(Sveikos gyvensenos specialistų patarimai)
* Rinkimės natūralų maistą, venkime perdirbto. Jei yra galimybė, gaminkime maistą patys, valgykime daug šviežių daržovių, vaisių, raugintų produktų – taip gausime mineralų ir vitaminų. Valgykime ne per daug, tik tiek, kiek reikia organizmui, kad užtektų energijos. Mityboje turi būti angliavandenių, baltymų, riebalų. Kai kurių specialistų manymu, verta įterpti 14–16 valandų protarpinį badavimą.
* Gerkime vandenį, jis gyvybiškai mums reikalingas. Vanduo gali būti paskanintas citrina, mėta ar vaisiais.
* Nevartokime pridėtinio cukraus. Cukrus silpnina organizmą, neteikia naudos. Mes gauname pakankamai gliukozės iš vaisių ir maisto.
*Atsisakykime alkoholio, rūkymo ir kitų žalingų įpročių.
* Imunitetui stiprinti labai svarbūs poilsis ir miegas. Stenkimės 1–2 valandas prieš miegą vengti mėlynąją šviesą skleidžiančių įrenginių: telefono, televizoriaus, kompiuterio ir pan., nes tai atitolina miego hormono (melatonino) gamybą.
* Fizinis aktyvumas. Būtų gerai reguliariai treniruotis, mankštintis ar sparčiai vaikščioti 3–5 kartus per savaitę. Kiekvieną dieną sportuoti nėra gerai, turime duoti kūnui atsigauti.
* Buvimas gryname ore. Stenkimės išeiti pasivaikščioti, pabūti gryname ore, bet nepamirškime ir karantino nurodymų. Dažnai vėdinkime kambarius.
* Jeigu tinka – šaltas dušas ryte. Kiekvieną dieną po šaltesniu dušu besimaudantis žmogus ilgainiui tampa atsparesnis šalčio stresui ir geriau susitvarko su įtampa, stiprėja imunitetas. Šiltas dušas rekomenduojamas vakare, jis nuramina kūną ir paruošia jį miegui.
* Kontroliuokime stresą. Kas kam tinka – meditacija, sąmoningumo sesijos, kvėpavimo pratimai… Svarbu atrasti veiklą, kuri padėtų nukreipti mintis ir leistų smegenims pailsėti nuo problemų.