www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Vakcinų pasirinkimo nėra

Pasak Savivaldybės gydytojos Sigutės Matulevičiūtės-Jodelienės, Kalvarijos savivaldybėje COVID-19 vakcina, praėjusios savaitės duomenimis, paskiepyti 696 asmenys. Visą paketą, tai yra dvi vakcinos dozes, gavo 360 gyventojų.

Šiuo metu Kalvarijos savivaldybėje skiepijami 65 m. ir vyresni asmenys. Pirmumas teikiamas 80 m. ir vyresniems. „Kokia prioritetinė grupė bus vakcinuojama po 65+ grupės, sunku pasakyti, nes

Sveikatos apsaugos ministerija gana dažnai pateikia įsakymo pakeitimus, kuriuose keičiamos ir prioritetinės grupės vakcinacijai“, – kalbėjo gydytoja.
Kalvarijos savivaldybėje vakcinacijos proceso koordinavimas pavestas Administracijos savivaldybės gydytojai. Pirminės sveikatos priežiūros centras (PSPC) paskirtas vakcinaciją organizuojančia asmens sveikatos priežiūros įstaiga.

 Savivaldybės gydytoja Sigutė Matulevičiūtė-Jodelienė.
Savivaldybės gydytoja Sigutė Matulevičiūtė-Jodelienė.

Pasak specialistės, norintys pasiskiepyti Kalvarijos savivaldybės gyventojai gali kreiptis į PSPC, į savo šeimos gydytoją, Kalvarijos savivaldybės administracijos savivaldybės gydytoją, seniūnus. Užtenka tiesiog paskambinti telefonu, ir asmuo bus įtraukiamas į sąrašą. Atėjus vakcinavimo momentui, su gyventoju bus susisiekta, suderinamas laikas, vieta. Taip pat šeimos gydytojai savo pacientams patys skambina telefonu ir teiraujasi, ar šie nori pasiskiepyti.

S. Matulevičiūtės-Jodelienės teigimu, iki šiol Kalvarijos savivaldybėje buvo skiepijama „Pfizer-BioNTech“ vakcina. Vasario pabaigoje savivaldybę pasiekė ir pirmoji ,,AstraZeneca“ vakcinos siunta, tad pradėtas vakcinavimas ir šia vakcina. Šiuo metu ja paskiepyta 90 gyventojų. Visos vakcinos, Sveikatos apsaugos ministerijos teigimu, yra saugios, todėl pasirinkimo nėra. Didelio procento atsisakančiųjų skiepytis kol kas nepastebima. Atsisakęs nepageidaujamos vakcinos asmuo nepraranda galimybės pasiskiepyti, tačiau jis yra „nukeliamas į sąrašo galą“ ir tikrai nėra užtikrinama, kad atėjus metui vėl gauti vakciną, jis gaus būtent tą, kurios nori.

„Kalvarijos savivaldybėje vakcinavimo procesas vyksta sklandžiai. Daug kontaktuojame, diskutuojame su PSPC vadove Ilona Aleksiene. Greitu metu organizuosime vienkartinius vakcinacijos procesus visose seniūnijose, nes kai kuriems gyventojams yra didžiulė problema atvykti į paskirtą vietą Kalvarijoje. Labai noriu padėkoti, kad prie šio nelengvo darbo prisijungė seniūnijų seniūnai, kurie net daugiabučių laiptinėse kabina skelbimus su informacija, kur galima kreiptis norintiems gauti vakciną, nuvyksta pas atokiausiai gyvenančius seniūnijos gyventojus pasiteirauti, galbūt jie nori pasiskiepyti“, – sakė gydytoja.

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika