Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

 


Jokia paslaptis

Pažinimo laboratorija

Sekite mus:

 

Kinas – tikrovę imituojanti medija. Įspūdžiai po virtualaus 26-ojo „Kino pavasario“

Medijomis vadinama tai, kuo naudojamės netiesioginiam bendravimui, kai negalime bendrauti akis į akį. Medijos arba skirtingi komunikacijos būdai yra ir televizija, kinas, ir reklama, internetas, muzikos, vaizdo įrašai, taip pat laikraščiai ir žurnalai, net kompiuteriniai žaidimai.

Masinėmis medijomis vadinamos komunikacijos priemonės pasiekia ir perduoda informaciją didelėms auditorijoms. Visgi reikia nepamiršti, kad medijos nėra tikro pasaulio atspindys, nors dažnai suvokiamos kaip atspindys to, kas tikra. Čia gal tinka labiau kalbant apie socialinius tinklus, įvairias informavimo priemones. O kalbant apie kiną, ko gero, niekam nekyla abejonių, kad tai nėra realus gyvenimas, ir net faktas, jog kino filmas sukuria tikros realybės įspūdį, yra kaip pagyrimas, o ne kritika.

Šiemet dėl pandemijos tradicinis kino festivalis „Kino pavasaris“ vyko nuotoliniu būdu.

Prancūzų komediją „Triumfas“ verta pažiūrėti.

Prancūzų komediją „Triumfas“ verta pažiūrėti.

Kovo 18–balandžio 5 dienomis vykęs jau 26-asis festivalis kvietė žiūrėti filmus virtualiajame „Kino pavasario“ kino teatre, naujos kartos televizijos „Telia TV“ filmų nuomoje ir internetinėje namų kino platformoje „Žmonės Cinema“.

Kaip teigia organizatoriai, tarptautinis kino festivalis „Kino pavasaris“ gali keisti formą, tačiau esmė nesikeičia – kiekvieną pavasarį suburia kino kūrėjų ir žiūrovų bendruomenę, kad dar kartą įrodytų, jog kinas gyvas, jis kinta ir keičia žmonių gyvenimus. Šių metų festivalis uždavė kiekvienam ypač svarbų klausimą „Veikti ar / ir būti?“.

Balandžio 30–gegužės 6 dienomis po dvejų metų pertraukos „Kino pavasaris“ savaitei dar sugrįžo į Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio kino teatrų ekranus, kur žiūrovams pristatė ypatingas, ilgai saugotas, kino teatrų atidarymo ir didžiųjų ekranų laukusias kino juostas ir populiariausius virtualiojo „Kino pavasario“ filmus.

Didžiausias iššūkis šiemet – kad buvo sunku išsirinkti iš labai didelės filmų pasiūlos. Ankstesniais metais viską lemdavo galimybė vykti į didesnius miestus pasižiūrėti festivalio filmų arba tas repertuaras, kuris pasiekdavo Marijampolės kino teatrą. Šiemet tų kliūčių nebuvo, taigi beliko kliautis nuojauta, patarimais, kitų žiūrovų vertinimais. O vertinimai, kaip žinia, gali būti labai subjektyvūs, taigi ir apgaulingi. „De gustibus non est disputandum“ – nepasiginčysi su romėnų išmintimi, kad dėl skonio neverta kryžiuoti špagų. Taigi šie komentarai ir nuomonės skelbiami nesiekiant sukelti ginčų ar diskusijų – kiekvienas žiūrovas mato pagal savo patirtį, išprusimą, bendrą supratimą.

Kad filmų žiūrėjimas namuose visai kitoks, nei kino salėje, net neverta sakyti, nors šiuolaikinės technologijos ir duoda labai daug. Visgi nėra vaizdo ir garso efektų, to jaudulio užgesus šviesoms, ir viskas kažkaip buitiška.

Žiūroviškiausiu filmu išrinkta ir į „Oskaro“ nominantų sąrašą geriausio užsienio filmo kategorijoje patekusi drama „Quo Vadis, Aida?“. Tai filmas, kurio geriau nežiūrėti prieš miegą, nes toji realybė sukrečia, įsismelkia į sąmonę ir pasilieka ilgam. Labai sunku suvokti, kad toks karas, karas dėl religinių įsitikinimų, etninės priklausomybės vis dar buvo įmanomas vidury Europos po viso to, kas patirta ir išgyventa per Antrąjį pasaulinį. Balkanų karas vyko čia pat, šalia mūsų, neseniai, dešimtajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje. Aida, vietinė vertėja, bando išgelbėti nuo mirties savo du sūnus ir vyrą. Ji puldinėja šen ten bandydama juos paslėpti Jungtinių Tautų korpuso teritorijoje. Tas desperatiškas jos puldinėjimas, nepasiekiant norimų rezultatų, stovės akyse dar ilgai.
Šių metų Berlyno kino festivalio „Auksinio lokio“ laureatas – rumunų kino kūrėjo Radu Jude tragikomedija „Nesėkmė dulkinantis arba šelmiškas porno“, tiesą sakant, privertė krūptelėti ir loštelėti nuo vaizdų, kurių nesitikėtum pamatyti festivaliniame filme. Visgi žiūrėti jį buvo sunku, nes svarbiausi akcentai buvo pačioje pabaigoje, o iki tol vietomis atrodė, kad žiūri moksleivio paruoštą skaidrių pristatymą…

Geriausia Europos komedija pripažinta Emanuelio Kurkolio (Emmanuelio Courcolo) sukurta prancūzų komedija „Triumfas“ tikrai nenuvylė. Šis pasakojimas paremtas tikrais įvykiais. Aktorius, pradėjęs vesti vaidybos pamokas kalėjime, sugalvoja su kaliniais pastatyti Beketo pjesę „Belaukiant Godo“. Gyvas pasakojimas įtraukia, o pabaiga – nustebina, nes yra visiškai netikėta.
Režisieriaus Burkano Kurbani (Burhano Qurbani) filme apie Berlyno kriminalinio pasaulio dramas „Berlynas. Aleksandro aikštė“ matome migrantų aktualijas. Iš kito žemyno atvykęs į klestinčią Vokietiją žmogus bando kabintis į gyvenimą dorai dirbdamas. Duoda sau tokį pažadą vos čia atvykęs, kaip galima spėti, bėgdamas nuo sudėtingos savo praeities. Visgi būti geram ir sąžiningam nėra paprasta. Žmogaus tokia jau prigimtis, kad norisi rasti lengvesnį kelią, o jis dažniausiai būna pavojingas ir nelegalus. Šis filmas nekėlė nuobodulio, kaip ne vienas kitas, bet galėjo būti trumpesnis, trijų valandų buvo kiek per daug.

Prancūzų filme „Gagarinas“ pasakojama apie Paryžiaus priemiestyje gyvenantį Jurį, kuris svajoja tapti astronautu ir nuvykti į kosmosą. Gagarino vardu pavadintame daugiabutyje gyvena įvairiausi žmonės, bet nėra tokių, kurie rūpintųsi bendro namo priežiūra. Paauglys Juris ima uoliai jį remontuoti. Pavaizduotame daugiakultūriame pasaulyje matyti ir šių laikų migrantų padėtis. Filmas primena romantišką pasaką.

„Karti meilė“ – režisieriaus Ježio Sladkovskio (Jerzy Sladkowski) darbas, pasakojantis apie tai, jog visiems žmonėms reikia meilės ir šilumos. Volga plaukiančiame kruiziniame laive keliauja brandaus amžiaus moterys ir vyrai, ieškantys poros, nusiraminimo, apgalvojantys naują gyvenimo etapą. Jų istorijos ir graudina, ir prajuokina.

Filmas „Barbarų belaukiant“ žiaurus ir sukrečiantis, toks, kuris tikrai išliks atminty ilgam. Tolimame neįvardytos imperijos pasienio poste magistratas svajoja, kaip išeis į nerūpestingą pensiją. Tačiau viskas pasikeičia atvykus pulkininkui Džolui (Džoniui Depui) patikrinti pasienio saugumo situacijos. Džolas negailestingai tardo barbarais vadinamus čiabuvius. Garsus Kolumbijos režisierius Ciro Guerra savo debiutui anglų kalba pasikvietė garsių aktorių, bet ir pats siužetas, paremtas puikiu literatūros kūriniu, nepalieka abejingų. Tai skirtingų civilizacijų susidūrimas, kur barbarai šį kartą laimi.

