Susipažinkite su iš Suvalkijos, Vilkaviškio, kilusia Kornelija ANELAUSKAITE. Ji mokėsi Vilkaviškio pagrindinėje mokykloje (dabar „Ąžuolo“ progimnazija) ir Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijoje. Baigė meno vadybos bakalauro studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (LMTA), dabar gyvena Vilniuje, kuria kultūrinį tinklaraštį ir laidas su aktoriais, muzikantais.
– Kaip ir kada atsirado tinklaraštis ANE, kuriame skelbiate savo kultūrinus įspūdžius? Kaip manote, kur jo sėkmės paslaptis?
– Kultūrinis tinklaraštis „Instagram“ platformoje atsirado 2018 metų balandį, kai pajutau norą plačiau dalintis savo kultūriniais ar meniniais atradimais, tuo, kuo labai žaviuosi jau kurį laiką arba kuo susižaviu vos atradusi. Tai įvairūs dalykai – iš kino, teatro, muzikos sričių, taip pat įkvepiančios asmenybės. Dėl sėkmės paslapties – sunku pasakyti, apskritai sėkmė – keistas dalykas… Bet tikriausiai ANE veikla dar vis tęsiasi ir yra matoma todėl, kad atsiranda „bendradvasių“, dvasiškai artimų žmonių, kurie žvelgia viena kryptimi su mumis, tiki mūsų idėja, kuriamu kultūriniu turiniu, žavisi panašiais dalykais, turi panašų meninį skonį. Bekuriant tinklaraštį man svarbu, kad žmogus būtų smalsus, nenustotų domėtis, kelti klausimus, sužinotų įdomių faktų apie mūsų atrastą ar aprašytą dalyką.
Galbūt viena iš mūsų stiprybių yra tai, jog esame ne vienos dienos turinio kūrėjai (juk instagrame dauguma turinio yra lengvas – trumpą galiojimą turintys tekstai), norime išlaikyti savo bendrą vizualią raišką, svarų projekto stuburą, taip lyg (pra)tęsti kultūros ilgaamžiškumą ir iškelti jos svarbą.
– Kodėl kilo mintis kurti ir laidas „Apie ką tylite“? Kas inspiravo to imtis?
– Norėjosi išeiti už kultūrinio tinklaraščio ribų, o laidos kūrimas tą padėjo įgyvendinti. Įkvėpimas atėjo man pačiai, nors iš dalies gal ir iš kitų žmonių, nes kartais išgirsdavau: „Pradėk pagaliau kurti savo laidas…“ Taigi ta mintis vis sukosi galvoje. Norėjosi ir pačiai išbandyti naują sritį. Vis jausdavau kažkokį vidinį postūmį, aplankydavo toks jausmas, jog kalbinti žmogų, kurio darbais žaviuosi, turėtų sektis ir tame vandenyje išeitų neblogai „plaukti“… Ir atrodo, kad išeina. Svarbiausia, kad yra palaikymas artimų žmonių, kurie vis stumteli į priekį. Taip pat ir manoji komanda, kuri tiki laidų kuriama prasme ir verte.
– Kiek laidų jau yra sukurta? Kaip gimė pavadinimas?
– Šiuo metu yra sukurtos keturios „Apie ką tylite“ laidos: su aktoriumi Martynu Nedzinsku, dainininke Monika Liu, grupės „Abudu“ lyderiu Domantu Starkausku ir grupės „Solo ansamblis“ nariu, kompozitoriumi Vytautu Leistrumu. Visas laidas galite rasti mūsų „Youtube“ kanale „Apie ką tylite“.

Vytautas Leistrumas – grupės „Solo ansamblis“ narys, kompozitorius, aktorius, violončelininkas – ketvirtos laidos pašnekovas. Gerdos BERENTAITĖS nuotraukos
Laidos pavadinimas kilo iš legendinio lietuvių kino filmo „Niekas nenorėjo mirti“ (rež. Vytautas Žalakevičius) vieno herojaus ištartų žodžių: „Apie ką tylite, vyrai?“ Išgirdusi šią frazę pajutau, kad tai puikiai siejasi su pokalbių tematika: juk dažnai žmogus tylėdamas mąsto apie kažką labai gilaus, artimo, asmeniško. Bet kokiu atveju tyla – labai stiprus pašnekesys su savo vidiniu „aš“.
