.

Marijampolės savivaldybės mero Povilo Isodos teigimu, čia jokio kriminalo, kad ir kaip jo kai kas norėtų, nėra. Paprasčiausiai vykdant magistralės Kaunas–Marijampolė rekonstrukciją ir projektavimą, degalinė buvo nuskriausta. Kelio savininkas, Lietuvos automobilių Kelių direkcija, buvo žadėjusi, jog šio magistralinio kelio jungiamasis kelias bus sujungtas su regiono keliu Marijampolė–Kaunas. Tačiau pažadai nebuvo ištesėti. Įvyko taip, kad degalinė liko atskirta nuo klientų, o patekimas į ją ir UAB „Stateta“ valdomas žemes, apribotas. Dėl to UAB „Stateta“ vadovas Karolis Stasiukynas kreipėsi į Kelių direkciją. Taisydama šią situaciją, Susisiekimo ministerija skyrė 120 tūkst. tikslinių lėšų Kantališkių kaimo Lakštingalų gatvės keliui įrengti ir asfaltuoti. Privatūs asmenys padovanojo dalį savo sklypų žemės keliui nutiesti, nes tai regioninės svarbos kelias. Visos procedūros buvo pradėtos 2018 metais, projektavimas – 2019-aisiais. Anot kelininkų, dokumentų rengimas – ilgas darbas, todėl kelio remontas ir nusitęsė iki 2020-ųjų metų pabaigos.

Kelio remontas padarytas tvarkingai, griovių apželdinimui panaudota hidrosėja.

Kodėl kelių metrų atkarpa liko be asfalto?

Lakštingalų gatvės gyventojai ir pro šalį važiuojantys miestelėnai negalėjo atsistebėti, kad visa gatvė išasfaltuota, o penkių–dešimties metrų kelio atkarpa palikta netvarkyta, neasfaltuota. „Nejaugi pritrūko asfalto ar laiko“? – retoriškai klausė gyventojai.

Šią atkarpą jau remontuojančios ir asfaltą kloti besiruošiančios UAB „Kelranga“ vadovas Algirdas Brazys paaiškino, kad atkarpa Lakštingalų gatvėje liko netvarkyta ne dėl kelininkų kaltės, o dėl įstatymo dviprasmybių. Lakštingalų gatvės savininkas – Marijampolės savivaldybės administracija, tačiau toji nedidelė atkarpa, kuri susikerta su krašto keliu Marijampolė–Kaunas, yra kelio apsauginėje zonoje ir priklauso Lietuvos automobilių kelių direkcijai. Savivaldybės administracija neturi teisės atlikti darbų svetimoje nuosavybėje. „Tai tas pats, kaip eitum į kito gyventojo kiemą ir darytum kažkokius ten darbus“, – aiškino A. Brazys.

Be to, pasak „Kelranga“ vadovo, Lakštingalų gatvės remontas daug paprastesnis, nes tokie darbai priskiriami neypatingų statinių kategorijai. Apsauginei kelio zonai keliami daug griežtesni reikalavimai, nes tai jau ypatingas statinys, tad privalo būti atskiras projektas. „ Tam kelių kvadratų gabaliukui išasfaltuoti reikia specialaus projekto, statybų leidimo ir visų kitų procedūrų. Mes visi suprantame, kad tai įstatymo absurdas. Kelių direkcija skiria pinigus gatvės asfaltavimui, bet Savivaldybė negali naudoti tų lėšų Kelių direkcijos turtui pagerinti“. Anot UAB „Kelranga“ vadovo, tokių nesuremontuotų atkarpų dėl šio dviprasmiško įstatymo Lietuvoje šiais metais liko daug.

Vis dėlto merui Povilui Isodai pavyko susitarti su Kelių direkcija. Ši atkarpa bus asfaltuojama šiemet, jau paruošti pagrindai, trūksta tik skaldos ir asfalto. A. Brazys, atsakydamas į gyventojų pastabas, kodėl ta atkarpa dar neišlyginta, paaiškino, kad yra darbai, kurie atliekami prieš pat asfaltavimą.

Žmonėms sunku suvokti, kodėl kelių metrų atkarpa palikta neremontuota.

Tam davė, o tam neliko?

Į „Suvalkiečio“ redakciją paskambinusi skaitytoja piktinosi nelygybe. Anot jos, vienur dešimties metrų įvažiavimas išasfaltuotas net į tuščius laukus, o vienas gyventojas, kurio sodyba tolėliau, apskritai paliktas be asfalto.

Pasak UAB „Kelranga“ direktoriaus A. Brazio, įvažos pagal projektą daromos ir ten, kur nėra gyvenamųjų namų, bet suformuoti sklypai. Matyt, ten, kur padaryta įvaža į laukus, pagal projektą yra sklypas.

Mero P. Isodos teigimu, visi darbai Lakštingalų gatvėje daryti pagal projektą, be jokių išimčių. Asfaltas klotas iki automobilių dirbtuvių, nes toliau kelias veda į negyvenamą apleistą sodybą ir žemės ūkio laukus, todėl netikslinga leisti valstybės lėšas ir asfaltuoti kelią į laukus.

Kelią Lakštingalų gatvėje rekonstravusios ir asfaltą klojusios UAB „Alkesta“ darbų vadovas R. Šuminas, „Suvalkiečiui“ patvirtino, kad visi remonto darbai daryti laikantis projekto ir technologinių reikalavimų. Kelio remonto darbus kelis kartus tikrino komisija, bandymus darė samdomos laboratorijos, atsižvelgta į jų pastabas, kai kur ir perdaryta. Po pakartotinių tyrimų ir darbų buvo gautas leidimas tęsti darbus. Tad statybos darbų vadovui sunkiai suvokiami žmonių priekaištai, kad kažkas padaryta negerai, kažkas neįvažiavo į kiemus.

R. Šuminas paaiškino, kad kelio šlaitų dirvožemis apdirbtas hidrosėja. Taip išvengiama sėklų išpustymo, išplovimo, išlyginto dirvožemio erozijos. Ši technologija nepamainoma tokiose vietose, kur lyjant lietui susidaro dideli nutekančio vandens upeliai. Toks būdas taip pat leidžia sėti veją ir vėlų rudenį, kuomet tradiciniam sėjimui jau per vėlu. Visoms vejos sėkloms nespėjus sudygti iki šalnų, susiformavusi plėvelė ir toliau atlieka savo funkcijas, laikydama sėklas vietoje iki pavasario, kuomet jos toliau gali dygti.

Gyventojai piktinosi, kad įvažos išasfaltuotos net į laukus.

Ričardo PASILIAUSKO nuotraukos

Autorių teisės saugomos

Komentarai baigti.

Naujausia informacija

 • Kardiologė perspėja: koronavirusas smogia širdžiai

  2020-05-20Kardiologė perspėja: koronavirusas smogia širdžiai
  Koronaviruso COVID-19 sukeltas pasekmes Lietuvos gyventojai gali jausti dar ne vieną dešimtmetį. „Ilgalaikis priverstinis karantinas, ribotas fizinis aktyvumas ir neteisinga mityba gali sukelti širdies ir kraujagyslių ligų protrūkį, jei lietuviai nesirūpins jų prevencija“, – sako Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikos gydytoja kardiologė Milda Kovaitė. Koronavirusas – pavojingas širdininkamsHigienos instituto Sveikatos informacijos centro duomenimis, 55,4 procento Lietuvos gyventojų miršta dėl širdies ir kraujotakos ligų. Europoje šis skaičius nesiekia 36 procentų, o Japonijoje – tik 17,5 procento. Jei karantino metu lietuviai nesirūpins širdies ir kraujagyslių sveikata, nerimaujama, kad Lietuvoje stipriai išaugs mirčių skaičius. Pasak Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikos gydytojos kardiologės Mildos ...
 • Karantiną lydėjo netikėtos mirtys

