Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

 


Pažinimo laboratorija

Sekite mus:

...Ir apie mūsų kraštą

2020-ieji – Tautodailės metai – nepaisant tikrai nepalankios kultūros gyvenimui ir numatytiems vyksmams situacijos, buvo ir įvairūs, ir turtingi įvairių renginių (spėtų realizuoti per trumpą laiką), išleista nemažai leidinių.

Leidiniai, kuriuose įamžinti ir šio krašto meistrų kūryba.

Leidiniai, kuriuose įamžinti ir šio krašto meistrų kūryba.

Vienas tokių – Vilniaus etninės kultūros centro solidi knyga „Riešinės seniau ir dabar“. Tai antrasis (papildytas) Irenos Felomenos Juškienės sudarytas kelių dalių albumas, kurį pastudijavus galima sužinoti ir riešinių, ir pirštinių, ir antkrūtinių (retenybė) atsiradimo istoriją, pamatyti ir seniausius, muziejuose saugomus, pavyzdžius. Taip pat daug vietos skirta šių dienų mezgėjoms, pateikiama daugybė nuotraukų ir grafinių raštų pavyzdžių. Jie – iš visų Lietuvos regionų (keletas pavyzdžių ir iš Suvalkijos). Smagu, kad tarp kitų riešinių mezgimo meistrių leidinyje yra ir Marijampolės kraštotyros ir Prezidento Kazio Griniaus muziejuje beveik keturis dešimtmečius dirbanti Danutė Katkuvienė, pateikiama jos darbų pavyzdžių.

Danutei Katkuvienei skirtas atverstinis knygoje „Riešinės seniau ir dabar“.

Danutei Katkuvienei skirtas atverstinis knygoje „Riešinės seniau ir dabar“. Ričardo PASILIAUSKO nuotraukos

Tautodailės metais buvo surengta įvairių žanrų parodų, autorių darbai užfiksuoti kataloguose. Lietuvos tautodailininkų sąjungos Kauno bendrijos parodos „Puodų turgus“ kataloge tarp kitų meistrų – ir marijampolietės Almos Kisnieriūtės darbai. O respublikinės tradicinės drožybos kataloge – marijampoliečio Vitaliaus Striuogaičio ir Sauliaus Česnos iš Sangrūdos mediniai indai ir prieverpstės…

„Suvalkiečio“ informacija

Komentarai baigti.

Naujausia informacija