– Kaip pasirenkate pašnekovus?
– Absoliučiai organišku būdu. Pirmą laidos pašnekovą – aktorių Martyną Nedzinską pasirinkau dėl to, jog tinklaraščio pradžia prasidėjo nuo spektaklio „Nuostabūs dalykai“, kuriame Martynas atlieka pagrindinį vaidmenį. Tad net nesuabejojau, nuo ko reikėtų atsispirti, pradedant kurti savo laidas.

Kornelija Anelauskaitė su Monika Liu – antros „Apie ką tylite“ laidos pašnekove – muzikos kūrėja, dainų autore ir atlikėja.
Visi laidoje buvę pašnekovai yra aprašyti mūsų kultūriniame tinklaraštyje ANE. Monika Liu, Domantas Starkauskas, Vytautas Leistrumas – tai kūrėjai, kurių kūrybinis kelias mane žavi. Laidose norisi parodyti ne tik kūrėją, bet lyg pakėlus scenos uždangą atidengti jo žmogiškąją pusę, požiūrį į (ne)paprastus gyvenimiškus dalykus, jų vidinį pasaulį.
– Kas sudaro laidų kūrybinę komandą? Kaip tuos žmones susirandate? Ir kodėl būtent šiuos?
– „Apie ką tylite“ laidos gimsta prisidedant septynių žmonių komandai. Tai – Klementas Davidavičius (koncepcija), Jaunius Sarapinas (vaizdas, spalvos), Kipras Čėsna (garsas), Silvija Kuodytė (montažas), Gerda Berentaitė (fotografija), Eglė Davidavičė (animacija) ir Domantas Starkauskas (ANE muzikinis takelis). Be jų indėlio viena tikrai tiek nepadaryčiau. Laidos bendrakūrėjai tikriausiai yra gyvenimo atsitiktinumo dalis, kai, rodos, už mus surežisuojama, kada ir ką sutiksime. Tad reikėtų padėkoti tiems „atsitiktinumams“, nes dauguma bendraminčių sutikti minėtoje Muzikos ir teatro akademijoje, kai mokiausi bakalauro studijose.
– Jūsų laidos turi po 2–5,5 tūkst. peržiūrų. Ar apie tai svajojote?
– Tiesą pasakius, su projektu ANE nesistengiu kelti pati sau milžiniškų tikslų. Ambicijų, kryptis, kur keliaujame, – taip, yra, bet kalnų, kuriuos būsiu galbūt net nepajėgi nuversti, stengiuosi sau neužsikrauti. Norisi mėgautis kūrimo ir kūrybingumo procesu, ramiai plaukti ar kartais net ir paplūduriuoti. Man pačiai gera, kai kitų kuriamuose projektuose pamatau, jog ne dėl skaičių, ne dėl sekėjų žmogus kuria ar stengiasi. Pati laikui bėgant stengiuosi išmokti kuo mažiau sureikšminti tuos skaičiukus. Žinoma, jie taip pat sudaro tam tikrą projekto dalį, bet svarbiausia, jog galiu pasibelsti žmogui į „ten“. Ypač vertinu, kai po laidos parašo, jog pokalbis atnešė šviesos, pasidarė gera, ar išgirdo tą mintį, kurios būtent šiuo metu tam žmogui reikėjo. Noriu, kad pokalbiai neštų tyrą orą mintims ir skaidriai skverbtųsi į „dūšią“.
– Kuo užsiimate šalia viso šito?
– Šiuo metu tęsiu meno vadybos magistrantūros studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, taip pat dirbu komunikacijos specialiste Vilniaus dailės akademijoje. Keletą metų dirbau grupės JAUTI vadybininke. Ir, žinoma, visada smalsauju: domiuosi kultūra, „kuičiuosi“ įvairiuose meno procesuose ir reiškiniuose, ieškau sau artimų atradimų. Dar šiuo metu skaitau Rūtos Oginskaitės knygą apie mūsų lietuviškojo poetinio kino Maestro Arūną Žebriūną. Nuostabi knyga, nuoširdžiai visiems rekomenduoju.
– Ačiū už atsakymus ir sėkmės kūryboje.
Loreta AKELIENĖ