Taip pat – padaryti ją prasminga, kai vietoje aplink tvyrančio negatyvo, kurio pastaruoju metu tikrai daug, atsiranda vis daugiau šviesos, noro eiti pirmyn, o dažnos dienos laiką net norisi pristabdyti… Tuo iki gegužės 15 dienos tikrai galite įsitikinti Marijampolės Petro Kriaučiūno viešojoje bibliotekoje (II a. didžiojoje salėje), kur veikia paroda, susidedanti net iš trijų dalių.
Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, jog kiekviena jų atspindi tarsi atskiras temas, tačiau yra labai svarbus ir dažnai neįvertinamas dalykas, jas jungiantis. Tai mūsų požiūris į save ir šios dienos realybę bei gebėjimą joje ir su ja gyventi. Projektas – vienas iš daugelio XXI Lietuvos nacionalinės bibliotekų savaitės, kurios šūkis „Nauja realybė – naujos formos“, renginių ir kone vienintelis – ne virtualus. Tris savaites marijampoliečiai gali užsukti į biblioteką ir po ilgo laiko pabūti tikroje kūrybinėje realybėje…
…Ankstesniais metais per panašius renginius bibliotekoje šurmuliuodavo dešimtys ir šimtai žmonių, šį kartą skaičius buvo ribotas (teneįsižeidžia tie, kas gal būtų labai norėję čia būti – tokia šių dienų realybė). Tvarkingai suregistruoti dalyvavo organizatoriai, autoriai ir vienas kitas svečias… Bet su džiaugsmu kalbėta apie tai, kad po ilgo laiko vis dėlto galima betarpiškai susitikti ir iš karto pasidalinti kūrybingų žmonių dovanotomis emocijomis. Kaip sakė bibliotekos atstovės, pastarieji metai atnešė daug iššūkių, tačiau galima pasidžiaugti tuo, kad naudojantis anksčiau sukurtomis ir jau išbandytomis technologijomis bei inovacijomis buvo galima dirbti. „Kai užsivėrė durys – atvėrėme langus visoms įmanomoms formoms“.
Šioje parodoje susitiko ir seni bibliotekos partneriai, ir nauji bičiuliai. Marijampolės profesinio rengimo centro įvairių kūrybinių darbų ekspozicijų būta ir anksčiau, o šį kartą floristikos ir kirpėjų mokymo programų moksleiviai su mokytojomis siūlo pasižiūrėti, gal – nusišypsoti iš netikėto sugretinimo ir, žinoma, pasidžiaugti išmone. Nes manekenų galvutes puošia tikrai dailios, įvairios šukuosenos ir… kaukės iš gamtinių medžiagų, priderintos prie šukuosenų. „Nauja realybė kasdienybėje“ – taip pavadinta ši ekspozicija.
Ne vienam bus malonus siurprizas – Rugilės Navickaitės (ne vien keramikos) darbų paroda. Beje, debiutinė. Nors šios marijampolietės vardas tarp iniciatyvaus ir kūrybingo jaunimo minimas ne pirmą kartą, realiai jos kūrybą žino nedaugelis. Ir šį kartą parodoje keramika sudaro tik dalį ekspozicijos, yra tarsi atspirties taškas. Kaip sakė pati autorė, „už šių formų slypi istorija – pirmiausia mano tėčio, paskui ir mano pačios. Ieškojau būdų, kaip papasakoti apie savo šaknis, į viena sujungti lyg ir skirtingus dalykus (tėčio laiškai iš kariuomenės, kur jis gamino cementinius vazonus, juos dekoravo, jo daiktai, mamos poezijos knyga, mano molis…). Norėjau į keramiką integruoti rašmenis. Dabar gyvenu Marijampolėje, noriu aktyviai dalyvauti įvairiose veiklose“.

„Profesijų spektro“ atstovės apžvelgė gausią ekspoziciją „Naujos formos“ (už jų – tik menka eksponatų dalelė). Ričardo PASILIAUSKO nuotraukos
Kita ekspozicijos „Naujos formos“ dalis – VšĮ „Profesijų spektras“ Marijampolės filialo moksleivių ir mokytojų floristikos darbų ekspozicija. Be gamtos medžiagos, išmoningai į daugelį darbų įkomponuotos ir knygos, atiduodant duoklę Bibliotekų savaitei. O ir pačiai bibliotekai, kuri šiemet mini 100-metį… Ši paroda patiks visiems, mėgstantiems grožį, pasiilgusiems įvairovės gamtoje (pavasaris vis neskuba), taip pat – ieškantiems idėjų ar įkvėpimo savo veiklai. „Kūryba, meilė, laisvė ir grožis nugali virusus. Kad ir kas bevyktų, gyvenimas nesustoja.“
Sėkmingai ir toliau dirbti, būti vienu svarbiausių kultūros židinių Marijampolėje bibliotekos kolektyvui linkėjo Savivaldybės meras Povilas Isoda ir jo pavaduotojas Artūras Visockis. Jie dėkojo parodos autoriams, po ilgo laiko leidusiems pasigėrėti tokia įvairia kūryba.
Ne mažiau nei parodos darbai nudžiugino gyva muzika: keletą kūrinių padovanojo Meno mokyklos moksleiviai Rapolas Matulevičius ir Haris Katilius (mokytojas Benas Aukščiūnas, koncertmeisteris Arūnas Šerpytis).