„Socialinė higiena“ – prancūzo Deni Kotė (Denis Côté) per karantiną sukurtas filmas. Autorius jį vadina komedija, bet juoktis ten nelabai yra ko. Humoras kaip ir skonis – sąlyginis dalykas. O kad filmas sukurtas per karantiną ir turint mažą biudžetą, tas akivaizdu. Aktoriai tiesiog sustatyti pievoje saugiu kelių metrų atstumu ir kalbasi, kalbasi…

„Pasiruošimas būti kartu neribotą laiką“ – vengrų režisierės Lili Horvat festivaliuose apdovanotas antras ilgametražis filmas. Sėkmingai dirbanti neurochirurgė Marta grįžta į Budapeštą iš užsienio. Ji atvyko pas neseniai sutiktą mylimąjį Janušą, kuris sako, jog jos neprisimena… Romantiškas lėtas filmas apie stiprią meilę, kuris neprailgsta.

Filmo „Sniego daugiau nebus“ veiksmas vyksta dideliame Rytų Europos mieste, pasiturinčiame rajone, kur darbuojasi paslaptingas masažuotojas iš Rytų vardu Ženia. Jo rankos gydo ir ramina. Jis nelegalas, bet jo taip reikia turtingiems, sėkmingiems klientams, kurie, kaip ir kiekvienas iš mūsų, nori užuojautos, supratimo, galvos paglostymo ir nuraminimo, kad viskas bus gerai. Tai režisierės Malgožatos Šumovskos filmas.

Juosta „Blogio nėra“ sukrečia ir verčia susimąstyti, ką valstybė, politinis režimas, gali priversti pilietį padaryti. Didžioji dilema – ar karys šauktinis privalo žudyti, atlikdamas mirties bausmę. Filmas laimėjo „Auksinį lokį“ Berlyno kino festivalyje. Tai keturios susijusios istorijos, sukurtos Irano kino meistro Mohamedo Rasulofo (Mohammad Rasoulof).

Liūdna sakyti, bet bene didžiausias nusivylimas šių metų festivalyje buvo dėl lietuvių kino. „Žmonės, kuriuos pažįstam“ – Tomo Smulkio debiutas, kaip rašoma reklamoje, nuoširdus žvilgsnis į savo miestą ir jame gyvenančius žmones. Vaidina Gabija Jaraminaitė, Milda Noreikaitė, Arūnas Sakalauskas, Paulius Markevičius ir Juozas Budraitis. Atrodo, nieko nestinga puikiam filmui, bet, deja, po keliolikos minučių ima kamuoti mintis, už ką žiūrovas taip kankinamas. Filmas ištęstas, scenos varginančiai ilgos, įtampos, kuri turėtų jaustis, nėra. Nenoromis imi galvoti, kad režisierius teoriškai žino, kaip kurti gerus filmus, bet praktiškai neišeina, nors viską padarė tinkamai.

Komentarai baigti.

Naujausia informacija

 • Dovana gimtinei – dvasios kilnumo išraiška

  2022-01-19Dovana gimtinei – dvasios kilnumo išraiška
  Marijampolės kultūros centro antrajame aukšte, liaudies menui ir laisviesiems kūrėjams skirtoje parodų erdvėje, pirmoji šių metų paroda – Viktorijos Rūtos Jurgutienės paveikslų ekspozicija. Jos darbų per pastarąjį dešimtmetį esame matę porą kartų, bet šį kartą tai ypatinga paroda: visa, ką pamatysite joje, yra padovanota Marijampolės kultūros centro dailės galerijos fondui. Deja, trečiosios parodos mūsų mieste atidarymas – jau be pačios autorės… Viktorija Jurgutienė gimė 1936 metais Marijampolėje ir nors likimas susiklostė taip, jog augo Alytuje, vėliau gyveno Kaune, save visada priskyrė ne dzūkams, o suvalkiečiams… Vasaromis dažnai lankydavosi Kermušinės kaime netoli Igliškėlių – gal ir iš šių įspūdžių po dešimtmečių gimė ...
 • Basomis per žarijas – skauda, bet kartu ir malonu

  2022-01-19Basomis per žarijas – skauda, bet kartu ir malonu
  Neseniai, sausio 6 d., buvo minimos rašytojo Vinco Mykolaičio-Putino 129-osios gimimo metinės. Marijampolės ir Prienų rajono savivaldybių paribyje esančiame Pilotiškių kaime gimęs rašytojas buvo prisimintas ir jo gimtinėje esančiame muziejuje, o po ten vykusio renginio į Marijampolę atvyko rašytoja, buvusi ilgametė Maironio lietuvių literatūros muziejaus direktorė Aldona Ruseckaitė. Įsimintinų, įdomių ir daugelio pamėgtų knygų apie Žemaitę, Maironį, Salomėją Nėrį, Vytautą Mačernį autorė A. Ruseckaitė susitikimo Bulotų namuose metu pradžiugino literatūros mėgėjus – naujasis jos romanas „Vilko plaukas“ yra būtent apie V. Mykolaitį-Putiną, ir jis, tikimasi, skaitytojus pasieks 130-ųjų rašytojo gimimo metinių proga. Visas gyvenimas – viename muziejuje Renginys Bulotų namuose prasidėjo V. ...
 • Spalvotos istorijos

  2022-01-19Spalvotos istorijos
  Patašinės bibliotekoje veikia Saliomijos Sabaliauskienės rankdarbių paroda „Spalvotos istorijos“. Šalia Patašinės, mažame Kuktų kaimelyje, gyvenančios kūrėjos darbai jau pirmąją parodos dieną nepaliko abejingų. Neįtikėtinas kruopštumas! Pavydėtina talentų puokštė! Stipri motyvacija ieškantiems savo kūrybinių galių! Ilgai kūrusi tik sau ir artimiesiems talentinga, bet labai kukli moteris 2021-aisiais mažuosius Patašinės bibliotekos lankytojus ryžosi pradžiuginti savo modeliuotų rūbų paroda lėlėms. Visą birželį antram gyvenimui prikeltos lėlės džiugino Patašinės vaikus. Ypač paroda domėjosi mergaitės, svajojančios tapti modeliais bei kurti išskirtinius (gal net princesėms skirtus…) drabužius. Keletą puošnių lėlių Saliomija Sabaliauskienė tada padovanojo Patašinės universalaus daugiafunkcio centro ugdytiniams. Tai buvo nedrąsus debiutinis žingsnelis, supažindinant bendruomenę su ...
 • Iš tamsos į šviesą – ir vėl iš pradžios…

  2022-01-15Iš tamsos į šviesą – ir vėl iš pradžios...
  Gyvenime daug matę ir visokiausių patirčių turintys žmonės vis dažniau pripažįsta, kad šiandienos šurmuliuojančiame, skubančiame, konkuruojančiame ir į technologijas panirusiame pasaulyje yra dvi tikros vertybės: laikas ir tyla… Na, tylą dar galima susikurti dirbtinai, o laiko nei užtversi aptvarais – lyg avių pulką, kad neišsisklaidytų, nei sulaikysi galingiausiomis užtvankomis – kaip galingą upės srovę, nors trumpam. Jis kažkur čia, mes esame jame to nejausdami – tačiau kas atsakys į klausimą „O kas yra laikas?“ „Trumpalaikiškumas“ – taip savo darbų parodą pavadino Kalvarijos savivaldybės viešojoje bibliotekoje dirbanti Nijolė Skroblienė. Paroda pristatyta visuomenei pačioje praėjusių metų pabaigoje, tačiau tie, kas buvo po renovacijos ...
 • Marijampolietė Viktorija dalyvauja „Eurovizijos 2022“ atrankoje

  2022-01-15Marijampolietė Viktorija dalyvauja „Eurovizijos 2022“ atrankoje
  Šiandien „Eurovizijos“ nacionalinės atrankos laidoje per LRT pamatysime marijampolietę Viktoriją KAJOKAITĘ. Ji atliks savo kūrybos dainą „Visatos dalelė“ („Piece of Universe“). Atidesni žiūrovai, ko gero, prisimena ją iš dalyvavimo prieš trejetą metų „Lietuvos balse“. Svajoja patekti į pusfinalį „Eurovizijos“ atrankoje Viktorija dalyvauja pirmą kartą, nors seniai buvo toks noras, bet vis nesiryždavo. Šiemet pagaliau nutarė pabandyti, kaip sakė, juk nieko nepraras. Muzika jos gyvenime yra labai svarbi, mergina ne tik puikiai dainuoja, bet ir pati kuria dainas, taigi norisi dalintis savo kūryba.„Eurovizijos“ atrankos dainai ji parašė ir žodžius, ir muziką, o aranžavo kitas žmogus. „Nematau prasmės eiti į konkursą be savo kūrinio, ...
 • Žadino, budino – nepaisant iššūkių…

  2022-01-12Žadino, budino – nepaisant iššūkių...
  Penktasis etnokultūros projektas – daug ar mažai? Viena vertus – kasmet įgaunama daugiau patirties, mokomasi iš klaidų ar nesėkmių, iš kitos pusės – ką prie pagrindinių temų vis naujo, nebūto kasmet sugalvoti, kuria kryptimi eiti, kad visiems būtų ne tik įdomu, bet ir naudinga? Galimybė tęsti, plėtoti pasirinktas temas, „kapstyti vis giliau“ yra tęstinių projektų privalumas, tad jų rengėjai visada neramiai laukia – gaus rėmimą ar ne… 2021-aisiais Marijampolės kultūros centras (MKC), gavęs Lietuvos kultūros tarybos ir savivaldybės finansavimą, penktus metus įgyvendino daugelio pamėgtą projektą „Sūduvių ugnys – budinam svietą“. Baltų kultūrinis paveldas, jo pažinimas ir bandymas prisiliesti prie to, kas ...
 • Prie apskrito stalo…

  2022-01-12Prie apskrito stalo...
  Sunku ir patikėti – kasmet, jau penkioliktą kartą! Ir visai nesvarbu, kad tas stalas galėtų būti tik menamas (nors taip ir nėra), o susirenka prie jo ar penkiolika, ar penketas, ar visos penkios dešimtys žmonių. Visokių: vieni apsilanko beveik kasmet, kiti – kai kada, būna svečių, kurie kaip tik tą dieną čia patenka kartais pakviesti, kartais – atsitiktinai… Būtent jie ir būna maloniai nustebę, kad tokia, „kitokia“, tradicija neužgęsta tiek laiko. Jau supratote: tai – apie tradicinius „apskrito stalo“ susitikimus Marijampolės kultūros centre, dažniausiai per Tris karalius (dienele anksčiau ar vėliau), skirtus mecenatės Magdalenos Birutės Stankūnienės gimtadieniui paminėti. Šiemet susirinkus to, ...
 • Nemari Romano Krasninkevičiaus kūrybos dvasia

  2022-01-12Nemari Romano Krasninkevičiaus kūrybos dvasia
  Praėjusiais metais turėjau garbės dalyvauti Marijampolės kultūros centre vykusiuose renginiuose, skirtuose originalaus kūrėjo, grafiko Romano Krasninkevičiaus 95-osioms gimimo metinėms. Noriu pasidalinti keletu minčių apie patirtus įspūdžius. Lapkritį (gimė šio mėnesio 18 d.) marijampoliečiai Kultūros centre surengtoje mokslinėje konferencijoje „Nemari Romano Krasninkevičiaus kūryba“ prisiminė savo miesto legendą – Romaną Krasninkevičių, kurį talentu ir gyvenimo būdo neįprastumu drąsiai galėčiau prilyginti rokiškėnų Lionginui Šepkai. Tik rokiškėnai, regis, labiau savo kraštiečio talentą pripažįsta ir juo didžiuojasi: ne tik atminimo lenta Pandėlyje pasirūpinę, bet ir solidų leidinį apie didįjį meistrą yra išleidę, ir nuolatine ekspozicija Rokiškio dvare pasirūpinę, ir L. Šepkos vardu pavadintą bei jo atminimui ...
 • Kokybiškos ir stilingos slidinėjimo kelnės moterims

  2022-01-10Kokybiškos ir stilingos slidinėjimo kelnės moterims
    Ruošiatės slidinėti kalnuose, o gal tiesiog reikalinga patogi ir šilta žieminė apranga laisvalaikio leidimui gamtoje? Slidinėjimo kelnės moterims, kurias pristato specializuoti tiekėjai, yra pritaikytos pačioms atšiauriausioms gamtos sąlygoms, tuo pačiu jas patogu dėvėti. Skaitykite toliau ir sužinosite viską apie žieminių slidinėjimo kelnių pasirinkimą. Aukšta kokybė ir patogumas Slidinėjimo kelnės yra specialiai sukurtos taip, kad būtų patogios, nevaržytų judesių, tačiau tuo pačiu suteiktų pakankamai didelę apsaugą net nuo paties žvarbiausio šalčio. Su jomis galėsite patogiai slidinėti, vaikščioti po miškus šaltos žiemos metu, naudoti visiems laisvalaikio poreikiams lauke. Pagamintos iš kokybiškų medžiagų žieminės kelnės užtikrina atsparumą nuo drėgmės, vėjo ir šalčio, yra pašiltintos ir maloniai ...
 • Apskaitos paslaugos lydi nuo įmonės „gimimo“ iki „mirties“

  2022-01-10Apskaitos paslaugos lydi nuo įmonės „gimimo“ iki „mirties“
  Nusprendus „sukti“ vieną ar kitą verslą, potencialiai geros idėjos, deja, neužteks. Jau pačioje pradžioje, kai tvarkomi su įmonės steigimu susiję reikalai, dažnas ima piktintis dėl bereikalingos biurokratijos. Deja, legaliame verslo pasaulyje kiekvienai įmonei yra taikomos vienodos taisyklės ir reikalavimai. Vienas pirmųjų darbų – nuspręsti, kokio juridinio asmens pavadinimo santrumpa puikuosis greta įmonės vardo. Vienas dažniausių pasirinkimų, o tiksliau – sprendimų, priimtų įvertinus atitinkamus niuansus – uždaroji akcinė bendrovė. Svarbu pabrėžti, jog, be kitų ypatybių, UAB – ribotos civilinės atsakomybės privatus asmuo, kai šios nariai už įsipareigojimų nevykdymą atsako tik įmonės, o ne asmeniniu turtu. Žinant, koks „֧slidus“ reikalas yra tas ...
 • Kur įsigyti pramoninius padėklus?

  2022-01-10Kur įsigyti pramoninius padėklus?
  Jeigu Jums reikalingi pramoniniai padėklai – labai svarbu suprasti, kad tai yra sertifikuoti gaminiai, kurie yra kuriami pagal tam tikrą standartą. Štai todėl norėdami sutaupyti galite rasti pigesnius, tačiau ne specialiai standartą atitinkančius gaminius, kurie, deja, ir trumpiau tarnauja, ir tuo pačiu kelia pavojų darbo vietoje. Pramoniniai padėklai siūlomi daugelyje vietų. Juos siūlo alsena.lt ir kitos žinomos įmonės. Kad rasti būtų galima paprasčiau – pateiksime kelias gaires, kurios pagreitins paieškas. Kaina. Natūralu, kad norisi nesumokėti labai daug, tačiau gauti gerą kokybę. Tai tikrai yra įmanoma. Tik reikia sekti akcijas bei kitus pasiūlymus. Svarbiausia nepirkti klastočių, kurie kainuoja pigiau, tačiau savo kokybe, deja, labai ...
 • Amerikoje tapęs profesionaliu fotografu Laimis nepamiršta gimtinės

  2022-01-08Amerikoje tapęs profesionaliu fotografu Laimis nepamiršta gimtinės
  Paskutinę praėjusių metų dieną neeilinio svečio sulaukė Želsvos biblioteka. Kraštiečius aplankė prieš dvidešimt penkerius metus į Jungtines Amerikos Valstijas išvykęs Laimis Urbonas. Svečias atvyko ne tuščiomis rankomis. Gimtojo kaimo bibliotekai žymus fotografas padovanojo savo fotografijų albumą „Lietuva“. Jame daugiau nei šimtas nuotraukų su gražiausiais Lietuvos gamtos vaizdais, architektūriniais statiniais, yra ir nuotraukų iš Želsvos apylinkių. 2016 metais Laimis tapo projekto „We love Lithuania“ nugalėtoju. Parodai jis pateikė puikių nuotraukų, atspindinčių gimtosios šalies grožį. Svečią priėmusi bibliotekos vadovė Irena Lunskienė džiaugiasi talentingais Želsvos žmonėmis, nepamirštančiais gimtojo krašto. Tai istorija Pasak Irenos Lunskienės, jos planuose suburti visus Želsvos apylinkių išeivius, kad jie turėtų nuolatinį ryšį ...
 • Parodoje – įspūdingiausios „Kultūros savaitės“ akimirkos

  2022-01-08Parodoje – įspūdingiausios „Kultūros savaitės“ akimirkos
  Prieš pat Naujuosius metus Marijampolės kultūros centre buvo surengtas susitikimas su pernai rugsėjo mėnesį vykusio projekto „Kultūros savaitė“ dalyviais ir kartu atidaryta fotografo Andriaus Burbos fotografijų paroda „Kultūros savaitės atgarsiai“. Joje įamžintos šio projekto baigiamojo koncerto įspūdingiausios akimirkos. Kalėdoms sugrįžo į namus Kalėdoms į namus sugrįžo šio projekto dalyviai – dabar užsienyje gyvenantys mūsų kraštiečiai Didžiosios Britanijos Kento filharmonijos orkestro įkūrėjas Marius Reklaitis, pianistė, tarptautinių konkursų laureatė Kamilė Zaveckaitė, dabar studijuojanti Austrijos sostinėje Vienoje. Tikėtasi sulaukti ir Berlyne gyvenančios dainininkės Lauros Latvaitytės-Zaman, bet dėl pandemijos apribojimų ji šventėms negrįžo.   Susitikime dalyvavo ir dabar Vilniuje gyvenantis marijampolietis fotografas A. Burba, išgarsėjęs savo nuotraukomis, kuriose ...
 • Jaunieji Marijampolės atlikėjai – anapus sienos surengtame festivalyje

  2022-01-08Jaunieji Marijampolės atlikėjai – anapus sienos surengtame festivalyje
  Neseniai vyko Kaliningrado (Karaliaučiaus) lietuvių kalbos mokytojų asociacijos organizuotas vaikų folkloro kolektyvų ir solistų festivalis „Skambėk skambėk, lietuviška dainele“, kuriame dalyvavo ir keletas kolektyvų iš Suvalkijos regiono. Nuotoliniu būdu surengtame konkurse savo kūrybą pristatė Kybartų K. Donelaičio gimnazijos ir kultūros centro atstovai. Jame dalyvavo ir Marijampolės Rimanto Stankevičiaus progimnazijos bei Marijonų gimnazijos jaunieji atlikėjai. Jubiliejinis, jau dvidešimtasis, Karaliaučiaus krašto vaikų lietuviškos muzikos festivalis iš viso sukvietė beveik 300 atlikėjų, tarp kurių buvo solistai, vokalinės grupės ir folkloro ansambliai. Daugumą dalyvių sudarė kaimyninės šalies – Rusijos Federacijos atlikėjai, bet, be Suvalkijos atstovų, įrašus konkursui atsiuntė ir keli atlikėjai iš Vilniaus. Pasak festivalio organizatoriaus, ...
 • Įsibėgėjęs NBA sezonas: lyderiai, autsaideriai ir šio vakaro kovos

  2022-01-05Įsibėgėjęs NBA sezonas: lyderiai, autsaideriai ir šio vakaro kovos
  NBA sezonas jau kaip reikiant įsibėgėjo ir yra jau ne viena komanda, kuri viršijo 30 sužaistų rungtynių kiekį. Tai yra daugiau negu sezono trečdalis, kadangi šį sezoną komandos žais po 82 rungtynes reguliariajame sezone. Rytų konferencijoje kol kas pirmauja Bruklino „Nets“ su Kevinu Durantu ir Jamesu Hardenu priešaky ir per 30 rungtynių iškovojo 21 pergalę ir patyrė 9 pralaimėjimus. Laipteliu žemiau žygiuoja Artūro Karnišovo vadovaujama Čikagos „Bulls“ ekipa su 18 pergalių 10 rungtynių. Vėjuotojo miesto atstovai šią savaitę buvo iškritę dėl COVID-19 viruso, tad keletas jų rungtynių buvo nukeltos. Čikagai į nugarą, kiek netikėtai, kvėpuoja Klivlendo „Cavaliers“ ekipa, kuri per 31 rungtynes turi ...

 

Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.