www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Audrius Plioplys kviečia pasidomėti

Naujausia iš mūsų krašto kilusio menininko ir mokslininko Audriaus Plioplio sieninė instaliacija „Laumės juosta“ tik ką pradėta eksponuoti Lietuvos dailės muziejuje Lemonte, Ilinojaus valstijoje (JAV). Autorius taip pristato kūrinį: „Joje – juodos ir baltos minties fragmentai, beveik visi su žodžių dalimis. Į fragmentus įeina mano paties MRI smegenų tyrimai, elektroencefalogramos ir ankstesnių mano meno kūrinių transformacijos. Dešimt vertikalių neuronų traktų, juostų, kaip baltosios materijos traktai, jungiantys mūsų smegenų pusrutulius, sujungia viršutinius mūsų mąstymo procesų lygius, sąmonę su apatiniais, pagrindiniais, egzistencijos lygiais.

Ši instaliacija buvo atidaryta kartu su poezijos festivaliu „PoPa 2021“. Tai – „Poezijos pavasario“ santrumpa. Festivalis nepaprastai sėkmingas, poezijos knyga vadinosi „Laumės juosta“, pagal ją ši instaliacija ir pavadinta. Kadangi poezija yra juodas rašalas ant balto popieriaus, tikslinga buvo naudoti juodai baltus minčių fragmentus. Poetai savo kūryba sujungia aukščiausius egzistencijos lygius su pačiais pagrindiniais. Spalvingi skyrybos ženklai žymi pradžią ir pabaigą. Gyvenimo spalva sieja poezijos įžvalgų ryškumą.

Norėčiau pakviesti jus stebėti mano meninę veiklą „Instagrame“: @PlioplysArt“.

„Suvalkiečio“ informacija

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika