www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Vasario 3 d. „Suvalkietyje“ skaitykite:

Dabartiniai archyvai – atviri ir modernūs

Kauno regioninio valstybės archyvo Marijampolės filialo vedėjas Rimvydas Urbonavičius sako, kad archyvai – ypač svarbi atminties institucija.
Kauno regioninio valstybės archyvo Marijampolės filialo vedėjas Rimvydas Urbonavičius sako, kad archyvai – ypač svarbi atminties institucija. Ričardo PASILIAUSKO nuotraukos

Tai, kas slypi mūsų šalies ir užsienio archyvuose, iš tiesų galima pavadinti neatrasta kultūra… Mat daugelis galbūt per mažai žinome, per mažai esame pasidomėję archyvuose esančiais dokumentais, „rašančiais“ mūsų šalies, miestų, miestelių istoriją. Norėdami pasidomėti savo šeimos geneologiniu medžiu, taip pat galime kreiptis į archyvus… 2021-ieji paskelbti Archyvų metais. Apie tai, kuo archyvai svarbūs šaliai, kiekvienam iš mūsų, ką reikšmingo juose galime rasti, kuriame archyve ko ieškoti, kalbamės su Kauno regioninio valstybės archyvo Marijampolės filialo vedėju Rimvydu URBONAVIČIUMI.

Darnus verslas yra reikalingas ateičiai

Marijampolės kolegijos lektorė Živilės Myru įsitikinusi, kad būtina skirti didelį dėmesį atsakingam verslui.
Marijampolės kolegijos lektorė Živilės Myru įsitikinusi, kad būtina skirti didelį dėmesį atsakingam verslui.

Verslas yra svarbi visuomenės gerovės dalis, o darniu verslu labiau pasitiki visi – darbuotojai, klientai, partneriai ir investuotojai. Efektyviai valdomas, pelningas, bet kartu ir aiškiai suvokiantis savo vykdomos veiklos daromą poveikį visuomenei ir aplinkai – tokią darnaus verslo sąvoką pateikia specialistai. Plačiau papasakoti apie darnų verslą, apie ateities specialistus – darnaus verslo vadybininkus paprašėme Marijampolės kolegijos lektorės Živilės MYRU.

Į Marijampolės gatves jau nugulė daugiau kaip 400 tonų druskos

„Marijampolės švaros“ technika dirba autobusų stotelių teritorijose.
„Marijampolės švaros“ technika dirba autobusų stotelių teritorijose.

Dvejus metus beveik neturėję žiemos, šiemet džiaugiamės ir sniegu, ir šalčiu. Aišku, kelininkams, vairuotojams žiema atneša ir daug rūpesčių. Sinoptikai šiomis dienomis vėl žada sniegą, pūgą, tad nuvalytomis gatvėmis ir keliais džiaugsimės neilgai.

Gaisro paliktus sopulius gydo žmonių gerumas

Nudegė stogas ir mediniai sienų intarpai.
Nudegė stogas ir mediniai sienų intarpai.

Liudvinavo seniūnijoje paštininke dirbanti Valė Marčiulionienė dar negali be jaudulio kalbėti apie savo šeimos ir kaimynų nelaimę, kuomet fermose, kur žmonės laikė paukščius, žemės ūkio ir kitokią techniką, įvairius ūkio paskirties daiktus, kilo gaisras. Balsas ima drebėti, ašaros pasipila, nes buvo ir dar yra labai baisu. Moteris supranta, kad kitiems, kurių sudega namai, gaisruose žūsta artimieji, nepalyginamai skaudžiau ir baisiau, bet kiekvienas gaisras -– baimė ir didžiuliai išgyvenimai, kuriuos nelengva užmiršti.

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika