Pernai, nepaisant du kartus buvusio karantino, išradingiausiai ir aktyviai dirbantys per keletą mėnesių surado būdų, kaip atsigriebti už prarastą laiką, ir spėjo daug nuveikti.
Ypač daug kultūrinio, bendruomeninio vyksmo buvo Šunskuose, kur ne tik vietinius traukė ir tradiciniai, ir dar nebuvę renginiai. Vienas iš tokių – skulptorių pleneras (dalyvavo Raimundas Blažaitis, Juozas Videika, Artūras Zienka, Antanas Lastauskas ir Rimantas Lekeckas), jo rezultatais galime pasigėrėti stabtelėję miestelyje. Bet, pasirodo, plenero pabaiga anaiptol nereiškė, kad vyksmo čia nebebus. Baigiantis 2020-iesiems buvo padėtas dar vienas, iš karto gal ir nepastebimas „potėpis“ šioje erdvėje.
Skulptūra „Mokslo šviesos simbolis – pelėda“ yra ypatinga. Marijampolės kultūros centro Šunskų skyriaus kultūrinio darbo organizatorė Eglė Alenskaitė sako: „Pelėda nutūpė lauko bibliotekėlės viršūnėje. Ji atspindi Šunskų krašto mokslo šviesuolius – mokytojų Tėvą Tomą Ferdinandą Žilinską, rašytoją Vincą Pietarį, žurnalistą Kazį Bridžių, knygnešį, „Sietyno“ draugijos įkūrėją, kraštotyrininką Vincą Šlekį ir kitus iš seniūnijos ir parapijos teritorijos kilusius šviesuolius. Nors Šunskuose mokykla neveikia nuo 2018 metų rugsėjo, mokslo šviesai čia sklisti ir sukurta alternatyva – lauko bibliotekėlė. Knygų dovanojo leidykla „Gelmės“ – jos savininkės Vidos Voveraitytės-Bėkštienės šaknys – Paršelių kaime. Čia praleistos jos visos vaikystės vasaros. Tad sentimentai ją paskatino susirasti mano kontaktus po Zitos Kelmickaitės laidos apie Šunskus…“
Taip pat knygų padovanojo šunskiečiai: kanauninkas Kęstutis Žemaitis, Vytauta Kmieliauskienė, pirmieji knygų į bibliotekėlės lentyną įdėjo projekto organizatoriai. Jie tikisi, kad žmonės aktyviai naudosis bibliotekėle, kad knygos praskaidrins žiemos (ir karantino, kuris verčia sėdėti namuose) laiką. Knygos antspauduotos specialiu unikaliu antspaudu – prašant ir tikintis, kad paimtos sugrįš ir leis jomis džiaugtis kitiems.
Lina VOLUNGYTĖ