Pirmas šimtas jau paskiepyti
Kalvarijos pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) vyriausiosios gydytojos Ilonos Aleksienės teigimu, gydymo įstaiga, gavusi 360 COVID-19 vakcinos dozių, pirmiausiai paskiepijo medikus, globos namų darbuotojus ir gyventojus, socialinius darbuotojus, slaugos skyriaus darbuotojus ir pacientus, mobilųjį punktą aptarnaujantį personalą. Apie 100 vakcinos dozių buvo skirta norą skiepytis pareiškusiems senjorams.
– Tie, kurie gavo pirmą vakcinos dozę, antrąja bus paskiepyti vasario mėnesį. Eilėje yra dar apie 100 vyresnių nei 65 metų skiepytis norinčių pacientų, tačiau juos ir visus kitus norinčius galėsime paskiepyti tik tada, kai gausime naują vakcinos siuntą. Senjorų aktyvumas nemažas, iš tiesų, tikėjomės mažesnio susidomėjimo, todėl situacija džiugina. Visiems pabodo gyventi suvaržytiems, atskirtiems, todėl į vakciną žmonės žiūri kaip į išsigelbėjimą, ji teikia vilties, kad netrukus galėsime gyventi kaip anksčiau. Būtų džiugu, kad kuo daugiau pacientų taip galvotų ir pareikštų norą skiepytis, – situaciją apžvelgė Kalvarijos PSPC vyriausioji gydytoja.
Eilėje – apie 2 tūkst. senjorų
COVID-19 skiepus palankiai vertina ir Marijampolės savivaldybės senjorai. Marijampolės pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) laikinai direktoriaus pareigines funkcijas atliekantis direktoriaus pavaduotojas Paulius Gradeckas sakė, kad eilėje skiepytis šiuo metu yra apie 1400 vyresnių nei 65 m. pacientų.

COVID-19 vakcina iš tiesų gali sukelti pašalinius poveikius, tačiau jie – trumpalaikiai ir nežymūs, palyginti su tuo, kokias problemas gali sukelti virusas, jei žmonės nesiskiepys.
Ričardo PASILIAUSKO nuotraukos
– Jei pridėtumėme šeimos klinikų sąrašus, iš viso suskaičiuotume apie 2 tūkst. pasiskiepyti norinčių senjorų. Deja, dar nesame paskiepiję nė vieno iš jų, nes dar nebaigę skiepyti socialinius darbuotojus ir vaistininkus. Senjorų susidomėjimas nemažas, tačiau gera pradžia – dar ne pusė darbo. Pirmieji norą skiepytis pareiškė tie, kurie skiepytis sutiktų bet kokiu atveju. Laikui bėgant norinčiųjų skaičius mažės ir, kai turėsime pakankami vakcinos visiems, pacientams teks skambinti ir raginti ateiti pasiskiepyti. Žmonėms tiesiog trūksta informacijos apie skiepus, daug kas pasiduoda sąmokslo teorijoms, ima tikėti įvairiais mitais. Taip, šalutiniai poveikiai egzistuoja, tačiau skiepo neigiami padariniai yra mažai tikėtini ir menki, palyginti su viruso sukeltomis problemomis. Plačioji visuomenės dalis skiepų dar turės palaukti, tačiau tie, kas jau dabar gali registruotis, turėtų naudotis proga, – mintimis dalijosi pašnekovas.
Rita LIŽAITYTĖ