www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Kodėl netekus danties vertėtų pasvarstyti apie implantaciją?

Galimybė atkurti prarastus dantis buvo aktuali ir prieš tūkstančius metų, tačiau anksčiau odontologija nebuvo tiek pažengusi. Šiandien turime visas galimybes atstatyti dantis: dantų implantai atstoja natūralią danties šaknį, o ant jo tvirtinama karūnėlė atrodo lygiai taip pat, kaip ir natūralus dantis. Nors dantų implantavimas kartais vis dar siejamas su prabanga, bet ne su būtinybe, tačiau priežasčių, kodėl verta rinktis šią galimybę, yra ne taip ir mažai. Taigi, kodėl netekus danties vertėtų pasvarstyti apie implantaciją?

Efektyvesnis maisto smulkinimas

Net ir netekus vieno danties galima pastebėti, kad maisto smulkinimas tapo ne toks efektyvus. Gali būti sudėtingiau kramtyti, valgant tam tikrus maisto produktus gali būti dirginama burnos gleivinė, ir t.t. Viso to tikrai galima išvengti, jei nuspręsite rinktis dantų implantą: jo funkcionalumas bus lygiai toks pat kaip ir natūralaus danties, taigi, maisto smulkinimas taps gerokai efektyvesnis.

Estetika ir komfortas

Dantų implantai įsriegiami ir vietoj priekinių, ir vietoj krūminių dantų. Abiem atvejais dirbtiniai dantys atrodys tikrai natūraliai, taigi, galėsite džiaugtis kur kas gražesne šypsena. Nors kartais manoma, kad dantų implantai gali sukelti tam tikrų nepatogumų, tačiau dėl to nerimauti tikrai nereikėtų – turėdami dantų implantų jausitės lygiai taip pat, kaip ir turėdami natūralius dantis.

Galimybė mėgautis įprastais maisto produktais

Jei taikomi išimami dantų protezai, pacientams rekomenduojama atsisakyti kietų ar lipnių maisto produktų. Tai, žinoma, sukelia tam tikrų nepatogumų, nes nuolatos tenka save riboti ir svarstyti, ar pasirinkti maisto produktai nepažeis protezų. Kas kita, jei pasiryžtama dantų implantacijai: tokiu atveju maisto racionas gali išlikti nepakitęs.

Apsauga nuo žandikaulio nykimo

Jei delsiama implantuoti prarastus dantis, žandikaulio kaulas palaipsniui ima nykti, ir tai tikrai nelieka nepastebėta. Ilgainiui gali pakisti veido forma, ir dėl šios priežasties paciento veidas atrodys senesnis. Dantų implantacija yra vienintelė išeitis, kuri padeda to išvengti: nei dantų tilteliai, nei išimami dantų protezai negali apsaugoti žandikaulio nuo irimo (taikant minėtus dantų atkūrimo metodus kramtymo metu žandikaulis negauna pakankamo krūvio).

Svarstote apie galimybę implantuoti dantis?

Jei svarstote apie dantų implantavimo galimybę, delsti tikrai nereikėtų. Jei dantis iškrito ar buvo išrautas, pasirūpinti dantų implantavimu vertėtų vienerių metų eigoje, nes priešingu atveju gali prireikti papildomų procedūrų – sinusų pakėlimo ar kaulo priauginimo. Apie dantų implantavimą galite sužinoti daugiau apsilankę odontologijos klinikoje ir pasitarę su specialistais – kartu tikrai galėsite priimti geriausią sprendimą.

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika