Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

 


Jokia paslaptis

Pažinimo laboratorija

Sekite mus:

 

Kinas – tikrovę imituojanti medija. Įspūdžiai po virtualaus 26-ojo „Kino pavasario“

Medijomis vadinama tai, kuo naudojamės netiesioginiam bendravimui, kai negalime bendrauti akis į akį. Medijos arba skirtingi komunikacijos būdai yra ir televizija, kinas, ir reklama, internetas, muzikos, vaizdo įrašai, taip pat laikraščiai ir žurnalai, net kompiuteriniai žaidimai.

Masinėmis medijomis vadinamos komunikacijos priemonės pasiekia ir perduoda informaciją didelėms auditorijoms. Visgi reikia nepamiršti, kad medijos nėra tikro pasaulio atspindys, nors dažnai suvokiamos kaip atspindys to, kas tikra. Čia gal tinka labiau kalbant apie socialinius tinklus, įvairias informavimo priemones. O kalbant apie kiną, ko gero, niekam nekyla abejonių, kad tai nėra realus gyvenimas, ir net faktas, jog kino filmas sukuria tikros realybės įspūdį, yra kaip pagyrimas, o ne kritika.

Šiemet dėl pandemijos tradicinis kino festivalis „Kino pavasaris“ vyko nuotoliniu būdu.

Prancūzų komediją „Triumfas“ verta pažiūrėti.

Prancūzų komediją „Triumfas“ verta pažiūrėti.

Kovo 18–balandžio 5 dienomis vykęs jau 26-asis festivalis kvietė žiūrėti filmus virtualiajame „Kino pavasario“ kino teatre, naujos kartos televizijos „Telia TV“ filmų nuomoje ir internetinėje namų kino platformoje „Žmonės Cinema“.

Kaip teigia organizatoriai, tarptautinis kino festivalis „Kino pavasaris“ gali keisti formą, tačiau esmė nesikeičia – kiekvieną pavasarį suburia kino kūrėjų ir žiūrovų bendruomenę, kad dar kartą įrodytų, jog kinas gyvas, jis kinta ir keičia žmonių gyvenimus. Šių metų festivalis uždavė kiekvienam ypač svarbų klausimą „Veikti ar / ir būti?“.

Balandžio 30–gegužės 6 dienomis po dvejų metų pertraukos „Kino pavasaris“ savaitei dar sugrįžo į Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio kino teatrų ekranus, kur žiūrovams pristatė ypatingas, ilgai saugotas, kino teatrų atidarymo ir didžiųjų ekranų laukusias kino juostas ir populiariausius virtualiojo „Kino pavasario“ filmus.

Didžiausias iššūkis šiemet – kad buvo sunku išsirinkti iš labai didelės filmų pasiūlos. Ankstesniais metais viską lemdavo galimybė vykti į didesnius miestus pasižiūrėti festivalio filmų arba tas repertuaras, kuris pasiekdavo Marijampolės kino teatrą. Šiemet tų kliūčių nebuvo, taigi beliko kliautis nuojauta, patarimais, kitų žiūrovų vertinimais. O vertinimai, kaip žinia, gali būti labai subjektyvūs, taigi ir apgaulingi. „De gustibus non est disputandum“ – nepasiginčysi su romėnų išmintimi, kad dėl skonio neverta kryžiuoti špagų. Taigi šie komentarai ir nuomonės skelbiami nesiekiant sukelti ginčų ar diskusijų – kiekvienas žiūrovas mato pagal savo patirtį, išprusimą, bendrą supratimą.

Kad filmų žiūrėjimas namuose visai kitoks, nei kino salėje, net neverta sakyti, nors šiuolaikinės technologijos ir duoda labai daug. Visgi nėra vaizdo ir garso efektų, to jaudulio užgesus šviesoms, ir viskas kažkaip buitiška.

Žiūroviškiausiu filmu išrinkta ir į „Oskaro“ nominantų sąrašą geriausio užsienio filmo kategorijoje patekusi drama „Quo Vadis, Aida?“. Tai filmas, kurio geriau nežiūrėti prieš miegą, nes toji realybė sukrečia, įsismelkia į sąmonę ir pasilieka ilgam. Labai sunku suvokti, kad toks karas, karas dėl religinių įsitikinimų, etninės priklausomybės vis dar buvo įmanomas vidury Europos po viso to, kas patirta ir išgyventa per Antrąjį pasaulinį. Balkanų karas vyko čia pat, šalia mūsų, neseniai, dešimtajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje. Aida, vietinė vertėja, bando išgelbėti nuo mirties savo du sūnus ir vyrą. Ji puldinėja šen ten bandydama juos paslėpti Jungtinių Tautų korpuso teritorijoje. Tas desperatiškas jos puldinėjimas, nepasiekiant norimų rezultatų, stovės akyse dar ilgai.
Šių metų Berlyno kino festivalio „Auksinio lokio“ laureatas – rumunų kino kūrėjo Radu Jude tragikomedija „Nesėkmė dulkinantis arba šelmiškas porno“, tiesą sakant, privertė krūptelėti ir loštelėti nuo vaizdų, kurių nesitikėtum pamatyti festivaliniame filme. Visgi žiūrėti jį buvo sunku, nes svarbiausi akcentai buvo pačioje pabaigoje, o iki tol vietomis atrodė, kad žiūri moksleivio paruoštą skaidrių pristatymą…

Geriausia Europos komedija pripažinta Emanuelio Kurkolio (Emmanuelio Courcolo) sukurta prancūzų komedija „Triumfas“ tikrai nenuvylė. Šis pasakojimas paremtas tikrais įvykiais. Aktorius, pradėjęs vesti vaidybos pamokas kalėjime, sugalvoja su kaliniais pastatyti Beketo pjesę „Belaukiant Godo“. Gyvas pasakojimas įtraukia, o pabaiga – nustebina, nes yra visiškai netikėta.
Režisieriaus Burkano Kurbani (Burhano Qurbani) filme apie Berlyno kriminalinio pasaulio dramas „Berlynas. Aleksandro aikštė“ matome migrantų aktualijas. Iš kito žemyno atvykęs į klestinčią Vokietiją žmogus bando kabintis į gyvenimą dorai dirbdamas. Duoda sau tokį pažadą vos čia atvykęs, kaip galima spėti, bėgdamas nuo sudėtingos savo praeities. Visgi būti geram ir sąžiningam nėra paprasta. Žmogaus tokia jau prigimtis, kad norisi rasti lengvesnį kelią, o jis dažniausiai būna pavojingas ir nelegalus. Šis filmas nekėlė nuobodulio, kaip ne vienas kitas, bet galėjo būti trumpesnis, trijų valandų buvo kiek per daug.

Prancūzų filme „Gagarinas“ pasakojama apie Paryžiaus priemiestyje gyvenantį Jurį, kuris svajoja tapti astronautu ir nuvykti į kosmosą. Gagarino vardu pavadintame daugiabutyje gyvena įvairiausi žmonės, bet nėra tokių, kurie rūpintųsi bendro namo priežiūra. Paauglys Juris ima uoliai jį remontuoti. Pavaizduotame daugiakultūriame pasaulyje matyti ir šių laikų migrantų padėtis. Filmas primena romantišką pasaką.

„Karti meilė“ – režisieriaus Ježio Sladkovskio (Jerzy Sladkowski) darbas, pasakojantis apie tai, jog visiems žmonėms reikia meilės ir šilumos. Volga plaukiančiame kruiziniame laive keliauja brandaus amžiaus moterys ir vyrai, ieškantys poros, nusiraminimo, apgalvojantys naują gyvenimo etapą. Jų istorijos ir graudina, ir prajuokina.

Filmas „Barbarų belaukiant“ žiaurus ir sukrečiantis, toks, kuris tikrai išliks atminty ilgam. Tolimame neįvardytos imperijos pasienio poste magistratas svajoja, kaip išeis į nerūpestingą pensiją. Tačiau viskas pasikeičia atvykus pulkininkui Džolui (Džoniui Depui) patikrinti pasienio saugumo situacijos. Džolas negailestingai tardo barbarais vadinamus čiabuvius. Garsus Kolumbijos režisierius Ciro Guerra savo debiutui anglų kalba pasikvietė garsių aktorių, bet ir pats siužetas, paremtas puikiu literatūros kūriniu, nepalieka abejingų. Tai skirtingų civilizacijų susidūrimas, kur barbarai šį kartą laimi.

„Socialinė higiena“ – prancūzo Deni Kotė (Denis Côté) per karantiną sukurtas filmas. Autorius jį vadina komedija, bet juoktis ten nelabai yra ko. Humoras kaip ir skonis – sąlyginis dalykas. O kad filmas sukurtas per karantiną ir turint mažą biudžetą, tas akivaizdu. Aktoriai tiesiog sustatyti pievoje saugiu kelių metrų atstumu ir kalbasi, kalbasi…

„Pasiruošimas būti kartu neribotą laiką“ – vengrų režisierės Lili Horvat festivaliuose apdovanotas antras ilgametražis filmas. Sėkmingai dirbanti neurochirurgė Marta grįžta į Budapeštą iš užsienio. Ji atvyko pas neseniai sutiktą mylimąjį Janušą, kuris sako, jog jos neprisimena… Romantiškas lėtas filmas apie stiprią meilę, kuris neprailgsta.

Filmo „Sniego daugiau nebus“ veiksmas vyksta dideliame Rytų Europos mieste, pasiturinčiame rajone, kur darbuojasi paslaptingas masažuotojas iš Rytų vardu Ženia. Jo rankos gydo ir ramina. Jis nelegalas, bet jo taip reikia turtingiems, sėkmingiems klientams, kurie, kaip ir kiekvienas iš mūsų, nori užuojautos, supratimo, galvos paglostymo ir nuraminimo, kad viskas bus gerai. Tai režisierės Malgožatos Šumovskos filmas.

Juosta „Blogio nėra“ sukrečia ir verčia susimąstyti, ką valstybė, politinis režimas, gali priversti pilietį padaryti. Didžioji dilema – ar karys šauktinis privalo žudyti, atlikdamas mirties bausmę. Filmas laimėjo „Auksinį lokį“ Berlyno kino festivalyje. Tai keturios susijusios istorijos, sukurtos Irano kino meistro Mohamedo Rasulofo (Mohammad Rasoulof).

Liūdna sakyti, bet bene didžiausias nusivylimas šių metų festivalyje buvo dėl lietuvių kino. „Žmonės, kuriuos pažįstam“ – Tomo Smulkio debiutas, kaip rašoma reklamoje, nuoširdus žvilgsnis į savo miestą ir jame gyvenančius žmones. Vaidina Gabija Jaraminaitė, Milda Noreikaitė, Arūnas Sakalauskas, Paulius Markevičius ir Juozas Budraitis. Atrodo, nieko nestinga puikiam filmui, bet, deja, po keliolikos minučių ima kamuoti mintis, už ką žiūrovas taip kankinamas. Filmas ištęstas, scenos varginančiai ilgos, įtampos, kuri turėtų jaustis, nėra. Nenoromis imi galvoti, kad režisierius teoriškai žino, kaip kurti gerus filmus, bet praktiškai neišeina, nors viską padarė tinkamai.

Komentarai baigti.

Naujausia informacija

 • Kalvystės amatas dar neišnyks…

  2022-08-10Kalvystės amatas dar neišnyks...
  Graži Jurgitos ir Tado šeima. Nuotraukos iš asmeninio J. ir T. Staškevičių albumo …Ir tikrai neišnyks, jei šio nelengvo amato imsis tokie nagingi ir kūrybingi žmonės, kaip Tadas Staškevičius. Anais laikais vieno darbštaus kalvio keliems dideliems kaimams užtekdavo. Pakaks ir dabar vieno jauno kūrybingo amatininko visam Kazlų Rūdos, o gal net Sūduvos kraštui. Juk dabar kalviai ne vien arklius kausto (nes jų beveik neliko Lietuvoje), o dažniau užsiima menine kūryba. Kalvystė dabar daugiausia sutinkama interjere bei eksterjere. Meninė kalvystė plačiai pritaikoma transporto priemonių, buities, mažosios architektūros puošyboje, ji turi gilias etnines tradicijas. Kaip anksčiau, ji svarbią vietą užima kryždirbystėje. Metalo viršūnėmis ...
 • Antrąjį metų ketvirtį „Lidl Lietuva“ siūlė didžiausią atlyginimą sektoriuje

  2022-08-10Antrąjį metų ketvirtį „Lidl Lietuva“ siūlė didžiausią atlyginimą sektoriuje
  „Lidl Lietuva“ antrojo šių metų ketvirčio darbuotojų užmokesčio vidurkis prieš mokesčius siekė 1877,98 eurus – tai didžiausias vidutinis atlyginimas tarp maisto produktais prekiaujančių penkių didžiųjų šalies prekybos tinklų. Įmonės mokamų atlyginimų vidurkis didžiausias buvo ir pirmąjį metų ketvirtį. Taip pat „Lidl Lietuva“ šiais finansiniais metais (iki 2023 m. kovo mėn.) padidino darbuotojams skiriamų papildomų naudų ir premijų krepšelį – jis sieks beveik 4 mln. eurų. „Visiems „Lidl Lietuva“ komandos nariams siūlome konkurencingiausią atlyginimą mažmeninės prekybos rinkoje, suprantame, kad tai leidžia jiems jaustis saugiai dėl savo finansinės padėties ir skatina siekti profesinių rezultatų. Visapusiškai rūpinamės darbuotojais – skiriame jiems papildomą naudų ...
 • Laiko rate sukamės visi…

  2022-08-10Laiko rate sukamės visi...
  … iš mamos glėbio besiveržiantys eiti ir savąjį kelią ne kilometrais – dešimtmečiais – skaičiuojantys, gyvenimo dovanas glėbiais semiantys ir kukliau savo dienas leidžiantys… Taip buvo ir tebėra, nes tas laiko ratas ne tik nesustabdomas, bet ir neišpasakytai margas. Iš jo nepaspruksi, ir tik du dalykai yra garantuoti: atėjome ir išeisime. O kol esame čia, galime daug nuveikti: vienas kitam šilumos bei gėrio suteikti, pasodinti sodus, kurie ves vaisius šimtą metų… Bet – galime palikti po savęs ir dykynę: be medžių, be prisiminimų ir bedvasę. Kol esame čia, turime galią ir teisę rinktis. Parką simboliškai atidarė jauniausi kaimo gyventojai… Redos BRAZYTĖS ...
 • „Tikėjimo bitelės tyliai dūzgia…“

  2022-08-10„Tikėjimo bitelės tyliai dūzgia...“
  Recenzija Janinos Dovidaitytės-Lebskienės pirmajai knygai „Širdies šuliniai“„Tegul išauga tai, kas bręsta slaptame širdies šulinyje ir išsiskleidžia gerumo žiedais.“ (Iš rinkinio pratarmės) „Širdies šuliniai“ – sakralinės poezijos knyga. Visada jaudinančiai džiugu paimti į rankas naują, neseniai dienos šviesą išvydusią knygą – ypač, kai jos rankraštį jau anksčiau skaitei ir žinai, jog tai, kas yra rinkinyje, verta dėmesio ir pagarbos. Janiną Dovidaitytę-Lebskienę pažįstu gana seniai. Kadaise literatūriniuose sambūriuose teko girdėti ir vieną kitą jos eilėraštį: matėsi, jog žmogus dar ne itin drąsus, ieškantis savo kūrybos kelio. Ir kai Janina, galvodama apie būsimą knygą, su dideliu sakralinės poezijos pluoštu atėjo pas mane pasitarti, sužinoti nuomonę, ...
 • Su „Telia“ pagalba Marijampolėje viešintis Klimato muziejus laukia lankytojų

  2022-08-10Su „Telia“ pagalba Marijampolėje viešintis Klimato muziejus laukia lankytojų
  Ričardo Pasiliausko nuotraukos Šios savaitės pradžioje marijampoliečiai pastebėjo šalia Kultūros centro pastato statomus konteinerius ir susidomėję klausė, kas čia bus. Antradienį paaiškėjo, kad su bendrovės „Telia“ pagalba į Sūduvos sostinę atkeliavo laikinas mobilus Klimato muziejus. Keturiuose spalvinguose jūriniuose konteineriuose įrengtas Klimato muziejus keliauja po Lietuvą ir į Marijampolę atvyko iš Šakių, o iš viso bus aplankyta 16 šalies miestų, vėliau jis persikels į Latviją. „Koks jausmas būti 50 °C karštyje?“, „Ar ūkininkystė persikels į kosmosą?“, „Kiek miškų per sekundę iškertame pasaulyje?“, – į šiuos ir daugybę kitų įdomių klausimų ir atsako toks vienintelis Baltijos šalyse Klimato muziejus. Muziejus pristato keturias ...
 • ES – sveikatos labui. Stiprūs kartu

  2022-08-10ES – sveikatos labui. Stiprūs kartu
  Pastaruosius kelerius metus pasaulį krečia virusinės infekcijos. Atsirado ligų, kurių plitimą sustabdyti labai sudėtinga, nes pasaulis atviras, virusams plisti nėra jokių sienų, o ligų padariniai sunkūs: sutrikdyta žmonių sveikata, mirtys, paralyžiuota sveikatos apsaugos sistema. Siekdamos sustiprinti nacionalines sveikatos priežiūros sistemas ir suvaldyti viruso plitimą ES ir jos valstybės narės dirba išvien. Kartu jos imasi veiksmų, kad būtų sušvelnintas COVID-19 socialinis ir ekonominis poveikis ir remiamas ekonomikos gaivinimas. ES atsakas į COVID-19 pandemiją ES siekia padėti Europai atremti grėsmes visuomenės sveikatai. Ričardo PASILIAUSKO nuotrauka COVID-19 pandemijos metu ES užtikrino krizės valdymą ir veiksmų koordinavimą nuolat palaikydama ryšius su valstybėmis narėmis ir ES institucijomis. ES ...
 • Beždžionių raupus PSO pripažino tarptautine ekstremaliąja situacija

  2022-08-10Beždžionių raupus PSO pripažino tarptautine ekstremaliąja situacija
  Tik nuslūgus COVID-19 pandemijai žmones pasiekė dar vienas nerimą keliantis signalas dėl naujo viruso plitimo pasaulyje. Gegužę pranešta apie sparčiai plintantį beždžionių raupų virusą. Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) generalinis direktorius paskelbė, kad beždžionių raupų protrūkis yra tarptautinio masto ekstremalioji situacija. PSO vertinimu, beždžionių raupų rizika yra vidutinė visame pasaulyje ir visuose regionuose, išskyrus Europos regioną, kur rizika vertinama kaip didelė. Šiuo metu užregistruota daugiau kaip 16 tūkst. atvejų 75 šalyse ir teritorijose bei penkios mirtys. Viena iš priemonių virusui neleisti plisti yra vakcinos. Europos Sąjunga (ES) paskelbė, kad perka daugiau vakcinos kovai su beždžionių raupais. Įprasti skiepai nuo raupų veiksmingi ...
 • Lietuvoje jau dirba gerovės konsultantai

  2022-08-10Lietuvoje jau dirba gerovės konsultantai
  Šiais metais Lietuvoje sveikatos apsaugos sistemoje startavo nauji specialistai – gerovės konsultantai. Kaip skelbia Žmogaus psichologijos institutas, gerovės konsultantai dirba 14-oje miesto ar rajono savivaldybių. Šie specialistai yra ir Kalvarijos bei Kazlų Rūdos savivaldybėse. Šiais laikais žmones kaip niekad kamuoja nerimas, vienišumas. Ričardo PASILIAUSKO nuotrauka Padeda žmonėms su emociniais sunkumais Gerovės konsultantas – specialistas, padedantis asmenims su emociniais sunkumais, besiskundžiantiems lengvais nerimo ir depresijos sutrikimų simptomais. Gerovės konsultanto teikiamos paslaugos – nemokamos, lengvai prieinamos, moksliniais tyrimais pagrįstos psichologinio konsultavimo ir emocinės paramos paslaugos. Šių specialistų mokymus ir ruošimą vykdė Lietuvos sveikatos mokslų universitetas. Apmokymai ir paslaugos finansuojamos 2014–2021 m. Europos ekonominės erdvės finansinio ...
 • Seksualinė sveikata: ką privalu žinoti kiekvienam?

  2022-08-10Seksualinė sveikata: ką privalu žinoti kiekvienam?
  Norėdamas gyventi visavertį gyvenimą, kiekvienas asmuo turėtų tinkamai puoselėti savo lytinę sveikatą, aiškiai suprasti galimus rizikingo lytinio elgesio padarinius ir žinoti, kaip to išvengti. Didžiulę grėsmę reprodukcinei sveikatai kelia lytiškai plintančios infekcijos, kurių simptomai ne visada atsiranda iš karto, dažnu atveju jų gali išvis nebūti. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų gydytoja akušerė ginekologė doc. dr. Kristina Jarienė akcentuoja, kad beveik 50 procentų visų lytiškai plintančių infekcijų pasaulyje nustatoma jaunimui, tačiau į gydytojus kreipiasi tik kas aštuntas. Svarbu suprasti lytinės sveikatos reikšmę K. Jarienė tvirtina: „Lytinė sveikata – vienas svarbiausių kokybiško gyvenimo veiksnių“. Nuotr. iš asmeninio archyvo Anot K. Jarienės, jaunimas, tėvai ...
 • Visos vasaros spalvos…

  2022-08-08Visos vasaros spalvos...
  …ir saulėje bei vėjo gūsiuose plevenančios nuotaikos, greito žvilgsnio pagautos ir miklios rankos perkeltos ant drobės, dabar karaliauja Marijampolės kultūros centro Magdalenos Birutės Stankūnienės menų galerijoje. Čia eksponuojama profesionalių šio krašto dailininkų plenero „Sūduvos krašto spalvos“ darbų paroda. Ši prasminga iniciatyva gimė ir materializavosi Marijampolės meno mokyklos (direktoriaus pavaduotojos ugdymui, plenero organizatorės Kristinos Strolienės) dėka. Ko gero, pirmą kartą į vieną būrį sukviesti dailininkai iš viso regiono – ne tik iš centrų, bet ir iš miestelių. Neatsitiktinai: minime Sūduvos krašto metus – 600-ąjį jubiliejų, Magdeburgo teisių Marijampolei suteikimo 230-ąsias metines. Tad kūrėjai buvo kviečiami savaip į tai pažvelgti, įprasminti šias ...
 • Bibliotekos vykdomo projekto „Jurgio Dovydaičio pamokos 2022“ renginiai tęsiasi

  2022-08-06Bibliotekos vykdomo projekto „Jurgio Dovydaičio pamokos 2022“ renginiai tęsiasi
  Kazlų Rūdos Jurgio Dovydaičio viešosios bibliotekos kiemo erdvėse, po atviru dangumi, gamtos apsuptyje kelerius metus veikia Vasaros skaitykla. Vasaros skaitykloje surengtas teatralizuotas pasakos skaitymas nudžiugino jaunuosius bibliotekos skaitytojus. Saulėtą liepos 27 dienos rytą viešosios bibliotekos bibliotekininkės Kazlų Rūdos miestelio jauniesiems bibliotekos lankytojams dovanojo teatralizuotą lietuvių pasakos „Kaip vilkas įdavė šuniui kailius raugti“ skaitymą. Renginį vedė bibliotekos bičiulė Pasakų teta – Dalytė Jankauskienė. Buvo panaudotos bibliotekos Nykštuko Brazduko lėlių teatro lėlės. Vaikai įsitraukė į pasakos siužeto vingius, neįtikimą istoriją, susidraugavo su personažais: vilku, šuniuku, meškinu, ežiuku, katinėliu ir patys tapo spektaklio dalyviais. Spektak-liui pasibaigus Pasakų teta Dalytė visus vaikučius pavaišino savo sodo obuoliais. ...
 • Marijampolėje – Cirko meno asociacijos projektas „Vasara cirko arenoje 2“

  2022-08-03Marijampolėje – Cirko meno asociacijos projektas „Vasara cirko arenoje 2“
  Pirmadienį, rugpjūčio 1 d., į Marijampolę atkeliavo Cirko meno asociacijos įgyvendinamas projektas „Vasara cirko arenoje 2“, o Poezijos parke įsikūrė tikrų tikriausia cirko palapinė, kurioje vyksta dieninė vasaros stovykla. Dviejose stovyklos pamainose dalyvauja ir dalyvaus vaikų dienos centrų auklėtiniai, o viena pamaina (rugpjūčio 16-19 dienomis) skirta miesto vaikams. Pastaroji stovykla mokama (asmeniui 60 Eur.).Stovyklos metu bus organizuojami įvairūs cirko užsiėmimai, stovyklautojai galės susipažinti iš arti su cirko menu, įsijausti į cirko artistų vaidmenis ir išbandyti save įvairiuose cirko žanruose, per projekto veiklas susipažins su cirko menu ir istorija. Vis labiau populiarėjant cirko menui jis tampa šiuolaikiniu menu, kuris apjungia ne tik cirko ...
 • Juodai balti piešiniai – unikali saviraiškos forma

  2022-08-03Juodai balti piešiniai – unikali saviraiškos forma
  Marijampolietis Armandas Gucaitis – menininkas iš prigimties. Nors jaunuoliui tik aštuoniolika metų, jis piešia nuo pat vaikystės ir savo darbuose pasirenka neįprastą brūkšniavimo techniką. Darbuose, kaip teigia pats vaikinas, atsispindi jo pasaulėžiūra bei savimonė. Jaunuolio meno kūriniuose vaizduojami fragmentai neįprasti: istorija, karas, žmonių portretai ar tiesiog netikėtai gimusios idėjos.Jokia paslaptis, kad jaunai, kūrybingai asmenybei pastaraisiais metais nemenku iššūkiu tapo įprasto gyvenimo ritmo pokyčiai, kuriuos nulėmė ir mūsų šalies neaplenkusi pasaulinė COVID-19 pandemija bei karantinas. A. Gucaitis to nė neslepia. Tačiau apie viską – iš eilės. Jaunasis menininkas Armandas Gucaitis. Redos BRAZYTĖS nuotraukos – Armandai, kada pradėjai piešti ir kaip tau sekėsi? – ...
 • Jubiliejų mininčios Klaipėdos Jūros šventėje – ir sūduvietiški akcentai

  2022-08-03Jubiliejų mininčios Klaipėdos Jūros šventėje – ir sūduvietiški akcentai
  „Sūduvis“ laukia lankytojų Dangės krantinėje. Autoriaus nuotraukos Pirmadienį seniausias Lietuvos miestas Klaipėda minėjo 770-ąsias įkūrimo metines. Tradiciškai paskutinį liepos savaitgalį buvo surengta jau 63-oji Jūros šventė, per tris dienas į šventiškai pasipuošusį uostamiestį priviliojusi tūkstančius žmonių. Džiugu, kad šioje šventėje buvo ir Sūduvos krašto akcentų. „Sūduvį“ ne supjaustė, o pavertė muziejumi Vienas iš įspūdingiausių šios šventės momentų buvo karo laivo-muziejaus M52 „Sūduvis“ atidarymo ceremonija Klaipėdos centre, prie Karališkosios krantinės Dangės upėje. Į šią atidarymo ceremoniją praėjusį penktadienį buvo pakviesti valstybės, kariuomenės, ministerijų vadovai, Klaipėdos miesto tarybos nariai, uosto įmonių atstovai. Iškilmių metu Lietuvos jūrų muziejaus vadovei Olgai Žalienei buvo perduota Karinėms jūrų pajėgoms ...
 • Saldūs ES paramos vaisiai: Biržų krašte ūkininkai braškes skina ir spalį

  2022-08-03Saldūs ES paramos vaisiai: Biržų krašte ūkininkai braškes skina ir spalį
  Ūkininkas Tadas Bėliakas. Braškės – vienas pirmųjų šiltojo sezono skanėstų. Vasarai persiritus į antrą pusę, jau kalbama apie šių uogų sezono pabaigą, tačiau Suosto kaime ūkininkaujantys Bėliakai braškes skins dar net spalį. Gerokai pailginti uogų derėjimo laikotarpį jiems padėjo Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos (KPP) parama. Biržų rajone braškes Tado ir Erikos Bėliakų šeima augina jau dešimt-metį. Pradėję nuo kelių lysvių, dabar jie „Suosto ūkyje“ turi jau 4 hektarus braškynų, o svarbiausia – patogų ir technologiškai pažangų 8 arų ploto šiltnamį, kuriame uogos noksta iki pat rudens vidurio. Šiltnamį Bėliakai pasistatė pasinaudoję parama pagal KPP priemonės „Investicijos į materialųjį turtą“ veiklos sritį ...
 • Daugiabučių renovacija: galimybė pasiekti proveržį tvarumo srityje

  2022-08-03Daugiabučių renovacija: galimybė pasiekti proveržį tvarumo srityje
  Rinkos tyrimų bendrovės atliktas kiekybinis visuomenės nuomonės tyrimas* atskleidė, kad net 89 proc. Lietuvos gyventojų mano, jog daugiabučių renovacija leidžia tvariai naudoti išteklius. Tyrimo, kurį užsakė daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą administruojanti Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA), respondentai taip pat įvardijo priežastis, lemiančias žaliosios energijos pasirinkimą. Daugiabučių renovacija Lietuvoje. „Pagrindinė motyvacija diegtis alternatyvius energijos šaltinius, renovuojant daugiabutį, išlieka galimybė sutaupyti – taip teigė 53 proc. respondentų. 25 proc. svarbu patogumas, o 22 proc. – draugiškumas gamtai. Palyginus su 2020 m. atliktu tyrimu, patogumo svarba išaugo 5 procentiniais punktais. Ir nors gyventojų priežastys diegtis inovatyvius energijos taupymo šaltinius yra skirtingos, džiugu, jog jie ...
 • „Intensyvus atradimų, darbų ir patirčių laikas“

  2022-07-30„Intensyvus atradimų, darbų ir patirčių laikas“
  Taip apibūdino 18 mėnesių trukusį projektą „Jungties forma: dailė ir literatūra“ jo vadovė, Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejaus muziejininkė Jurgita Jasevičienė baigiamajame renginyje. Projektas finansuojamas iš Europos regioninės plėtros fondo „Interreg“ V-A Lietuva-Lenkija programos. Jį įgyvendino Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejus, Suvalkų (Lenkija) regiono muziejus ir Marijampolės savivaldybės administracija. Bendras projekto biudžetas – 473030,97 eurų. Bulotų namuose vykusiame renginyje buvo gausu svečių, kurių dauguma vienaip ar kitaip susiję su šiuo projektu, Bulotų giminės atstovai, čia vykstančiomis veiklomis besidomintys, jose dalyvaujantys marijampoliečiai. Bendrai daug nuveikta Projekto vadovė Jurgita Jasevičienė džiaugėsi, kad projekto dėka šiuose namuose vyksiančiuose renginiuose (paskaitose, edukacijoje, ...

 

Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.