www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Metų renovacijos projekto rinkimuose – daugiabutis iš Marijampolės

Šiltesnis ir gražesnis namas, išaugusi nekilnojamojo turto vertė ir gerokai sumažėjusios sąskaitos už šildymą – tokiais renovacijos privalumais jau beveik metus džiaugiasi Marijampolėje, Draugystės g. 25A esančio daugiabučio gyventojai.

Renovuotas daugiabutis Marijampolėje.
Renovuotas daugiabutis Marijampolėje. Nuotrauka iš BETA archyvo

Renovacijos metu buvo apšiltintos namo išorinės sienos, pamatai ir stogas. Pakeisti visi vandentiekio, nuotekų tinklai, iš esmės atnaujinta šildymo sistema, pakeisti šilumos punkto įrenginiai, vamzdynai, radiatoriai. Įrengta šilumos apskaitos daliklinė sistema, kuri leidžia visiems sutaupyti.

„Daugiabučio renovacijos darbai vyko sklandžiai ir panaudojant kokybiškas medžiagas, todėl numatytos renovacijos priemonės buvo įdiegtos mažiau nei per metus. Gyventojai patenkinti kokybišku rangovų darbu ir renovacijos privalumas“, – sako daugiabučio atnaujinimo projektą administruojančios įmonės direktoriaus pavaduotojas Donatas Jankevičius.

Motyvuoja sėkmingi pavyzdžiai

Daugiabučio atnaujinimo projektą administruojančios įmonės direktoriaus pavaduotojas teigia, kad sėkmingas šio daugiabučio atnaujinimas paskatino ir aplinkinių namų gyventojus susidomėti renovacija.

„Nors apie renovaciją kalbama daug ir dažniau, didžiausia motyvacija gyventojams atsiranda, kai pasikalba kaimynas su kaimynu, palygina skirtumus šildymo sąskaitose ir komfortą butuose. Taip nutiko ir šįkart: atnaujinę šį daugiabutį netrukus sulaukėme net trijų gretimų namų paraiškų renovacijai“, – sako D. Jankevičius.

Energijos sutaupymai

Modernizavus Draugystės gatvėje esantį daugiabutį, buvo pasiekta B energinio efektyvumo klasė ir nors dar negalima palyginti faktinių sąnaudų skirtumų karštam vandeniui ruošti ir šildymui tarp 2019 ir 2020 metų, planuojama, kad pastatas sutaupys daugiau nei 40 proc. šildymui naudojamos energijos.

D. Jankevičius pamini, kad norint sumažinti sąskaitas už elektrą, ant daugiabučio stogo buvo įrengti atsinaujinantys energijos šaltiniai – saulės kolektoriai, kurie yra naudojami karštam vandeniui ruošti. Tokiu būdu tikimasi sutaupyti daugiau nei 50 proc. energijos. Be to, svarbu paminėti ir tai, kad saulės kolektoriai reikšmingai prisideda ir prie aplinkos saugojimo.

Sutvarkyta ir aplinka

Teigiami renovacijos pokyčiai palietė ir daugiabučio aplinką: buvo sutvarkytas prieigų prie namo apšvietimas, todėl šiandien gyventojai gali jaukiau grįžti namo tamsiuoju paros metu.
Daugiabučio atnaujinimo projektą administruojančios įmonės direktoriaus pavaduotojas užsimena, kad ateityje Marijampolės savivaldybei padedant planuojama praplatinti automobilių stovėjimo aikštelę ir taip visam laikui išspręsti automobilių parkavimo klausimą.

Metų renovacijos projekto rinkimai

Šis daugiabutis dalyvauja Metų renovacijos projekto 2021 rinkimuose, kuriuos rengia Būsto energijos taupymo agentūra (BETA). Susipažinti su visais kandidatais galima BETA „Facebook“ puslapyje ir naujienų portale. Geriausius įgyvendintus projektus kviečiami rinkti visi Lietuvos gyventojai – balsavimas už kandidatus prasidės balandžio 2 d. naujienų portale.

 

 

 

 

Užs. 282.

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika