Žemės ūkio ministerijos informacija

Užs. 621


 

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

 


Jokia paslaptis

Pažinimo laboratorija

Sekite mus:

 

Kovo 31 d. „Suvalkietyje“ skaitykite:

 

Norintys pasiskiepyti „AstraZeneca“ stojo į eilę
Marijampolės savivaldybės gyventojai šeštadienį nuo aštuntos valandos ryto rinkosi prie Rimanto Stankevičiaus progimnazijos. Žmonės stojo į eilę ir laukė, kol 9 val. prasidės vakcinacija nuo COVID-19 ligos. Gyventojai džiaugėsi suteikta proga pasiskiepyti: kuo daugiau žmonių, ypač dirbančių ir aktyviai bendraujančių, gaus skiepus, tuo greičiau įveiksime koronavirusą.


 

Prabanga gyventi darant tai, kas patinka
Marijampolietė Laima Grigaitytė – daugeliui miestelėnų pažįstamas žmogus. Dirbusi įvairiuose žiniasklaidos leidiniuose, dabar moteris vadovauja interneto portalui „Mūsų savaitė“, taip pat užsiima knygų leidyba. Pakalbinta duoti interviu „Suvalkiečiui“ kuklinosi: „Apie mane nėra ką rašyti.“ Paliekame tai nuspręsti mūsų skaitytojams.


 

Kodėl Marijampolėje „nėra“ senamiesčio?
Marijampolės senoji miesto dalis itin graži. Ja didžiuojamės mes, gėrisi miesto svečiai. Senosios gatvelės, kurioms atnaujinti panaudotas senasis „brukas“, Kačių kiemelis. Sinagogoje įsikūrusi meno galerija – ten vedamės savo svečius ir patys vertiname tai, ką turime. Tačiau taip ir smelkteli širdį, kai pasakę „mūsų senamiestis“ specialistų – architektų ir paveldosaugininkų būname pataisomi: „Marijampolė senamiesčio neturi“. Ir… jie teisūs – oficialiai įteisinto senamiesčio statuso senoji Marijampolės miesto dalis iš tiesų neturi.
Apie tai, kodėl taip yra ir ar įmanoma, kad šis statusas būtų suteiktas – pokalbis su Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos Alytaus-Marijampolės skyriaus patarėja Violeta KASPERAVIČIUTE.


 

Išsiilgusius egzotiškų kelionių vilioja žavingoji Meksika
Pandemijos akivaizdoje sužibo kelionių kryptys, kurioms iki šiol tautiečiai didelio susidomėjimo nerodydavo. Taip lietuviškų atostogų žvaigžde tapo Tenerifė Ispanijoje, Maldyvų salos, o dabar ir Meksikos pietuose esantys kurortai.
Ką tik iš ten sugrįžo ir kelionių agentūros „Janikės kelionės“ vadovė Veronika Senkutė. Pabuvusi nesunkiai prieinamoje, tačiau lietuviams vis dar egzotika laikomoje šalyje ji suprato, kad tautiečius Meksika labiausiai žavi patraukliomis kainomis, nuostabia gamta ir puikiai išvystyta turizmo infrastruktūra.


Komentarai baigti.

Naujausia informacija

     

    Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

    Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.