  2020-05-20Karantiną lydėjo netikėtos mirtys
  Karantinui švelnėjant vis garsiau kalbama apie jo žalą labiausiai pažeidžiamiems žmonėms, sergantiems širdies ir kraujagyslių ligomis, turintiems psichikos sveikatos bėdų. Priversti būti namuose žmonės mažai juda, retai išeina pasivaikščioti, daug mažiau bendrauja, išgyvena vienišumą. Dėl gąsdinančios situacijos patiria emocinę įtampą, stresą. Visa tai atsiliepia jų sveikatai. Be to, ir pasitikrinti pas gydytoją sunegalavus širdžiai, norint sužinoti savo tyrimų rezultatus ar kilus kitoms sveikatos problemoms, viso griežtojo karantino laikotarpiu buvo labai sudėtinga. Marijampolės regiono gyventojai pastebėjo, kad balandžio mėnesį, dar ir gegužės pradžioje buvo registruota daug staigių netikėtų mirčių, kurių priežastys – širdies ligos. „Suvalkietyje“ rašėme apie vilkiko vairuotoją, kuriam širdis sustreikavo ...
 • Ar bus iš pacientų imamas mokestis už odontologų apsaugos priemones?

  2020-05-20Ar bus iš pacientų imamas mokestis už odontologų apsaugos priemones?
  Švelninant karantino sąlygas, Vyriausybė priėmė sprendimą nuo gegužės 18 d. atnaujinti odontologinių paslaugų teikimą. Iki tol pagalbos sulaukdavo ne kiekvienas, kenčiantis danties skausmus. Pacien­tams buvo teikiama tik būtinoji pagalba. Gydytojai odontologai pastebi, kad saugumo užtikrinimas sukuria daug papildomų išlaidų, kurios, anot jų, įtakos kainoms už paslaugas neturėtų turėti. Vis dėlto odontologijos klinikose svarstoma, ar pacientams išrašomose sąskaitose neturėtų atsirasti papildoma eilutė už panaudotas vienkartinės apsaugos priemones. „Suvalkiečio“ redakcija sulaukė šia tema skaitytojos klausimo. Marijampolietė, per itin griežtą karantiną aiškinantis ligos priežastį, buvo priversta apsilankyti pas stomatologus. Moteris jautėsi taip prastai, kad ėjo ten, kur priėmė. Ji užsuko į privačią stomatologinę kliniką. ...
 • Lietuvos kardiologų draugijos rekomendacijos (Eksperto komentaras)

  2020-05-20Lietuvos kardiologų draugijos rekomendacijos (Eksperto komentaras)
  „Svarbu žinoti, kad sergantieji lėtinėmis ligomis ir vyresnio amžiaus žmonės – labiausiai pažeidžiama gyventojų grupė, turinti didelę sunkių komplikacijų riziką užsikrėtus koronavirusu. Jeigu sergate širdies, kraujagyslių, plaučių, inkstų liga ar cukriniu diabetu, esate persirgę miokardo infarktu, turite padidėjusį arterinį kraujo spaudimą, esate po organų transplantacijos, gydotės imunitetą slopinančiais vaistais ar esate nėščia, saviizoliacija ir reguliarus įprastinių vaistų vartojimas jums ypač svarbūs. Natūralu, kad dabar jaučiate nerimą dėl sveikatos ir bendros tvarkos pokyčių, todėl pateikiame keletą patarimų. Tvarkingai vartokite jūsų kardiologo arba šeimos gydytojo paskirtus vaistus. Pasikeitus būklei pasitarkite su kardiologu arba šeimos gydytoju dėl tolesnės vaistų vartojimo tvarkos. Konsultuotis ir gauti ...
 • Gamtos išdaigos blogina pasėlių būklę

  2020-05-20
  Pasėlių būklė Lietuvoje per balandžio mėnesį pablogėjo, tačiau situacija geresnė nei praėjusiais metais. Visgi kai kuriuose rajonuose padėtį pablogino netikėtai iškritęs sniegas. Tokius rezultatus parodė Lietuvos grūdų augintojų asociacijos narių (LGAA) atlikta apklausa. Dar iki netikėtos stichijos du trečdaliai narių žieminius pasėlius įvertino gerai ir labai gerai. Šiek tiek daugiau nei pusė apklaustųjų palankiai įvertino ir vasarojų. Tačiau situacija per vieną naktį apsivertė aukštyn kojomis: vieną dieną didžiausia rizika laikoma sausra, o kitos dienos rytą jau skaičiuojame sniego padarytus nuostolius. LGAA duomenimis, labiausiai nukentėjo Kėdainių ir piečiau esančiuose rajonuose pasėti rapsai, buvo išguldyti ir žieminiai miežiai. Nuostolių dydžiu išsiskyrė Marijampolės ...
 • Kompleksinė renovacija Marijampolėje: pasikeitęs gyventojų požiūris lemia didesnį įsitraukimą į modernizacijos procesą

  2020-05-19Kompleksinė renovacija Marijampolėje: pasikeitęs gyventojų požiūris lemia didesnį įsitraukimą į modernizacijos procesą
  Sėkmingai įgyvendinami daugiabučių namų modernizavimo projektai paskatina atsigręžti į gyvenamąją aplinką ir pasirūpinti visapusišku jos atnaujinimu – taip visas daugiabučių kvartalas tampa komfortiškesnis ir patrauklesnis. Nuo 2016 m. teikiamas prioritetas kvartalinei renovacijai, apimančiai visą daugiabučių kvartalų infrastruktūrą, davė savo vaisių ir Marijampolėje. „Šiuo metu Marijampolėje iš viso yra atnaujinti 53 daugiabučiai namai, o dar 6 daugiabučių projektuose vykdomi rangos darbai. Be to, aplinkos ministro paskutinio kvietimo metu buvo pateiktos 7 paraiškos daugiabučių atnaujinimui – visi projektai buvo patvirtinti“, – sako Marijampolės savivaldybės administracijos Turto valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Aušra Kriščiūnaitė. Svarbios savivaldybės paskatos Marijampolės savivaldybė yra aktyviai įsitraukusi į daugiabučių ir jų aplinkos ...
 • Žemdirbiams – galimybė prisidėti prie savivaldos stiprinimo

  2020-05-16
   Žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimas už 2020 metus įgauna pagreitį. Primename, kad šie metai žemdirbių savivaldai išskirtiniai – pirmą kartą deklaruodami pasėlius žemdirbiai gali pasirinkti, kurią savivaldos organizaciją nori remti. Žemdirbiai, kviečiame nelikti abejingais – deklaruodami pasėlius, skirkite paramą Lietuvos grūdų augintojų asociacijai (LGAA) ir taip dar labiau sustiprinkite žemdirbių savivaldą. Paremti LGAA galite net ir tie, kurie šiuo metu nesate jos nariais Kodėl verta remti LGAA? Šiuo metu LGAA vienija 163 ūkininkus. Jos veikla finansuojama narių įnašais. Iš surinkto biudžeto perkamos teisinės konsultacijos, finansuojamos atstovų kelionės į Vilnių ar Briuselį, sprendžiant visiems grūdų augintojams svarbius ir aktualius klausimus. Džiaugiamės, kad vien ...
 • Kodėl netikros naujienos gali būti pavojingos

  2020-05-15Kodėl netikros naujienos gali būti pavojingos
  Pasaulyje besitęsiant koronaviruso pandemijai, Europa įsijungė į kovą ir su siaučiančiu dezinformacijos virusu. Žiniasklaidoje ir socialiniuose tinkluose aktyvėjant dažniausiai priešiškų valstybių skleidžiamam melagingų naujienų srautui, kyla reali grėsmė demokratijai ir žmonių saugumui. Todėl Europos Sąjungos (ES) politikai ir ekspertai vienbalsiai teigia – būtina stiprinti bendradarbiavimą, piliečių atsparumą ir kritinį mąstymą. Dabartinės sveikatos krizės metu, kuomet vis dar daug nežinomybės, Rusija, Kinija ir kitos šalys siekia pasinaudoti itin jautria situacija skleisdamos klaidinančią informaciją. Įvairiomis kalbomis kuriamos tiesą iškraipančios istorijos apie viruso kilmę, gydymo būdus ir demokratinių institucijų neveiksnumą. Tokia dezinformacija siekiama supriešinti visuomenę, pakirsti pasitikėjimą vyriausybe ir demokratija, kurstyti nesantaiką, manipuliuoti visuomenės ...
 • Augome ir keitėmės kartu Kultūra – (ne podukra)

  2020-05-13Augome ir keitėmės kartu Kultūra – (ne podukra)
  Nacionalinė bibliotekų savaitė Patašinės bibliotekoje visada buvo didelė šventė; rengtos parodos, diskusijos, varžytuvės, pristatoma kūryba, kviesti geriausi draugai, laukta naujų skaitytojų. Šiemet pažymėta 20-oji Nacionalinė bibliotekų savaitė, jos šūkis „Kaip pasikeitėme per 20 metų?“ Nors ši šventė buvo be „gyvų renginių“, bibliotekos draugai pakviesti pašurmuliuoti virtualioje koliažų parodoje „20 metų: keitėmės ir augome kartu“. Patašinės bibliotekos „Facebook“ paskyroje apžvelgti gražiausi bibliotekos gyvavimo epizodai. Prisiminti pirmieji žingsniai: pirmosios personalinės ir kolektyvinės kūrybos parodos, šventės, nedrąsi pažintis su pirmuoju kompiuteriu ir internetu. Pasidžiaugta, jog kasmet augo Patašinės bibliotekos draugų gretos. Ištikimiausiųjų, kuriais galima pasikliauti bet kuriuo atveju, kurie padės rasti išeitį iš bet kokios ...
 • Mokyklų bibliotekininkų susitikimas

  2020-05-13
  Gegužės 6 d. įvyko Marijampolės savivaldybės švietimo įstaigų bibliotekininkų metodinio būrelio susitikimas, kurį nuotoliniu būdu per „Zoom“ platformą suorganizavo Marijampolės savivaldybės švietimo įstaigų bibliotekininkų metodinio būrelio pirmininkė Snaiguolė Raguckienė. Pagrindinė susitikimo tema – švietimo įstaigų bibliotekų darbo organizavimo nuotoliniu būdu patirtis ir prob-lemos. Susitikime dalyvavo Marijampolės savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vyresnioji specialistė, kuruojanti mokyklų bibliotekų darbą, Angelė Mikulienė ir Marijampolės Meilės Lukšienės švietimo centro metodininkas Vygantas Dilys. S. Raguckienė kalbėjo apie karantino laiką, kuris verčia permąstyti bibliotekininkų paslaugas ir jų reikalingumą šiuo laikotarpiu. Mokyklų bibliotekininkės pasidalijo patirtimi apie nuotolinį darbą: prasmingam laikui kuriamą ir sisteminamą internete paskelbtų įvairiausių nuorodų sąrašą apie nemokamas ...
 • Kūrėme veidaknygę (Ieškojimai ir atradimai)

  2020-05-13Kūrėme veidaknygę (Ieškojimai ir atradimai)
  Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinės mokyklos mokiniai prisijungė prie Lietuvos bibliotekininkų kuriamos veidaknygės. Vaikai visą balandžio mėnesį galėjo siųsti veidaknyges su komentaru. Tai smagus, kūrybiškas žaidimas su knyga – atrodytų, lyg daiktai ar nuotraukų herojai išlipa iš viršelio. Savo namų lentynoje reikėjo susirasti knygą, kurios viršelyje būtų veidas ar veido dalis, augintinis, namų aplinkos detalė ar kas nors panašaus, ir pritaikyti sau. Svarbiausia, kad veido dydis, spalvos ir drabužiai daugmaž atitiktų knygoje esantį vaizdą. Rezultatą reikėjo nufotografuoti. 2a klasės mokinių Andrėjos Rimavičiūtės ir Jokūbo Kiškio (mokytoja metodininkė Gražina Vencienė) ir 2b klasės mokinės Monikos Gumuliauskaitės (mokytoja metodininkė Aurelija Kovzonienė) darbai puikuojasi Klaipėdos ...
 • Marijampolės muziejai atveria duris (Kviečiame apsilankyti)

  2020-05-13
  Gegužės 12 dieną Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejus atvėrė lankytojams duris! Jų laukiama antradieniais–šeštadieniais: 10–13 val. ir 14–18 val. (13–14 val. bus vėdinamos ir dezinfekuojamos patalpos). Muziejaus padaliniai – Tauro apygardos partizanų ir tremties muziejus bei Lietuvos prezidento K. Griniaus memorialinis muziejus – dirbs taip pat. V. Mykolaičio-Putino muziejus lankytojų laukia pirmadieniais–penktadieniais. Prieš atvykstant į bet kurį muziejų rekomenduojame registruotis iš anksto telefonu arba el. paštu. Kontaktus rasite interneto svetainėje www.marijampolesmuziejus.lt.Į muziejų bus priimami tik apsaugines veido priemones dėvintys lankytojai ne didesnėmis nei dviejų asmenų grupėmis, nebent visi atvykusieji yra vienos šeimos nariai. Nerekomenduojama lankytis rizikos grupės asmenims ...
 • „Kol vaidiname, tol esame“ (Istorijos kontekste)

  2020-05-11„Kol vaidiname, tol esame“ (Istorijos kontekste)
  Prieš šimtą metų ar dar anksčiau Lietuvoje gimė tai, ką dabar vadiname vienu apibendrinančiu vardu TEATRAS. Teatrų, pačių įvairiausių, tapusių didelės visos Europos ir net pasaulio šio žanro kūrėjų bendruomenės dalimi, pas mus dabar daug. Ir šioje gausoje, deja, ne visada pastebimi, o kartais net ir ignoruojami mėgėjų kolektyvai: jų veikla, šventės ir dešimt-mečius šį žanrą puoselėję žmonės. O juk ne kas kitas – vaidintojų būreliai ar kitaip besivadinantys lietuvių sambūriai – prisidėjo prie valstybės kūrimo, žmonių švietimo prieinamiausia forma, lietuvybės puoselėjimo. Tyrinėtojai teigia, kad XIX a. baigiantis iki maždaug 1917 metų Lietuvoje buvo vaidinama daugiau nei 200 vietovių… „Kalvarijos krašto ...
 • Nepastebėtas europiečių solidarumo virusas

  2020-05-09
  Koronaviruso protrūkis iš esmės pakeitė įprastą gyvenimą, sudavė stiprų smūgį valstybių sveikatos sistemai ir ekonomikai. Tūkstančiai europiečių užsikrėtė koronavirusu, bet krizės akivaizdoje ne mažiau užkrečiantis yra europiečių solidarumas. Įkvepiantys poelgiai – nuo pilietinių iniciatyvų iki šalių tarpusavio pagalbos – iš esmės prisideda prie kovos su pandemija, bet dažnai lieka paraštėse ir nesulaukia mūsų dėmesio. Iš pradžių susitelkusios ties savo problemomis, valstybės greitai suprato, kad virusą galės įveikti tik suvienijusios jėgas. Todėl Europos Sąjunga (ES) sparčiai ėmėsi telkti išteklius ir rengti bendrus medicinos priemonių pirkimus, taip pat patvirtino ekonominių priemonių paketą pandemijos padariniams sušvelninti. Europos Parlamento (EP) narys Liudas Mažylis teigia, jog ...
 • Akiniai – svarbi Jūsų asmeninio stiliaus dalis

  2020-05-08
  Iki XIII amžiau apie akinius niekas nieko nežinojo ir negirdėjo. Pirmasis lęšis, per kurį žiūrint buvo galima aiškiau matyti, netyčia išrastas Venecijoje 1280 metais. Pirmieji į šiuolaikinius panašūs akiniai atsirado tarpukariu, tarpusavyje sujungus du lęšius. Populiariu aksesuaru jie tapo XV amžiaus viduryje, o kojelės jiems pritaisytos tik XVIII amžiaus pabaigoje.Akiniai tamsintais stiklais išrasti Kinijoje XV amžiaus pirmoje pusėje, o vėliau, tarpukario metu akiniai nuo saulės buvo skirti lėktuvų pilotams.Akinių paskirtis jau senokai nebėra tiesiog padėti aiškiau matyti arba apsaugoti akis nuo per ryškios saulės. Šiuo metu nemažai žmonių nešioja akinius nuolat arba užsideda juos dirbdami kompiuteriu, žiūrėdami televizorių, skaitydami. Taigi, ...