Nepaisydamas prieštaringų nuomonių ir socialiniuose tinkluose bei žiniasklaidoje sklandančios neigiamos informacijos apie „AstraZeneca“ vakciną, Seimo narys Giedrius Surplys, išrinktas Sūduvos šiaurinėje apygardoje, vos tik gavo progą, pasiskiepijo būtent šia vakcina. Tikėdamasis išsklaidyti žmonių abejones britų farmacininkų produktu, Seimo narys įspūdžiais ir informacija apie savo savijautą po skiepo dalijosi socialiniame tinkle „Facebook“.
Galvas galėjo susukti melai
„Šiandien pasiskiepijau „AstraZeneca“. Jaučiuosi puikiai. (…) Antra diena po „AstraZeneca“. Naktį temperatūra pakilo iki 37 laipsnių, truputį krėtė šaltis. Vadinasi, skiepas veikia. Šiandien – geriau. Esu darbe. Medikai sako, kad paskiepytas žmogus kitų negali užkrėsti“, – socialiniame tinkle įspūdžiais dalijosi politikas.

Pasiskiepijęs „AstraZeneca“ vakcina ir viešai dalijęsis įspūdžiais apie savijautą Seimo narys Giedrius Surplys siekė pagerinti vakcinos įvaizdį ir išsklaidyti visuomenės abejones apie jos patikimumą.
Nuotraukos Ričardo PASILIAUSKO, iš socialinių tinklų ir pašnekovų albumų
„Suvalkiečio“ paklaustas, kodėl nusprendė viešai kalbėti apie savijautą po vakcinacijos, Giedrius Surplys sakė, kad tiesiog norėjo nusiųsti gyventojams žinią, jog su „AstraZeneca“ vakcina ir apskritai dėl vakcinacijos – viskas gerai.
– Teko girdėti daug informacijos apie šią vakciną ir dažniau, deja, neigiamos. Sunku pasakyti, kas lėmė tokią situaciją. Galbūt rinkos situacija, kitų gamintojų konkurencija – galima tik spėlioti. Tačiau kai ratas įsisuko, sustabdyti jį tapo sunku. Blogiausia, kad eindama iš lūpų į lūpas ta informacija keitėsi ir iš musės virto į didžiulį dramblį. Susipainioti tuomet tapo labai lengva. Apipinta nepagrįstais faktais, duomenimis ir dezinformacija „AstraZeneca“ vakcina tapo nepageidaujama, nors iš tiesų tam pagrindo nebuvo – taip sakė mokslininkai. Pasiskiepijęs būtent šia vakcina aš irgi norėjau tai pasakyti ir parodyti, – paaiškino pašnekovas.
Ragina daugiau domėtis ir labiau pasitikėti
G. Surplys atskleidė, kad atsilaikyti prieš neigiamos informacijos apie „AstraZeneca“ laviną jam padėjo taisyklė nesikliauti vienu informacijos šaltiniu. Seimo narys pasakojo, kad kilus menkiausiai abejonei ar įtarimui, jog informacija gali būti neteisinga, ta pačia tema jos ieškojo kituose kanaluose. Jei skirtingi autoriai, žiniasklaidos kanalai ar mokslininkai pateikia panašią poziciją, galima manyti, kad taip ir yra, tačiau jei versijos skiriasi lyg diena ir naktis – reiktų suabejoti kažkurio šaltinio patikimumu.

G. Surplys ragina pasitikėti vakcinomis ir jų kūrėjais sakydamas, kad jų kūrėjai ilgai dėl to mokėsi ir stengėsi.
– Bandydamas išsiaiškinti „AstraZeneca“ vakcinos situaciją daug domėjausi. Išsiaiškinau, kad mokslininkai medikamentą laiko saugiu – šia pozicija ir klioviausi priimdamas sprendimą skiepytis. Patariu ir kitiems taip elgtis. Turime pasitikėti mokslu, farmacija. Žmonės atidavė dalį gyvenimo mokymuisi, sukūrė priemonę, kuri gali padėti įveikti pandemiją, o mes nenorime jos priimti. Turime pasitikėti savo srities profesionalais. Juk kai einame pas dantų gydytoją, jam neaiškiname, kur, kaip ir ką gręžti, taisyti. Ruošdamiesi pas dantistą neieškome informacijos apie plombas, jų sudėtį, poveikį. Tiesiog pasitikime ir atsiduodame profesionalams, nes žinome, jog jie padarys viską, kad pagelbėtų. Taip ir su vakcinomis – tiesiog turime pasitikėti jų kūrėjais, o ne nežinia kuo grįstomis naujienomis ir nuomonėmis, – kalbėjo pašnekovas.